DOLAR

32,3929$% 0.15

EURO

34,9196% 0.06

STERLİN

41,4108£% 0.14

GRAM ALTIN

2.406,05%0,20

ÇEYREK ALTIN

3.910,00%0,18

BİTCOİN

2246883฿%-0.31838

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Yaşar Üniversiteli akademisyene ABD’de önemli görev

Yaşar Üniversitesi Yabancı Lisanlar Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğretim Vazifelisi Ian Collins, yükseköğretimde lisan eğitimi alanında dünyanın önde gelen akreditasyon kurumu olan Commission on English Language Program Accreditation’ın (CEA) idare heyeti başkanlığına seçilme başarısı gösterdi.
Merkezi Washington’da bulunan ve İngilizce lisan eğitim programlarına kalite dokümanı verilmesinde Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) en üst seviye karar organı olarak kabul edilen CEA, birebir vakitte ABD Eğitim Bakanlığının lisan öğretimi alanında yetki verdiği tek kalite konseyi olma özelliği taşıyor.
CEA idare şurasının çalışma prensipleri hakkında bilgi veren Yaşar Üniversitesi Yabancı Lisanlar Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğretim Vazifelisi Ian Collins, “CEA idare heyeti, heyetin çalışma unsurlarını belirlemek, programların akreditasyon kararlarını vermek ve CEA’nın İngilizce lisan öğretimi ve yönetimi alanında daima değişmekte olan muhtaçlıkları karşılamaya devam edebilmesi için gerekli iyileştirmeleri sağlamaktan sorumlu. Toplam 13 üyeden oluşan heyetin üyeleri, çok kuvvetli bir seçim sürecinden geçmekte ve akademik nitelikleri, tecrübeleri ve yanlışsız kararlar verebilme yetenekleri ile alanlarının uzmanı kabul edilmekte. CEA’da ocak 2019’dan bu yana idare heyeti üyesi olarak misyon aldım. Evvelki ay da lider olarak seçildim ve bu aydan itibaren idare heyeti başkanlığı misyonunu sürdüreceğim. 2022 yılında CEA ofisinde yapılacak konsey toplantılarına başkanlık edip şuranın çeşitli alt komitelerinin faaliyetlerinde uzaktan yer alacağım.

Bu muvaffakiyet, Türk yükseköğretim kurumları ismine da gurur verici” dedi.

CEA’nın önemi
Yılda 3 kez toplanan şura, her toplantıda yaklaşık 30 kurumun kalite evrakı başvurusunu karara bağlıyor.


Ortalarında University of Illinois, Columbia University, Boston University üzere dünyanın önde gelen üniversitelerinin bulunduğu 350’ye yakın kuruma kalite dokümanı veren CEA, Türkiye’den de Yaşar Üniversitesinin ortalarında bulunduğu dört üniversitenin İngilizce hazırlık programlarını akredite etmişti.

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

(Özel) Hem lise okuyor, hem okulların demir işlerini yapıyorlar

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI