Yaralı olarak bulunan doğan barınakta tedaviye alındı

Ümraniye’de vatandaşlar tarafından yaralı bir halde bulunan yırtıcı doğan, Ümraniye Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde tedavi …

Hediye sipariş alışveriş ankara
05.12.2020
A+
A-


Ümraniye’de vatandaşlar tarafından yaralı bir halde bulunan yırtıcı doğan, Ümraniye Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde tedavi altına alındı. Yırtıcı tabiatın tedavisi zahmetle de olsa sürerken, Veteriner Tabip Esma Çerkes, vatandaşları bu tiplere ziyan vermemeleri konusunda uyardı.

Üst Dudullu Mahallesi’nde yaralı bir halde vatandaşlar tarafından bulunan yırtıcı doğan, Ümraniye Belediyesi gruplarınca alınarak hayvan bakım ve rehabilitasyon merkezinde tedavi altına alındı. Yırtıcı olması nedeniyle zahmetle de olsa tedavisi süren yaralı doğan, tedavisi tamamlandıktan sonra tekrar tabiata bırakılacak.

Tabiatın tedavi süreci ile ilgili bilgi veren Veteriner Tabip Esma Çerkes, “Bize geldiğinde genel durumu pek âlâ değildi. Yemek yememişti, bir müddet aç kalmıştı. Çok uyanık bir halde değildi. Sonrasında çabucak tedavisine başladık. Antibiyotik, vitamin kompleks ve genel durum yükseltici ilaçlar kullandık. Ve telekleri kısa olduğu için uçamıyor. Büyük ihtimal kesmişler teleklerini, o yüzden kısa görünüyor. Parmağında da ufak bir şişliği var” dedi.

Tabiatın her gün çiğ etle beslendiğini söz eden Esma Çerkes, “Beslenmesi, genel durumu şuan toparlıyor, uygun gidiyor. Tüyleri de uzadıktan sonra tabiata salacağız. İstanbul’da çok gördüğümüz bir tıp değil. Ancak yeniden daha çok Beykoz taraflarında, ormanların çok olduğu yerde yeniden tek tük rastlanabiliyor. Zati avcı kuşlar. Başka kuşlarla ve etle besleniyorlar” biçiminde konuştu.

Bu tıp kuşların tabiatta kıymetli bir seleksiyona sahip olduğunu hatırlatan Esma Çerkes, bu tıp kuşların cinslerinin devam etmesi için vatandaşları hassas olmaya davet etti.

Hediye sipariş alışveriş ankara
Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.