DOLAR

32,8425$% 0.04

EURO

35,1488% -0.25

STERLİN

41,6113£% -0.25

GRAM ALTIN

2.449,15%-1,60

ÇEYREK ALTIN

4.017,00%-0,39

BİTCOİN

2104969฿%-1.15008

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Yakın Doğu Üniversitesi’nden Prof. Dr. Salih Gücel, Akdeniz Bilim Ekibi üyeliğine seçildi

Akdeniz Bilim Ekibi’nde Kıbrıs’ı temsil edecek olan Yakın Doğu Üniversitesi Etraf Araştırmaları Merkezi ve Kıbrıs Herbaryum ve Tabiat Tarihi Müzesi Müdürü Prof. Dr. Salih Gücel, 24 Eylül’de İspanya’nın Alicante kentinde, 11 bilim insanı onuruna düzenlenecek galada ödül alacak.
Yakın Doğu Üniversitesi Etraf Araştırmaları Merkezi ve Kıbrıs Herbaryum ve Tabiat Tarihi Müzesi Müdürü Prof. Dr. Salih Gücel, Akdeniz araştırmalarıyla ön plana çıkan 11 bilim beşerinin yer aldığı Akdeniz Bilim Ekibi’ne seçildi.
Akdeniz Bilim Grubu, Akdeniz ülkelerinin bilim, teknoloji ve yenilik yeteneklerini görünür kılmak, ortalarında iş birliği geliştirmeye katkıda bulunmak ve araştırma sonuçlarından yararlanılarak değişim için fırsatlar oluşturarak Akdeniz’in ekonomik ve kültürel geleceği için değerli ilerlemeler kaydetmeyi amaçlıyor.
Avrupa Komisyonu’nun da takviyesi ile 23 Akdeniz ülkesinin (Türkiye, Kıbrıs, Arnavutluk, Cezayir, Bosna Hersek, Hırvatistan, Mısır, Fransa, Yunanistan, İran, İsrail, İtalya, Ürdün, Lübnan, Libya, Malta, Fas, Portekiz, Slovenya, İspanya, Suriye, Tunus ve Karadağ) ortak sıkıntılarını ele alan Akdeniz Bilim Takımı, bilginin ve stratejilerin geliştirilmesine en çok katkıda bulunan ve araştırmaları bilim dünyasına değerli katkılar sağlayan 11 bilim insanından oluşuyor.
Akdeniz Bilim Ekibi’nin öncelikli araştırma bahisleri ortasında, gelecek için bilim, teknoloji, sıhhat, iklim değişikliği, antropoloji ve deniz bilimleri yer alıyor.

Akdeniz Bilim Grubu, 24 Eylül’de İspanya’da buluşacak
Akdeniz Bilim Takımı, 24 Eylül’de İspanya’nın Alicante kentinde, 11 bilim insanı onuruna düzenlenecek galada bir ortaya gelecek.


2009 yılında kurulan ve temel gayesi karşılıklı bilgiyi teşvik etmek ve Akdeniz ülkelerini kültür, iktisat, iklim değişikliği, cinsiyet eşitliği, bilimsel ve teknolojik yenilik üzere farklı alanlarda birbirine yakınlaştırmak olan İspanyol kamu kurumu Casa Mediterrneo’nun konut sahipliğinde düzenlenecek galaya, İspanya’nın eski başbakanı José Luis Rodrguez Zapatero da katılacak.

Galada, Yakın Doğu Üniversitesi Etraf Araştırmaları Merkezi ve Kıbrıs Herbaryum ve Tabiat Tarihi Müzesi Müdürü Prof. Dr. Salih Gücel’e Akdeniz bölgesinde yürütmüş olduğu başarılı projeler ve tabiatta yaşayan canlıların korunmasına yönelik gerçekleştirdiği başarılı çalışmalar nedeniyle ödül verilecek.


Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Uluslararası öğrenciler yeniden Türkiye’de

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI