DOLAR

32,7316$% -0.2

EURO

35,0821% -0.48

STERLİN

41,4977£% -0.43

GRAM ALTIN

2.433,79%-0,45

ÇEYREK ALTIN

3.902,00%-0,50

BİTCOİN

2150493฿%-0.55755

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Vali Dağlı: “Samsun’da kütüphanesiz okul kalmayacak”

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, “Kütüphanesiz Okul Kalmayacak Projesi” kapsamında Terme ilçesinde iş adamlarının takviyeleriyle okullarda kurulan kütüphanelerin açılışını gerçekleştirdi.
Ulusal Eğitim Bakanlığı ve Turizm Bakanlığı tarafından başlatılan “Kütüphanesiz Okul Kalmayacak Projesi” kapsamında Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Samsun’un Terme ilçesinde iş adamı Arif Çelik ve Murat Çelik’in dayanaklarıyla Atatürk İlkokulu ve Yenimahalle İlkokulu’nda kurulan kütüphanelerin açılışına katıldı.

Bilgiye ehemmiyet veren, bilgiyi üreten ve kullanan toplumların tarih boyunca olduğu üzere günümüzde de ilerleme kaydettiğini, ülkelerin kalkınması ve gelişiminin de lakin eğitimli insan gücüyle mümkün olabileceğini tabir eden Vali Dağlı, “Günümüzde herkesin ulaşabildiği internet büyük bir nimet ve kolaylık olmakla birlikte vakit zaman yanlış bilgilerde içerebilmektedir.

Bu nedenle de hakikat bilgiye erişme noktasında kütüphaneler en sağlam kaynak olarak ehemmiyetini her vakit müdafaaya devam edecektir” dedi.

Geleceğin teminatı olan gençlere kitap sevgisinin aşılanması ve kütüphanelerden yararlanma alışkanlığının kazandırılması gerektiğini lisana getiren Vali Dağlı, “81 vilayetimizde, hem kütüphanesi olmayan okullara kütüphane kazandırmayı hem de hâlihazırdaki kütüphanelerin içeriklerini zenginleştirmeyi hedefleyen bu projenin, bilgi ve kültürel mirasımızı gelecek jenerasyonlara aktararak, medeniyetimizin gelişimine katkı sağlayacağına inanıyor, bu vesileyle ülkemizde ve vilayetimizde bilgiye ve öğrenmeye olan ilgi ile kitap okuma sevgisinin daha da artmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Açılış kurdelesi öğrenciler tarafından kesilen Zümra Çelik ve Hava Çelik Kütüphanelerinin kurulmasında katkı sağlayan iş adamları Arif Çelik ve Murat Çelik’i dayanaklarından ötürü tebrik eden Vali Zülkif Dağlı, onlara plaket takdim etti.

Programda, Terme Kaymakamı Metin Maytalman, Terme Belediye Lideri Ali Kılıç, Cumhuriyet Başsavcısı Seçkin Şahan, siyasi parti temsilcileri ve protokol üyeleri hazır bulundu.


Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Baba-oğul aynı üniversitede eğitim görüyor

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI