Vakaların arttığı Osmaniye’de vatandaşların tercihi organik ürünler oldu

Yeni tip korona virüse karşı bağışıklık sistemini güçlü tutmak isteyen vatandaşların organik zerzevat ve meyveye karşı ilgisi arttı. Kurulan …

Hediye sipariş alışveriş ankara
05.12.2020
A+
A-


Yeni tip korona virüse karşı bağışıklık sistemini güçlü tutmak isteyen vatandaşların organik zerzevat ve meyveye karşı ilgisi arttı. Kurulan semt pazarlarında organik eserler satmaya başlayan pazarcılar, vatandaşların tercihinin doğal zerzevat meyve olduğunu söylediler.

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca’nın Bilim Şurası Toplantısının akabinde açıkladığı hadiselerin yüzde 50 oranında arttığı vilayetler ortasında yer alan Osmaniye’de, vatandaşlar organik eserlere yönelmeye başladı. Haftanın makul günlerinde kurulan semt pazarlarında zerzevat ve meyve alışverişi yapan vatandaşların uğrak noktası doğal eserlerin bulunduğu tezgâhlar oldu. Bilhassa kış aylarının gelmesiyle kök sebzelerine yönelen vatandaşlar, kırmızı ve beyaz turp başta olmak üzere yeşil olan zerzevatları tercih ettiler. Korona virüse karşı C vitamini açısından varlıklı olan portal ve mandalina üzere meyvelerde tercih listesi ortasında yer aldı. Pazar esnafı da tezgâhlarda ki doğal eserleri satabilmek için vakit zaman korona virüse karşı tesirli organik doğal eserler burada daveti yaptı. Birtakım pazarcılar ise, tezgahlarındaki narenciye eserlerini satabilmek için korona virüse karşı tesirli C vitamini deposu burada diye vatandaşlara seslendi.

“Tezgâhtaki sebzelerin tamamı organik”

Organik eserler satmaya başladıklarını söz eden semt pazarcıları, “Korona virüs nedeniyle beşerler doğal eserlere ağırlaştı. Bizde pazarcılar olarak doğal eserler bulmakta zorlanmaya başladık. Tezgâhtaki sebzelerin tamımı organik olarak tarladan geliyor. Seradan gelen zerzevat ve meyvelere vatandaşlar ilgi göstermiyor. C vitamini açısından korona virüs savar olarak bilinen portakal ve mandalinada en çok satılanlar ortasında yer alıyor. Vatandaşlarımız C vitamini deposu olan portakal ve mandalinaya çok ilgi gösteriyor” dediler.

Pazar alışverişine gelen vatandaşlar ise, aldıkları zerzevat ve meyvelerin doğal olmasına dikkat ettiklerini ve tezgâhlardaki organik eserleri tercih ettiklerini söylediler.

Hediye sipariş alışveriş ankara
Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.