Ünlü tarihçi yazar Yavuz Bahadıroğlu hayatını kaybetti

Ünlü tarihçi muharrir, gazeteci ve radyo programcısı Yavuz Bahadıroğlu hayatını kaybetti. Bahadıroğlu, uzun müddettir hastanede tedavi görüyordu …

Hediye sipariş alışveriş ankara
22.01.2021
A+
A-


Ünlü tarihçi muharrir, gazeteci ve radyo programcısı Yavuz Bahadıroğlu hayatını kaybetti. Bahadıroğlu, uzun müddettir hastanede tedavi görüyordu.

Gazeteci müellif Yavuz Bahadıroğlu ismiyle bilinen Niyazi Birinci hayatını kaybetti. Yavuz Bahadıroğlu’nun mevtini oğlu Mücahit Birinci toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu. Birinci paylaşımında, “Yolumu aydınlatan, çabası ile bana ilham veren, bir kuşağın gerçek yetişmesine vesile olan babamız Niyazi Birinci (Yavuz Bahadıroğlu), Allah’ın rahmetine yürüdü. Rahman ve Rahim olan Allah, ona şefkati ile muamele etsin. Başımız sağolsun. El Fatiha…” tabirlerine yer verdi.

Yavuz Bahadıroğlu Kimdir?

Yavuz Bahadıroğlu, 1945 yılında Rize’de dünyaya geldi. Gazeteciliğe 1971 yılında İstanbul’da başladı. Yeni Asya-Yeni Jenerasyon gazetesinde muhabirlik, araştırma-inceleme, röportaj ve fıkra müellifliği yaptı. Ayrıyeten gazete, mecmua ve şirket yöneticiliği de yapan Bahadıroğlu, gazetecilik yaparken çocuklara yönelik eserler üretti. Yüzlerce çocuk romanı, kıssa yayınladı. Asıl çıkışını birinci romanı “Sunguroğlu” ile yaptı. Akabinde “Buhara Yanıyor” romanı, ülkenin en çok satan romanlarından oldu.

Genelde Osmanlı İmparatorluğu’nun çeşitli devirlerini ele alan otuzu aşkın romanı vardır. Yurt içinde ve yurt dışında çeşitli bahislerde binlerce konferans verdi ve çeşitli kurum ve kuruluşlardan mükafatlar aldı. İki kitabı Kültür Bakanlığı tarafından yayımlandı.Yavuz Bahadıroğlu Yeni Akit gazetesinde köşe müellifliğini sürdürmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Hediye sipariş alışveriş ankara
Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.