Ünlü komedyen Ata Demirer’den kaçak ve bilinçsiz avlanmaya tepki

Türkiye son yıllarda denizlerde giderek azalan balık popülasyonunu tartışırken, ünlü komedyen Cet Demirer bu duruma toplumsal medya …

Hediye sipariş alışveriş ankara
04.01.2021
A+
A-


Türkiye son yıllarda denizlerde giderek azalan balık popülasyonunu tartışırken, ünlü komedyen Cet Demirer bu duruma toplumsal medya hesaplarından yaptığı bir paylaşımla reaksiyon gösterdi.

Kanunlara karşın bilhassa kıyılara yakın bölgelerde kaçak ve bilinçsiz avlanmanın devam ettiğine dikkat çeken Cet Demirer yaptığı paylaşımda, “5 kulaç suda 3 ton göç levreği çevirmek..! İçlerinde 200 gr’lık ispendekler var çoluk çocuk hepsi yakalanmış! Boğazların içinde balık tutmayı yasaklamazsak ,çocuklara kara kalem balık çizeriz .. Yazık!” tabirini kullandı.

Birleşmiş Milletler Besin Örgütü (FAO), daha evvel açıkladığı bir raporda bilhassa Akdeniz ve Karadeniz’de çok avlanmanın tasa verici boyutlara ulaştığını duyurmuştu. Dünya Balıkçılık ve Su Eserleri Raporu’nda çok avlanmanın devam etmesi durumunda, 2025 yılına kadar kimi balık tiplerinin yok olacağı ihtarında da bulunmuştu.

Hediye sipariş alışveriş ankara
Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.