Üniversiteli olmak için son tarih 18 Ekim

2021-YKS İkinci Ek Yerleştirme tercih süreçleri başladı. Adaylar, tercihlerini 18 Ekim’e kadar ÖSYM’nin web sitesi ve taşınabilir uygulaması …

Hediye sipariş alışveriş ankara
14.10.2021
A+
A-

2021-YKS İkinci Ek Yerleştirme tercih süreçleri başladı. Adaylar, tercihlerini 18 Ekim’e kadar ÖSYM’nin web sitesi ve taşınabilir uygulaması üzerinden yapabilecek.
Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından bu yıl birinci sefer uygulanacak olan ikinci ek yerleştirme süreci başladı.
İkinci Ek Yerleştirme tercih sürecinde, merkezi yerleştirme ve ek yerleştirmede bir yükseköğretim programına yerleşmeyen adaylar ile TYT puanı 140-150 aralığında olan adaylar ve AYT/YDT puanı 170-180 aralığında olan adaylar tercih yapabilecek.
“Tercih yaparken korkmayın”
Rehberlik Uzmanı Elif Aluç Gülşen, ikinci ek yerleştirme tercihlerinden yararlanacak öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

Öğrencilerin tercih yaparken korkmamalarını söyleyen Gülşen, “Artık her öğrenci istediği kısmı çift anadal, yandal ve yatay geçiş imkânları ile kolay kolay okuyabiliyor” dedi.
“Dolmamış kısımlar puansız gözükecek”
İki yerleştirmede de kontenjanı dolmamış kısımların puansız gözükeceğini hatırlatan İstanbul Gelişim Üniversitesi Rehberlik Uzmanı Elif Aluç Gülşen, puanı oluşan kısımları tercih edecek öğrencilerin belirtilen taban puana eşit ya da yüksek puanı olması gerektiğini belirtti.

Kontenjanlara dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizen Gülşen, “İlk 5 tercihinizi kontenjan sayıları ve burs imkanlarına nazaran belirleyin” diye konuştu.

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.