Uludağ’da yoğun kar…Zirve pistler tatilcilere kaldı

Uludağ’ın doruğuna günübirlikçiler çıkamadığı için tepenin keyfini tatilciler çıkarıyor. Ağır kar yağışının gerçekleştiği Uludağ’da konaklayan …

Hediye sipariş alışveriş ankara
17.01.2021
A+
A-


Uludağ’ın doruğuna günübirlikçiler çıkamadığı için tepenin keyfini tatilciler çıkarıyor. Ağır kar yağışının gerçekleştiği Uludağ’da konaklayan vatandaşlar, pistlerde kayak yaparak gerilim attı.

Uludağ’da yaklaşık 1 hafta evvel başlayan kar yağışı her geçen gün tesirini arttırarak devam ediyor. Kış turizminin değerli merkezlerinden biri olan Uludağ’da kar kalınlığı 67 santimetreye ulaştı. Günübirlikçi vatandaşların kısıtlamalar sebebiyle doruğa çıkamazken, otellerde konaklayan vatandaşlar kar yağışının keyfinin doyasıya yaşadı. Pistlerin de konaklayanlara açılmasıyla kızağını ve kayak kadrolarını alan yerli ve yabancı turistler kayarak gerilim attı. İstanbul’dan geldiklerini belirten tatilciler, “Sakin olması hoş. Salgın sürecinde meskenlerden kalmanın gerilimini atıyoruz. İnşallah biran evvel bu salgından kurtuluruz. İstanbul’da yaşıyoruz. Kaçıp burada biraz olsun nefes aldık. Kar yağışı da çok güzelimize gidiyor” dedi.

Küçük bebeği ile karın keyfinin çıkaran diğer bir vatandaş ise, “Tatil hoş geçiyor. Fakat biraz bebek ile güç. Sabah ben kaydım, şimdi babası kayıyor. Denetimler ve alınan tedbirler hoş. Ailecek baş dinliyoruz” biçiminde konuştu.

Acemi kayakçıların düşme anları kameralara yansırken, Jandarma grupları ise, hem pistlerde hem de doruğa çıkmak isteyenlerin evraklarında ve araçlarında gerekli denetimleri aralıksız sürdürüyor.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.