DOLAR

32,7878$% 1.53

EURO

35,1602% 0.53

STERLİN

41,6058£% 0.85

GRAM ALTIN

2.456,52%2,76

ÇEYREK ALTIN

3.943,00%1,82

BİTCOİN

2177634฿%0.70048

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Uğur Okulları, Kadirli Kampüsünde öğrencilerle buluşuyor

Yarım asrı aşkın tecrübe, vizyon ve milletlerarası başarısıyla eğitim-öğretime devam eden Uğur Okulları, Kadirli Yerleşkesinde öğrencilerle buluşmaya hazırlanıyor. Akademik ve bilimsel temelli eğitim anlayışıyla öne çıkan Uğur Okulları, Osmaniye’de birinci yerleşkesini açmanın gurunu yaşıyor.
Türkiye’nin 51 vilayetinde eğitim-öğretime devam eden Uğur Okulları, güçlü akademik takımıyla öğrencilerine en donanımlı eğitim imkanlarını sunuyor.
53 yıllık tecrübe ve birikimle “Eğitim Değerlidir” ideolojisinden yola çıkarak öğrencileri geleceğe hazırlayan Uğur Okulları, çağdaş eğitim ortamı, öğrencilerin sorgulama ve analitik düşünme maharetlerini geliştiren STEM eğitimi, Uğur İmtihana Hazırlık Merkezi, kodlama eğitimi, ağırlaştırılmış yabancı lisan eğitimi, şahsa has tahlil odaklı ve proaktif rehberlik hizmetleriyle ayrıcalıklı bir eğitim kurumu olmayı sürdürüyor. 3 kıtada 11 ülkede; 9 üniversitesi, 4 lisan okulu bulunan BAU Küresel Ailesinin bir üyesi olan Uğur Okulları, yurt dışı eğitim konusunda da öğrencilerini destekliyor. Avrupa’nın en büyük eğitim kurumlarından biri olan BAU Küresel çatısı altında buluşan öğrencilerin, dünyanın dört bir yanında bulunan okullarda eğitim ayrıcalıkları bulunuyor. 51 vilayette 75’i yerleşke 115 okulda kaliteli eğitimi öğrencileriyle buluşturduklarını belirten Uğur Okulları Genel Müdürü Nil Çiçek, Uğur Okulları olarak kesimde öncü adımlar atmaya devam ettiklerini söyledi.
Eğitim kalitesinin Türkiye’deki tüm Uğur Okullarında tıpkı seviyede olduğunu belirten Çiçek, “75 bin öğrencimiz var.
İstanbul’dan Van’a, Diyarbakır’dan İzmir’e kadar tüm okullarımızda tıpkı müfredatı, tıpkı kaynakları, tıpkı öğretim süreçlerini, tıpkı projeleri eş vakitli olarak gözlemleyebilirsiniz. Programların içerikleri MEB müfredatı baz alınarak akademik konseyimiz ve ilgili üniteler tarafından hazırlanıyor, okullarımızla paylaşılıyor. Tüm bu süreçler de nizamlı olarak kontrole tabi tutuluyor” dedi.

“Eğitim yaklaşımlarında ‘5 Lisan 2 Beceri’nin kazandırılması önemseniyor”
Eğitim yaklaşımlarında öğrencilere 5 lisan ve 2 hünerin kazandırılmasını önemsediklerini belirten Çiçek şöyle devam etti:
“Bu beş lisandan birincisi ana dilimizdir.Hayat muvaffakiyetinin artması için Türkçeyi öğrencilerimize çok güzel öğretmeliyiz. Okuduğunu yanlışsız anlayan, kitap okumayı seven bir jenerasyon yetiştiriyoruz. Zira okumaya yapılan yatırım hayat başarısına yapılan en büyük yatırımdır. İkincisi, bilim lisanı olan matematik. Öğrencilerimize matematiğin hayatımızda ne işe yaradığını, nerede karşımıza çıkacağını anlatmak istiyoruz.

Üçüncüsü, küresel dünyada irtibatta en temel lisanlardan biri olan İngilizce. Yeterli İngilizce konuşan, anlayan ve kendini İngilizce konuşarak düzgün söz edebilen bireyler yetiştirmek istiyoruz. Dördüncü lisan, teknolojinin lisanı olan kodlama ve yazılım lisanıdır. Teknolojinin mantığını âlâ anlayabilirsek ileri teknoloji üretimi için bir adım daha atmış oluruz. Beşinci lisan ise davranış lisanı. Yani uygun insan olmak. Bu 5 lisanın yanında ise 2 beceriyi de onlara aşılıyoruz: Sanat ve spor.

Ayrıyeten okullarımızda fen (science), teknoloji (technology), mühendislik (engineering) ve matematik (mathematics) üzere dört kıymetli disiplinin bir ortaya getirilmesiyle oluşturulan STEM öğretim modeli uygulanıyor. Okul öncesi ve ilkokul kademesinde erkenSTEM, ortaokul ve lisede STEM olarak derslerde öğrenciler; disiplinler ortası kazanımları, bu kazanımların birbirleriyle nasıl bütünleştirileceğini ve bu sayede çok boyutlu düşünmeyi öğreniyor.”

Uğurlu öğrenciler YKS ve LGS’de Türkiye şampiyonu
Bu yetkinliklerle donatılan öğrencilerin Türkiye’de ve dünyada başarılara imza attığını tabir eden Çiçek, “2020 YKS’de öğrencimiz Halid Oğuz Serçe, LGS’de ise Ada Kaderoğlu tüm sorulara yanlışsız cevap vererek Türkiye birincisi oldu.


Uğur Okulları olarak öğrencilerimizin kitlesel başarılarıyla da gurur duyuyoruz. 2020 YKS’de Türkiye birincisi olan öğrencimiz Halid Serçe’nin yanı sıra 7 öğrencimiz birinci 100’de, 42 öğrencimiz birinci 1000’de, 142 öğrencimiz birinci 5 binde, 328 öğrencimiz birinci 10 binde, 486 öğrencimiz ise birinci 20 binde yer almayı başardı. 2020 LGS’de ise 171 öğrencimiz yüzde 1’lik dilimde, 345 öğrencimiz yüzde 2’lik dilimde, 477 öğrencimiz yüzde 3’lük dilimde, 631 öğrencimiz yüzde 4’lük dilimde, 819 öğrencimiz ise yüzde 5’lik dilimde yer alarak gururumuz oldu. Ayrıyeten ulusal ve milletlerarası yarışlardan da çok sayıda Uğurlu öğrencimiz mükafatla döndü” dedi.

“Eğitimde teknoloji entegrasyonuna 10 yıl evvel başladık”
Eğitimde teknoloji entegrasyonuna 10 yıl evvel başladıklarını söz eden Çiçek, “Yüz yüze eğitime önlem ve uygulamalar olarak hazırız.


Yeni eğitim-öğretim yılında tüm öğrencilerimizle okullarımızda buluşmak istiyoruz. Lakin pandemiyle gördük ki öğrencilere bilgiyi aktardığımız, yetkinlik ve ömür maharetleri kazandırdığımız yerler yalnızca okullar değil. Dijital teknolojilerin eğitime entegrasyonu artık okul seçim kriterleri ortasında birinci sıralarda yer alıyor. Bu yeniliği yıllar öncesinden öngörmüş bir eğitim kurumu olarak Uğur Okullarında dört yıldır bireye mahsus ve yapay zeka tabanlı dijital öğrenme-öğretme platformu Metodbox’ı kullanıyoruz.

10 yıl süren yatırımla hayata geçirilen dijital eğitim sistemi Metodbox ile her gün 75 bin faal kullanıcı eğitime kesintisiz devam ediyor. Ayrıyeten bu yıl canlı derslerimiz de Metodbox içerisine entegre edilen yerli ve eğitim odaklı manzaralı görüşme sistemi SeeMeet üzerinden yapılıyor” diye konuştu.

Kadirli Yerleşkesi 1169 öğrenci kapasiteli
Osmaniye’nin en büyük ilçesi olan Kadirli’ye yeni bir yerleşke kazandırmanın gurunu yaşayan Uğur Okulları, yeni eğitim-öğretim devrinde öğrencilerle buluşacak.


Uğur Okulları Kadirli Yerleşkesi hakkında bilgi veren Uğur Okulları Genel Müdürü Nil Çiçek “Okul öncesinden lise son sınıfa kadar eğitim verecek yerleşkemizde öğrencilerimize hem fiziki kuralları hem de öğretim takımı ile eksiksiz bir eğitim-öğretim hizmeti sunacağız. 50 derslikli, 9 bin 15 metrekare kapalı, 18 bin 623 metrekare açık alana sahip yerleşkemizde STEM Laboratuvarı, Yapay Zeka ve Yazılım Laboratuvarı, Fizik, Kimya, Biyoloji Laboratuvarları, Görsel Sanatlar ve Müzik Laboratuvarları, Uğur İmtihana Hazırlık Merkezi, kütüphane ve kapalı spor salonu üzere birçok fiziki imkan yer alıyor.

1169 öğrenci kapasiteli yeni yerleşkemizde velilerimizin Uğur’a emanet ettiği çocuklarımıza kendi çocuğu üzere eğitim-öğretim verecek olan öğretmenlerimizle güçlü bir takım kurduk” dedi.

Uğur Okulları Hakkında:
26 Kasım 1968’de Laleli’de birinci dersini vererek öğrencilerini üniversiteye hazırlayan Uğur Dershaneleri bugün, dönüştüğü Uğur Okulları ile Türkiye’nin her noktasında, konusunda uzman öğretmenleri ile okul öncesinden lise son sınıfa kadar Türkiye’nin en donanımlı eğitim imkanlarını sunmaktadır.Okul öncesinden itibaren insani bedellerle donatılmış; sorgulayan, araştıran, üreten kuşaklar yetiştirmeyi amaçlayan Uğur Okulları, lise ve üniversitelere hazırlıkta bu çağa uygun modeller ve programlar konusunda kendi içinde başlattığı yarışı tüm süratiyle devam ettirmektedir.
Başarısı kanıtlanmış unsur ve modellerinden hareketle Uğur İmtihana Hazırlık Merkezi, Bireye Has Öğretim Modeli, Kodlama Eğitimi, erkenSTEM ve STEM eğitim yaklaşımları ile Uğur Okulları; yarım asrı aşkın muvaffakiyet tecrübesini 51 vilayette, 75’i yerleşke olmak üzere 115 okulu ile sürdürmektedir.

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Bakan Selçuk, “Eğitimde fırsat adaleti bizim için çok önemli”

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI