DOLAR

32,3760$% 0.2

EURO

35,1674% 0.64

STERLİN

41,8365£% 0.53

GRAM ALTIN

2.412,27%-0,10

ÇEYREK ALTIN

3.901,00%-0,15

BİTCOİN

2203226฿%0.89778

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

“TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!” EGE 2021 Ödülleri sahiplerini buldu

Türkiye genelinde üniversite öğrencilerine, yenilikçi bakış açısı ve girişimcilik yetkinliği kazandırmak gayesiyle 2011’den bu yana düzenlenen, 2019 prestiji ile de Ege Bölgesi’nde girişimcilik ekosisteminin gelişmesine katkı sağlamak maksadıyla “TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Ege Programı” ismi altında sürdürülen aktifliğin 2021 periyodu, Ege Genç İş İnsanları Derneği (EGİAD) iş birliği ile İzmir’de online olarak gerçekleştirildi.
Birinci defa 2019 yılında Ege Bölgesi’nde girişimcilik ekosistemini gelişimine katkı sağlamak maksadıyla hayata geçirilen TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Ege’nin 2021 periyodu Final Günü dün prestiji ile EGİAD Youtube Kanalı’nda canlı yayınlandı.
Heyet üyeliğini EGİAD İdare Heyeti Lideri Alp Avni Yelkenbiçer, EGİFED İdare Konseyi Lideri Aydın Buğra İlter, İnci Holding İdare Şurası Lideri Sevinç Gök, EGİAD Melekleri İcra Konseyi Lider Vekili Yonca Güngör Çınar’ın üstlendiği aktiflikte TÜSİAD Girişimcilik ve Gençlik Yuvarlak Masa Lideri İrem Oral Kayacık ve TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Çalışma Kümesi Lideri İzel Levi Coşkun konuşmalarıyla yer aldı.
2011’den bu yana girişimcileri destekleyen TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!’ın en çok müracaat aldığı bölgelerden biri olan Ege Bölgesi’ne yönelik kurgulanan TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Ege’nin üçüncü periyodu evvelki yıllarda olduğu üzere EGİAD iş birliğinde gerçekleştirildi.
Bölgedeki iş dünyası başkanları, meslek yatırımcı ağları ve girişimcilik merkezleri ile birlikte oluşturulan TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Ege ile; girişimcilere kapsamlı bir girişimcilik kampına katılma, iş fikirlerini EGİAD üyesi tecrübeli iş insanları ile üç ay boyunca geliştirme imkânı tanındı.

“Gençlerimize on yılı aşkın müddettir dayanak veriyor, yollarına ışık tutuyoruz”
Aktifliğin açılış konulmasını yapan EGİAD İdare Konseyi Lideri Alp Avni Yelkenbiçer, girişimciliğe duyulan yakın ilginin nedenlerinin başında inovasyona dayalı iş oluşturma kültürünün geldiğini belirtti.


Yelkenbiçer, “Türkiye’nin de içinde yer aldığı, kıymetli genç nüfusa sahip dünyanın pek çok ülkesinde, girişimciliğin geliştirilebilmesinin kıymetli kaynağı olan gençlerimize yönelik gayretler sergilenmekte, genç teşebbüsçü adaylarının nasıl daha fazla girişimciliğe yönlendirilebileceğine ait etkinlikler ehemmiyet kazanmaktadır. EGİAD olarak, gençlerin meslek seyahatlerinde girişimciliğe yer vermelerine, bu alanda ilerleme göstermelerine on yılı aşkın müddettir dayanak gösteriyor, yollarına ışık tutuyoruz. TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! sayesinde Ceddimizin bizlere vasiyeti ve Türkiye’nin geleceği olan gençlerimize, fikirlerini özgürce tabir edebilecekleri, birbirlerinden öğrenebilecekleri, birçok farklı paydaşla etkileşim içinde olabilecekleri eşsiz bir platform sunuyor ve onların girişimcilik hayallerine ortak oluyoruz” dedi.

“Her türlü dayanak düzeneği ile girişimcilerin yanındayız”
Türkiye üzere genç nüfusa sahip ülkelerde girişimciliğe yönelik algıların ve tavırların geliştirilmesi açısından, küçük yaşlarda başlatılmak üzere girişimcilik eğitimlerinin sağlanması gerektiğine ve üçüncü yılı gerçekleştirilen aktiflikle, genç teşebbüsçü adaylarının hem girişimciliğe eğilimlerinin artmasını hem de fırsatların farkına varma yeteneklerinin güçlendirilmesini sağladıklarına dikkat çeken Yelkenbiçer, EGİAD’ın girişimcilik programlarına kıymet verdiğini belirterek, “Dünyanın dört bir yanındaki lise öğrencilerine girişimciliği birinci elden deneyimleme imkânı sunan Diamond Challenge programı, Türkiye’de üçüncü sefer Ege Genç İş İnsanları Derneği partnerliğinde gerçekleşecektir.


Görüldüğü üzere girişimcilik kıymetli seviyede ilgi çeken bir disiplin olarak süratle ilerleyen ve giderek daha da olgunlaşan bir çalışma alanıdır ve EGİAD olarak biz lise çağından, üniversitesi yaşantısına, tohum yatırımdan, olgun girişimciye kadar her türlü dayanak sistemi ile girişimcilerin yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz.

Zira biz toplumu üst çekmek için; eşitsizliklerin azaltılması için, doğal kaynaklarımızın yanlışsız kullanımı için, adil ticaret için, paha oluşturmak için, gençlerin bakış açısına ve kelam söylemelerine muhtaçlık olduğuna inanıyoruz” sözlerini kullandı.

“Türkiye’nin 81 vilayetinden ve dünyanın 19 ülkesinden müracaat aldık”
10 yıldır sürdürülen TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! girişimcilik programı ile binlerce gencin girişimciliğe adım atmasına vesile olduklarını kaydeden TÜSİAD İdare Heyeti Üyesi ve Girişimcilik ve Gençlik Yuvarlak Masası Lideri İrem Oral Kayacık, “Yenilikçiliğin ve girişimciliğin yaygınlaşması için gençlerimize cüret verdik, fikirleri ile dünyayı dönüştürme yüreğini gösteren yüzlerce girişimcimizi destekledik.


Yaptığımız tüm bu çalışmalar heyecan ve umut verici bir karşılık gördü. Programa bugüne kadar Türkiye’nin 81 vilayetinden ve dünyanın 19 ülkesinden müracaat aldık. 250’den fazla üniversitenin öğrencisi ya da yeni mezunu olan 20 bini aşkın genç ile ’Bu Gençlikte İŞ Var!’ dedik.

TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Programına en fazla başvuruyu Ege Bölgesi’nden almamız tesadüf değil. Girişimcilik ekosisteminin yapı taşlarına baktığımızda Ege Bölgesi kültür, kapasite, mahallî idarelerle ilgi, altyapı, eğitim alanlarında güçlü bir bölgemiz. Bölgedeki üniversitelerin, teknokentlerin, TTO’ların, girişimcilik merkezlerinin ve STK’ların genç girişimciliğine ilgisi ve dayanağı çok yüksek. TÜSİAD olarak bu güçten cüret aldık ve 3 yıl evvel EGİAD ile Bu Gençlikte İŞ Var! Ege için bir ortaya geldik. TÜSİAD’ın bilgi birikimi, networku ve deneyimini EGİAD’ınki ile birleştirerek girişimcilerimize verdiğimiz dayanağı artırmayı hedefledik.

Bugüne kadar 300’ün üzerinde teşebbüsçü Bu Gençlikte İŞ Var! Ege sürecinden geçti. Onlarca paydaş programın içeriğine dahil edildi. 3 sene titizlikle yürütülen çalışmalar akabinde Bu Gençlikte İŞ Var! Ege’nin kendi ekosistemini oluşturmuş, ayakları üzerinde duran bir Girişimcilik Programı haline geldiğine inanıyorum” diye belirtti.
Aktiflik ortasında, Startup Centrum Kurucu Ortakları Nizamettin Sami Harputlu ve Müge Bezgin, genç girişimcilere ilham olması açısından muvaffakiyet öykülerini paylaştılar.
Girişimcilik süreçlerinde nelerin muvaffakiyet getirdiğini, nelerin başarılarına ket vurduğunu örneklerle aktaran genç teşebbüsçüler, yeterli bir grup oluşturmanın muvaffakiyete giden yolda direk tesirli olduğunu söz etti.

Kazananlar ve Ödülleri
Birincilik Mükafatı AGON’un oldu.


10 bin Türk Lirası, Kuluçka Takviyesi & EGİAD Melekleri Mentorluk, TÜSİAD BU GENÇLİKTE İŞ VAR İstanbul final sahnesinde teşebbüsü tanıtma fırsatı kazandı.
Mentorü Efe Sanayi Genel Müdürü Filip Minasyan olan AGON Biyoteknoloji, Tübitak Bigg Tekno teşebbüs dayanağı alarak 2021 yılında şirketleşmiş bir çalışma olarak dikkat çekti.
Staphylococcus aureus bakterisinin hastane ağır bakım ünitelerinde tespitini gerçekleştirebilen bir biyosensör uygulaması gerçekleştiren takım birinci olarak kıymetli bir muvaffakiyet yakaladı. Takım üyeleri şu isimlerden oluştu:
Aleyna Yıldız (DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ Metalurji ve Gereç Mühendisliği), Betül Eskiocak (BİRUNİ ÜNİVERSİTESİ Tıp Fakültesi), Ece Kobanç (DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ Bilgisayar Mühendisliği), Eyüp Kubilay Kozan (DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ Metalurji ve Materyal Mühendisliği)
İkincilik Mükafatı VİSPORCLUB’un oldu.

Kuluçka Takviyesi & EGİAD Melekleri Mentorluk imkanı kazandı.
Mentorü Yaşar Holding – Stratejik Planlama ve Kurumsal Finans Yöneticisi Melis Aris olan VisporClub; spor kulüpleri ile ülkemizin dört bir yanındaki atlet yahut potansiyel sportmen gençleri bir ortaya getiren dijital bir platform olarak faaliyet göstermekte.

Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nden “Eşitsizliklerin Azaltılması” gayesiyle yola çıkılarak oluşturulmuş platformda, Ağrı’dan İzmir’e ülkemizin dört bir yanındaki gençler, profillerinde sportmen özelliklerini, maharetlerini ve yeteneklerini sergileme imkanı bulabilecek.
Grup üyeleri şu isimlerden oluştu: Dila Mayda (İZMİR İKTİSAT ÜNİVERSİTESİ Hukuk Fakültesi), Murat Terzioglu (İZMİR İKTİSAT ÜNİVERSİTESİ Bilgisayar Programcılığı)
Üçüncülük mükafatını ise AUTOHEALTH teşebbüsü aldı.

Üçüncülük Mükafatı, Kuluçka Takviyesi oldu. Mentorü Bayteks Tarım Şirket Ortağı Özüm İlter Demirci olan AutoHealth, trafik kazalarında, kaza anında yolcuların sıhhat durumu hakkında gerekli bilgiyi insan gücü olmadan gerekli kurumlara aktaran bir sistem olarak aktarıldı. Kullanılan kapasitif EKG propları sayesinde kıyafet üzerinden dahi ayrıntılı sıhhat tahlili yapılmasını sağlamakta. Takım üyeleri şu isimlerden oluştu; Sena Dönmez (İZMİR İKTİSAT ÜNİVERSİTESİ Matematik (İngilizce), Şükrü Hoş (İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ Bilgisayar Mühendisliği)

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

İstanbul’da haftanın son iş gününde trafik yoğunluğu erken başladı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI