DOLAR

32,8248$% 0.04

EURO

35,2439% -0.18

STERLİN

41,7711£% -0.2

GRAM ALTIN

2.451,13%-1,53

ÇEYREK ALTIN

4.018,00%-0,32

BİTCOİN

2109040฿%0.14764

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

TUSAŞ aviyonik, motor ve robotik kodlama ile öğrencileri geleceğe hazırlıyor

Ulusal Eğitim Bakanlığına bağlı TUSAŞ Şehit Hakan Gülşen Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi, öğrencilerine havacılığın kritik kollarından olan uçak gövde-motor ve aviyonik kollarında bilgisayarlı makine imalatı, endüstriyel bakım-onarım, elektrik tesisatları, robotik kodlama, web programcılığı ve yazılım eğitimleri veriyor.
Dalın geleceği ve bağımsız savunma sanayiinin inşası için değerli yer tutan TUSAŞ Şehit Hakan Gülşen Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi’nde havacılık alanında geleceğin teknisyen ve mühendisleri yetiştiriliyor.
Ulusal Eğitim Bakanlığına bağlı okulda uçak bakım, makine ve tasarım, elektrik-elektronik ve bilişim teknolojileri alanlarında eğitim ve öğretim faaliyetleri yapılıyor. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii’nin akreditasyonu ve Erasmus projeleri kapsamında yurt dışı staj imkanı sunulan öğrenciler, 20 gün süren programda Avrupa’daki merkezlerde uçak bakım eğitimi alabiliyor. Başarılı olan öğrencilere daha sonra Türk Havacılık ve Uzay Sanayii’nde işe başlama fırsatı sağlanıyor.

Öğrencilere yurt dışı staj, pansiyon, burs imkanı
Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil başta olmak üzere mühendis ve yöneticilerinin de eğitim takviyesi verdiği okulda, genç mühendis ve teknisyen adaylarına mesleksel deneyimlerini aktarmak için öğrencilerle sık sık bir ortaya geliniyor.


Öğrencilere yurt dışı staj, pansiyon, burs üzere imkanlar sunuluyor ve yabancı lisan yüklü eğitim veriliyor.
TUSAŞ Şehit Hakan Gülşen Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi, günümüz teknolojilerini yeni kuşak uygulamalarla birleştiriyor.

Yenilikçi teknolojilerin entegre edildiği okulda karekod uygulaması sayesinde öğrenciler cep telefonlarından parçayı 3D olarak okul haricindeki bir ortamda görüntüleyerek ders çalışma imkanı buluyor. Robotik Kodlama Atölyesi’nde öğretmenler öncülüğünde öğrencilere kodlama ve robotik tasarım mevzularında eğitim imkanı sunuluyor. TEKNOFEST, TÜBİTAK ve Kalkınma Ajansı Projeleri kapsamında çalışmalar gerçekleştiren TUSAŞ Şehit Hakan Gülşen Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii tarafından sağlanan çevrimiçi yabancı lisan kurslarına da katılma imkanı buluyor.

“Öğrencilerimize güvenmemiz gerekiyor”
Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Prof. Dr. Temel Kotil, ‘‘Havacılık ve bilhassa savunma sanayiimiz açısından en ciddiye aldığımız bahis insan kaynağı.


Öğrencilerimize güvenmemiz gerekiyor, bu yüzden onları geleceğe hazırlama konusunda elimizdeki tüm kaynakları kullanmaya uğraş gösteriyoruz. TUSAŞ Şehit Hakan Gülşen Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi’ni tercih edecek genç kardeşlerim havacılık alanında büyük imkanlarla donatılmış sınıflarda özel olarak eğitim alabilecek, kendilerini geliştirebilecek.

Aldıkları eğitimler sonrası dünyanın sayılı şirketleri ortasında yer alan şirketimizde çalışma imkanı bulacaklar. Bunlara ek olarak ulusal projelerimizin üretilmesinde imzaları olabilecek” sözlerini kullandı.

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Amasya’da kütüphanesiz okulların masa ve kitaplıkları meslek lisesi öğrencilerinden

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI