DOLAR

32,8248$% 0.04

EURO

35,2439% -0.18

STERLİN

41,7711£% -0.2

GRAM ALTIN

2.451,13%-1,53

ÇEYREK ALTIN

4.018,00%-0,32

BİTCOİN

2112700฿%0.05544

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Türkiye’nin ilk devlet destekli orman okulundan uluslararası başarı

Samsun’un Canik ilçesinde 2020 yılında Türkiye’nin birinci devlet dayanaklı orman okulu olarak faaliyete başlayan Canik Namiye-Mümin Erol Tabiat ve Fen Okulu, 146 ülkeden 12 bin 858 okulun katıldığı İklim Aksiyon Projesi’nde 250 okul ortasına girmeyi başardı.
ABD merkezli kar maksadı gütmeyen bir eğitim olan Take Action Küresel tarafından 146 ülkede 2 milyon 700 bin öğretmen ve öğrenciyi kapsayan fiyatsız global bir eğitim projesi olan İklim Aksiyon Projesi’nin sonuçları, 4 Kasım’da İklim Hareket Günü kapsamında 250 bin kişinin katıldığı çevrimiçi aktiflikte açıklandı.
Kazananlar Cartoon Network’ün global hit dizisi The Amazing World of Gumball’daki birçok karakterin seslendirme sanatkarı Dan Russell ve 11 yaşındaki müzisyen Nandi Bushell tarafından açıklandı. Canik Namiye-Mümin Erol Tabiat ve Fen Okulu da, öğretmen Sibel Tok tarafından yürütülen iklim farkındalık projesi ile 250 okul içerisine girmeyi başardı.
Dünya Doğayı Müdafaa Vakfı, NASA ve Birleşmiş Milletler tarafından desteklenen İklim Aksiyon Projesi, öğrencilerin iklim krizi hakkında özgün yollarla bilgi edinmelerine ve tahlilleri çevrimiçi olarak yaymalarına yardımcı olmayı amaçlıyor.
Bu kapsamda global iklim değişikliği konusunda bir modül programı dahilinde çalışmalar yapan okulda öğrencilere kazandırılmak istenen en değerli amaç iklim değişikliği konusunda farkındalık oluşturmak. Take Action Küresel, İklim Hareket Projesi de dahil olmak üzere programlar aracılığıyla 2030 yılına kadar 1 milyar öğrenciyi daha pak bir etraf için harekete geçmeye teşvik etmeyi amaçlıyor. Take Action Küresel, etraf müfredatını öğrenci liderliğindeki projelerle birleştirerek fikir ve tecrübeleri mahallî ve global topluluklar, eğitim önderleri ve ortak kuruluşlarla paylaşıyor.
Canik Namiye-Mümin Erol Tabiat ve Fen Okulu’nda proje kapsamındaki çalışmalara ek olarak altı hafta boyunca öğrenciler iklim değişikliği konusunda bilgilendirildi.
TEMA Vakfı iş birliği ile ileri dönüşüm aktifliği yapıldı.

Global iklim değişikliği konusunda okulda ne üzere tedbirler alındığı konusunda bir tanıtım hazırlandı. Ukraynalı proje ortakları ile öğrenciler canlı görüşmede yaptığı çalışmaları paylaştı.

Ağaç dikme aktifliği, etraf paklığı yapılarak, iklim değişikliğine karşı alınabilecek ferdî kıymetler konusunda tahliller üretildi.

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Bakan Özer: “İstanbul Havalimanı Yerleşkesi içerisine anaokulu açılmasını da gündemimize aldık”

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI