DOLAR

33,0705$% 0.13

EURO

36,0813% 0.01

STERLİN

42,8944£% -0.02

GRAM ALTIN

2.622,26%0,04

ÇEYREK ALTIN

4.248,00%0,02

BİTCOİN

2170808฿%1.87022

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Türkiye’de Bir İlki Nallıhan’da Bir Okul Başardı.

IMG_6608

Nallıhan İlçesi Tapduk Emre İmam Hatip Ortaokulu Tübitak İşbirliğinde Bilim Fuarı düzenledi. Türkiye’deki İmam Hatip Ortaokulları arasında ilk TÜBİTAK Bilim Fuarı Nallıhan Tapduk Emre İmam Hatip Ortaokulu tarafından düzenlendi. Ankara il genelindeki her türden 2500 okul içerisinde proje başvurusu kabul edilen ve fuarı gerçekleştirilen 44 okuldan biri olan okulda gerçekleştirilen 70 projenin yer aldığı fuar düzenlenen törenle açıldı.
Fuar açılışında Nallıhan Kaymakamı İsmail Altan DEMİRAYAK, Nallıhan Belediye Başkanı İsmail ÖNTAŞ Milli Eğitim Müdürü Alican KILIÇ Nallıhan Müftüsü Dr. Fahrettin BEKTAŞOĞLU, İHH İnsanı Yardım Vakfı Ankara Yönetim Kurulu Üyeleri Yakın ilçelerin İmam Hatip Ortaokulu Yönetici ve öğretmenleri, ilçe Protokolünün yanısıra kalabalık bir ziyaretçi topluluğu tarafından gerçekleşti.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program öğrencileri temsilen Zeynep ELAGÖZ’ün velileri temsilen Hatice DELİKKULAK’ın konuşmaların ardından Proje Sorumlusu ve Okul Müdürü Mustafa ERYİĞİT konuşma yaptı konuşmasında;
“Hepsi bir birinden güzel öğrencilerime ve değerli velilere hizmet etmeyi nasip eden Rabbime hamd ederek başlamak istiyorum sözlerime.
Tapduk Emre İmam Hatip Ortaokulu olarak Türkiye’de bir ilki başarmanın mutluğunu yaşıyoruz. Ülkemizdeki İmam Hatip Ortaokulları arasında TÜBİTAK bilim fuarı başvurusu kabul edilen ve fuarı gerçekleştiren ilk okuluz. Ankara İl Genelinde her türden 2400 okul arasında TÜBİTAK başvurusu kabul edilen 44 okuldan biri olmanın da gururunu yaşıyoruz. Ayrıca öğrencilerimiz için hayata geçirdiğimiz projeler Türkiye’deki bütün ortaokullara gönderilmekte ve oralarda da uygulanmaktadır.
Bizler öğrencilerimizi Dini, İlmi , Sportif ,Sosyal anlamda yetişmiş ve topluma duyarlı bireyler olmalarını hedefliyoruz. Bu hedeflerimize ulaşabilmek için de çalışma ve projeler üretiyoruz. Her ay yaptığımız ücretsiz deneme sınavları, öğrenciyle ilgili bütün bilgileri velilerle paylaştığımız veli bilgilendirme sistemimiz, ödevler kontrol altında, kitap kurtları, Mevlana günleri, Yunus emre günleri, bu benim eserim proejeleri , toplam kalite projemiz, erdemliler cemiyeti, temiz sınıflar, öğrencileri evlerinde ziyaret gibi projelerimizi bunlar örnek olarak verebiliriz. Milli Eğitim Bakanlığımız ve İHH İnsanı Yardım Vakfı işbirliğinde yürütülen Yetim Kardeş projesine ’de Nallıhan İlçemizden katılan tek okul olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ayrıca Suriyeli bebekler İçin bebek bezi ve Askıda ekmek gibi sosyal sorumluluk projelerini de başarılı şekilde uyguladık.
Dünyaca ünlü bilim adamı Einstein şöyle demektedir:
Akıl ve mantık güçlü imana hizmet eder.
Ben bu bağlamda imanı güçlü olmayan gerçek bir bilim adamı düşünemiyorum.
Bu durumda diyebiliriz ki:
Dinsiz ilim kör, ilimsiz din topaldır .
Bizler öğrencilerimizin dini eğitimlerinin yanısıra bilimsel çalışmalar yapmasını önemsiyoruz. Bu bağlamda ortaya çıkan eserler projeler bizleri gururlandırmıştır. Çalışkan ve başarılı öğrencilerimi kutluyorum. Aylardır süren hazırlıklar süresince özverili ve fedakârca çalışan, her bir proje ile tek tek ilgilenen öğetmenlerimiz Derya Özer’e, Gamze ÖZCAN’a, Özge TEZEL ÜNSAL’a ve Ayşe SEVİNÇ’e, kermes bölümümüzde desteklerini esirgemeyen öğrenci annelerine, Halk Oyunu Ekibi için Nasuhpaşa İlkokuluna, Cansu AĞAR öğretmene ve öğrencilerine teşekkür ediyorum.
Okulumuzun açılmasında ve bugünlere gelmesinde destekçimiz olan Nallıhan Kaymakamımız Sayın İsmail Altan DEMİRAYAK’a, Belediye Başkanımız İsmail ÖNTAŞ’a Milli Eğitim Müdürümüz Alican KILIÇ’a Müdür Yardımcım Kenan ELEMEN’e, öğretmenlerimize hizmetlilerimize ve velilerimize teşekkür ediyorum.
Mutlu ve başarılı öğrenciler hedefimize ulaşmak için durmaksızın çalışmaya devam edeceğiz Yakın zamanda Ankara’nın sonrasında Türkiye’nin en iyi İmam Hatip Okulu olmak bizim için zor bir hedef değildir.
Rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun.
İlçemiz Kaymakamı Sayın İsmail Altan DEMİRAYAK ise yaptığı konuşmada, yeni eğitim öğretim sistemiyle Nallıhan İlçesine kazandırdıkları okullardan birisi olan Tapduk Emre İmam Hatip Ortaokulunun çalışmalarının kendilerini mutlu ettiğini. Emeği geçen Okul Yöneticileri ve öğretmenlerini kutladığını ifade etti. Kısa süre içerisinde okul ,öğrenci , veli işbirliğinin gerçekleştirilmesinde, çocukların yalnızca bilimsel bilgilerle donatılması değil aynı zamanda birtakım sosyal sorumluluk projeleri ile kendilerini geliştirmelerinde ve sanatsal aktiviteler kazanmalarında çok önemli mesafeler alındığını ifade ederek Tabduk Emre İmam Hatip Ortaokulu’nun Allah ve Peygamber sevgisini özümsemiş, kuranı öğrenen ve öğreten ,milli ve manevi değerlerine sahip çıkan nesiller yetiştirilmesinde ilçemizde çok önemli ve değerli katkılarda bulunacağına inandığını söyledi.
Programa Katılamayarak telgraf gönderen Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Erol BOZKURT, HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut ARSLAN, Eğitimbirsen Genel Başkan Vekili Ahmet ÖZER, Diyanet işleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet GÖRMEZ, Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat PAKDİL, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan ERDEM, Başbakan Yardımcısı Emrullah İŞLER, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi ELVAN’ın telgrafının okunmasının ardından açılışa geçildi.
Protokol tarafından gerçekleştirilen açılışın ardından 70 bilimsel proje, okulda yürütülen 15 proje ile Yetim kardeş, Suriyeli Bebeklere bebek bezi ve askıda ekmek gibi sosyal sorumluluk projelerinin yer aldığı standlar konuklar tarafından gezildi.
Gün boyu açık kalacak olan fuar alanı ziyaretçilere tarafından ziyaret edilmeye devam ediyor.

 

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Sinekcekten Haber Var

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0