“Türk kumaşı dünyada büyük ilgi görüyor”

Türkiye’de kumaş ithalatı ve ihracatı konusunda 15 yıldır faaliyetlerini sürdüren Modacı Cafer Andıç “Türkiye’de yüksek standartlarda kaliteli …

Hediye sipariş alışveriş ankara
10.12.2020
A+
A-


Türkiye’de kumaş ithalatı ve ihracatı konusunda 15 yıldır faaliyetlerini sürdüren Modacı Cafer Andıç “Türkiye’de yüksek standartlarda kaliteli kumaşlar üretiliyor. Başta Avrupa ülkeleri olmak üzere Birleşik Arap Emirlikleri’nde epeyce ilgi gören Türk kumaşını, gerçekleştirdiğim projelerle dünyaya daha fazla tanıtmaya devam edeceğiz” açıklamalarında bulundu.

Türkiye’de üretilen kumaşlarla ilgili açıklamalarda bulunan Andıç “Dünyanın en âlâ kumaş üreticilerinin Türkiye’de olmasından gurur duyuyorum. Üretilen kumaşlar sahiden kaliteli ve yüksek teknoloji kullanılarak üretiliyor. Bu durumda birçok ülkedeki tasarımcıların dikkatini çekiyor. Yaptığım çalışmalarla Türk kumaşının kalitesinin daha fazla anlaşılmasına dayanak vermeyi hedefliyorum. 2019 yılının sonunda Avrupa’ya ihracatta birinci 3. sırada yer aldık. Türkiye’de hazır giysi markalarının da çok önemli potansiyeli bulunmaktadır” dedi.

Ünlülere yaptığı dizaynlarla öne çıkan Cafer Andıç, İstanbul’da başta Nişantaşı’nda toptan kumaş mağazası ile Göktürk, Arnavutköy ve Başakşehir’de de perakende mağazaları ile hizmet veriyor. Andıç birçok ünlü isme tasarım ve kumaş konusunda danışmanlık yaptığını söz ederek, “İtalya, Fransa, Bulgaristan, Sırbistan, Hırvatistan, Dubai ve Kuveyt üzere ülkelerdeki ünlülerle çalışıyorum. Ayrıyeten bu ülkelerdeki modacılara kumaş takviyesi veriyorum ve ortak çalışmalar yapıyorum. Ülkemizi yaptığım dizaynlarla temsil etmenin gururunu yaşıyorum. Önümüzdeki yıl için de şimdiden kıymetli etkinlikler planlıyoruz. Pandemi sorunu şayet son bulursa bu aktiflikleri hayata geçireceğiz” dedi.

Andıç, Azerbaycan’da düzenlenen Türkiye Kardeşlik Mükafatları merasiminde mükafata layık görülmesinin yanı sıra “Altın Tepe Ödülleri” nde yılın en âlâ moda kumaşçısı mükafatı almaya hak kazanmıştı.

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.