DOLAR

32,2234$% -0.11

EURO

34,9331% 0.17

STERLİN

40,5695£% 0.07

GRAM ALTIN

2.445,79%0,57

ÇEYREK ALTIN

4.012,00%1,02

BİTCOİN

1973497฿%0.7088

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Türk Dünyası Bilim Kültür ve Sanat Merkezi ÖYGM tavsiye listesinde

Anadolu Üniversitesi Türk Dünyası Bilim, Kültür ve Sanat Merkezi (TÜDAM), geliştirilen sanal gezinti uygulaması ile Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Müdürlüğünün (ÖYGM) öğretmenlere tavsiye ettiği müzeler arasında yer aldı.

2019 yılında hazırlanan Bilimsel Araştırma Projesi kapsamında merkezin sanal gezinti uygulaması geliştirilerek kullanıma sunuldu. Yürütücülüğünü Açıköğretim Fakültesi Dekan Yardımcısı ve TÜDAM Müdürü Doç. Dr. İlker Usta’nın yaptığı projede, Doç. Dr. Burhan Sayılır, Dr. Öğr. Üyesi M. Bahadır Ayas, Dr. Öğr. Üyesi Ferdi Bozkurt, Öğr. Gör. Serap Uğur ve Arş. Gör. Musa Tömen araştırmacı olarak yer aldı. Platformda bağımsız olarak hazırlanan gezintiye, kullanıcılar dilerlerse bilgisayardan ya da mobil cihazlarından katılabiliyorlar. VR uyumlu olan sanal gezintide sunulan bilgilendirici içerikler için etkileşim unsurları da yer alıyor.

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni korona virüs salgını ile birlikte merkezi ziyaret etmek isteyen ancak pandemi önlemleri sebebi ile ziyarete gelemeyen bireyler, bu uygulama ile merkezi ziyaret edebiliyor. Merkez bu uygulaması ile aynı zamanda Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Müdürlüğünün sanal müze listesinde de yer aldı.

11 Temmuz 2014 tarihinde kurulan TÜDAM, akraba ve soydaş topluluklar üzerinde araştırmalar yapan, araştırmacıları destekleyen, yapılan araştırmaları takip eden ve aynı alanda faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlarla iş birliği yaparak çalışmaların yaygınlaştırılmasına katkıda bulunan eğitim-öğretim kurumu olarak faaliyetlerini gerçekleştiriyor. Selçuklu ve Osmanlı dönemleri sivil ve resmi mimarisini yansıtan 4 ayrı bloktan oluşan Bilim Tarihi Müzesi’nde aynı zamanda özellikle İslam tarihi eserlerinin de sergilendiği Bilgi Dünyası Salonu, Bilim Kültür Sanat Okulu ve Musiki Tarihi Birimi yer alıyor.

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Eskişehir’de bağ bozumu

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI