DOLAR

33,1952$% -0.11

EURO

36,0226% -0.6

STERLİN

42,8115£% -0.31

GRAM ALTIN

2.548,96%-1,98

ÇEYREK ALTIN

4.184,00%-1,32

BİTCOİN

2225542฿%0.03813

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Trafik Cezası Online Sorgulama Ve Ödeme

Teknolojik yenilikler ile birlikte artık yaşamın her alanında kendisine yer bulmaya başlayan internet, kamusal alanda da kendisini en etkin şekilde kullanılıyor. Özellikle de son yıllarda gelişen teknoloji ile birlikte internete kolaylıkla erişim sağlanabilmekte olunması ile birlikte kamu kurumlarının internet teknolojisini aktif olarak kullanmaları ile internette hizmete açmış oldukları online kamu hizmetlerinden her yerde yararlanılabiliyor. Bu durumda günümüz modern çağında pek çok alanda kamu hizmetinde internetin aktif olarak kullanılmasına yol açıyor.

TRAFİK CEZASI ÖDEME İÇİN TIKLAYINIZ! 

TRAFİK CEZASI SORGULAMAİÇİN TIKLAYINIZ! 

İnternet üzerinde yer alan intvd.gib.gov.tr/ adresinden doğrudan erişim sağlanabilen Maliye Bakanlığı’na bağlı Gelir İdaresi Başkanlığı’nın İnternet Vergi Dairesi resmi web sayfasından online trafik cezası sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilme imkanı bulunuyor. Özellikle de son yıllarda Emniyet Genel Müdürlüğü’nün modern teknolojiyi trafik kuralı ihlali denetlemelerinde aktif olarak kullanmaya başlaması ile birlikte trafik cezasında da sanal dönem başladı. İnternet üzerinde Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hizmete açılan online trafik cezası sorgulama hizmetini hem Emniyet Gene Müdürlüğü’nün kendi resmi web sayfasında yer alan online işlemler menüsünden gerçekleştirebilir hem de Gelir İdaresi Başkanlığı’nın İnternet Vergi Dairesi resmi web sayfasındaki ‘Motorlu Taşıt Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme’ ekranından gerçekleştirilebiliyor.

 

Her iki yöntem ile de internete erişim sağlanabilen her yerden mesai saati koşulu olmaksızın 7 gün 24 saat online trafik cezası sorgulama işlemi ile hem adınıza trafik cezası olup olmadığını öğrenebilir hem de olan trafik cezalarının tutar, tarih, nitelik ve diğer tüm bilgilerini öğrenerek, online şekilde kredi kartı ile trafik cezası ödemeleriniyapabilirsiniz. Özellikle de Gelir İdaresi Başkanlığı’nın İnternet Vergi Dairesi resmi web sayfasında başkanlığın anlaşmalı olduğu bankalar ve kredi kartı listesini görerek, online kredi kartı ile trafik cezası ödeme işlemlerini gerçekleştirebilme imkanınız bulunuyor.

 

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün kendi resmi web sayfasında yer alan ‘Trafik Cezası ve Otopark Sorgulama’ ekranı hem de Gelir İdaresi Başkanlığı’nın İnternet Vergi Dairesi web sayfasındaki ‘Motorlu Taşıt Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme’ ekranı online trafik cezası sorgulama işlemleri için yoğun olarak kullanılıyor. Emniyet Genel Müdürlüğü ilk olarak kendi resmi web sitesinde sunduğu online işlemler menüsünde ‘Trafik Cezası ve Otopark Sorgulama’ ekranından sadece ‘isim’, ‘soyisim’, ‘T.C. kimlik numarası’ ve ‘doğum yılı bilgilerini girerek, trafik cezasının olup olmadığını öğrenebilme imkanı bulunuyor.İnternet Vergi Dairesi’ ne araç sahipleri 2.yöntem ile trafik cezası sorgulama işlemleri için intvd.gib.gov.tr/internetvd/template.jsp?page=IVD_MTV_SORGU adresine doğrudan erişim sağlayabiliyor.

 

Gelir İdaresi Başkanlığı’nın İnternet Vergi Dairesi resmi sorgulama sayfasında ise plaka, varsa özel plaka, T.C. kimlik numarası ya da vergi kimlik numarası ve tescil tarihi bilgileri girilerek, güncel trafik cezasının bulunup bulunmadığı tüm ayrıntıları ile birlikte online trafik cezası sorgulama ile öğrenilebiliyor.Vatandaş tarih, saat, trafik kural ihlali, son ödeme tarihi, güncel tutar ve faiz uygulamaları gibi tüm ayrıntıları bu şekilde görebiliyor.

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Hastane morgunda cenazeler karıştı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0