TİKA’dan Hırvatistan’daki depremzedelere destek

Türk İşbirliği ve Uyum Ajansı Başkanlığı (TİKA), Hırvatistan’ın Sisak kentinde ve bağlı ilçesi Petrinja’da meydana gelen 6,4 şiddetindeki …

Hediye sipariş alışveriş ankara
03.01.2021
A+
A-


Türk İşbirliği ve Uyum Ajansı Başkanlığı (TİKA), Hırvatistan’ın Sisak kentinde ve bağlı ilçesi Petrinja’da meydana gelen 6,4 şiddetindeki sarsıntı hasebiyle hasar gören bölgede 500 adet battaniye takviyesinde bulundu.

Hırvatistan’ın Sisak kentinde ve bağlı ilçesi Petrinja’da 29 Aralık 2020 tarihinde meydana gelen 6,4 şiddetindeki sarsıntının sonraki günü bölgeye giden TİKA, lokal makamlarca acil muhtaçlık duyulduğu belirtilen 500 adet Türk malı battaniyeyi zelzelenin merkez üssü Sisak ve Petrinja’daki belediyelere teslim etti.

Sisak Belediye Lideri Kristina Ikic Branicek, Petrinja Belediye Lideri Darinko Bumbovic ve Sisak Merhamet Derneği Lideri Şaban Kadric ile görüşen TİKA heyeti, sonrasında bölgede eş vakitli olarak incelemelerde bulunan Hırvatistan İçişleri Bakanı Davor Bozinovic ve AB Parlamentosu üyesi ve parlamento lider yardımcısı birebir vakitte insani yardım ve kriz idaresi yetkilisi Janez Lenarcic ile bir ortaya geldi.

TİKA hakkında Hırvatistan İslam Birliği Lideri Aziz Hasanovic’den bilgi alan Bakan, bölgeye ulaşan birinci dış misyon olmasından ötürü TİKA’ya teşekkür etti.

Hırvatistan tarihindeki en büyük zelzeleden çabucak sonra bölgeye ulaşan TİKA’nın vermiş olduğu takviyenin kıymetine değinen belediye liderleri da TİKA’ya ayrıyeten teşekkür ettiler.

Hediye sipariş alışveriş ankara
Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.