TİKA’dan Bosna Hersek spor altyapısının güçlendirilmesine destek

Bosna Hersek’te spora olan ilginin artırılması ve altyapının güçlendirilmesi kapsamında farklı branşlarda nitelikli tesis ve alanlar …

Hediye sipariş alışveriş ankara
28.12.2020
A+
A-


Bosna Hersek’te spora olan ilginin artırılması ve altyapının güçlendirilmesi kapsamında farklı branşlarda nitelikli tesis ve alanlar kazandırmaya devam eden Türk İşbirliği ve Uyum Ajansı Başkanlığı (TİKA), Donji Vakuf Belediyesi sonları içerisinde profesyonel tenis kortu inşa etti.

Bosna Hersek Federasyonu Entitesi hudutları içerisinde yer alan ve 14.000 kişinin yaşadığı Orta Bosna Kantonuna bağlı Donji Vakuf Belediyesi sonları içerisinde 18 adet spor kulübü bulunuyor. Son vakitlerde belediye sonları içerisinde tenis sporuna olan ilginin artması sebebiyle proje yürüten TİKA; Donji Vakuf Belediyesi bünyesinde birinci olan ve her türlü teknik donanıma sahip profesyonel açık hava tenis kortu inşa etti.

Tenis kortunun açılışında konuşan Donji Vakuf Belediye Lideri Huso Susiç, gerçekleştirilen proje ile spor altyapısının çeşitlendirilmesine ve gelişmesine imkân tanıyan TİKA’ya ve dayanaklarını esirgemeyen Türkiye Devletine bölgede yaşayan tüm vatandaşlar ismine teşekkür etti.

Pandemi devrinde açık havada bölge halkının önlemlere uymak suretiyle spor yapmasına imkân tanıyan tenis kortu her yaş kümesinden vatandaşın ilgisini çekti.

Hediye sipariş alışveriş ankara
Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.