DOLAR

32,3810$% 0.11

EURO

34,9371% 0.04

STERLİN

41,3421£% 0.09

GRAM ALTIN

2.404,52%0,16

ÇEYREK ALTIN

3.904,00%0,03

BİTCOİN

2252968฿%-0.50533

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Tepebaşı’nın istikrarlı yükselişi sürüyor


Tepebaşı Belediyesi, “Sosyal Kapsama”, “Sağlık” ve “Sosyal Yaşam” endekslerinde Türkiye’nin birinci 10 belediyesi ortasına girmeyi başardı. Tepebaşı Belediyesi, ayrıyeten Çok Yüksek İnsani Gelişme Bölgesi kategorisinde Türkiye genelinde 12. olarak mükafata layık görüldü.

Yayımlanan raporda “Yönetişim ve Saydamlık”, “Sosyal Kapsama”, “Ekonomik Durum”, “Eğitim”, “Sağlık”, “Sosyal Yaşam”, “Çevresel Performans”, “Ulaşım ve Erişilebilirlik” ve “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” endekslerine yer verildi. Bilgiler, mahallî idareleri bilhassa ilgilendiren 9 alt endeks, 81 gösterge, 128 değişken ve “gizli vatandaş” çalışması ile belediyelere yapılan 3 binin üzerinde müracaatın sonuçlarından oluşuyor. Tepebaşı Belediyesi, yapılan çalışmalar sonucunda Toplumsal Kapsama endeksinde 2’inci, Sıhhat endeksinde 7’inci ve Toplumsal Hayat endeksinde 10’ununcu sırada yer aldı. Tepebaşı Belediyesi ayrıyeten İnsani Gelişme Endeksi çalışmasının Çok Yüksek İnsani Gelişme Bölgesi kategorisinde Türkiye genelinde 12’inci olarak mükafata layık görüldü.

Online olarak düzenlenen İnsani Gelişme Endeksi İlçeler-Lansman ve Ödül Töreni’ne katılan Tepebaşı Belediye Lideri Ahmet Ataç, Tepebaşı’nda sağlanan gelişime dikkat çekerek, “Tepebaşı son 20 yılda fevkalâde gelişmeler ile Türkiye’de anılan bir ilçe haline geldi. Eskişehir de dünyada en inançlı kentler ortasında 8. sırada yer alarak bizleri gururlandırdı. İnsani pahaların ön planda tutulduğu çalışmalarınızda sizlerin de dikkatini çeken bir lokal idare olmaktan çok büyük memnunluk duyuyoruz. İnsan, belediye yapısında öncelikli olarak yer alıyor. Benim doktor olmam nedeniyle de bilhassa sıhhat projeleri Tepebaşı’nda başka bir yere sahip. Tepebaşı’nda yapılan çalışmaların İNGEV tarafından takdir edilmesinden memnunuz. Bundan sonraki çalışmalarımızda da iklimsel sıkıntılara dikkat çeken yenilenebilir güce değer ve kıymet vermeye devam edeceğiz. Türkiye’nin birinci akıllı kentinin olduğu bir belediyeyiz. İngiltere’de Nottingham, İspanya’da Valladolid ile birlikte yaptığımız konsorsiyumda 23 milyon euro hibe kelam konusuydu. Bu projeyi 2020 yılında tamamladık, 2021’de çalışmalarımız devam edecek” diye konuştu.

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Kültür ve Turizm Bakanlığından genç yetenekler için yarışma

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI