Tekirdağ’da şaşkınlık veren ikiz kuzular…Biri tüysüz ve yüz kısmı gelişmeden doğdu

Tekirdağ’ın Şarköy İlçesinde ikiz doğan kuzulardan bir adedinin yüzünün olmaması şaşkınlığa neden oldu. Yüzü gelişemeden doğan kuzu yarım saat …

Hediye sipariş alışveriş ankara
11.01.2021
A+
A-


Tekirdağ’ın Şarköy İlçesinde ikiz doğan kuzulardan bir adedinin yüzünün olmaması şaşkınlığa neden oldu. Yüzü gelişemeden doğan kuzu yarım saat yaşayabildi.

Edinilen bilgiye nazaran Tekirdağ Şarköy İlçesi Şenköy Mahallesinde 20 koyun sahibi Adnan Elma’ya ilişkin bir koyun, bulunduğu ahırda ikiz kuzu dünyaya getirdi. Hayvancılık işleriyle uğraşan 48 yaşındaki Adnan Elma, kendisine ilişkin ahıra gidip, ikiz doğan kuzulara bakınca hayretler içerisinde kaldı. İkiz doğan kuzulardan bir adedinin yüzünün olmaması şaşkınlığa neden oldu. Yüzü gelişmeden doğan kuzu yarım saatten fazla yaşayamadı.

Bu biçim doğumların ömür ihtimali düşük

Bunun üzerine ahıra gelen Veteriner Doktor Onur Kemer, “Bu cins rahatsızlıklar hayvanların gebelik sırasında kullanılan ilaçlar, gebelik sırasında beslenme bu üslup anormalliklerle müsabakayı ortaya çıkarır. Genetik faktörler en değerlisidir. Çevresel faktörler beslenme doğum sırasında kullanılan ilaçlar, anne karındaki yavruya bu üslup doğumsal defekt oluşmasına sebebiyetler verebiliyor. Koyunlarda sıklıkla karşılaşılıyor” diyerek bu tip doğan canlılarda yaşama ihtimali olmadığını lisana getirdi.

Hediye sipariş alışveriş ankara
Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.