DOLAR

32,8248$% 0.04

EURO

35,2439% -0.18

STERLİN

41,7711£% -0.2

GRAM ALTIN

2.449,22%-1,61

ÇEYREK ALTIN

4.015,00%-0,37

BİTCOİN

2105960฿%-1.3455

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

SYS gençlere savunma sektörünü tanıtacak

Savunma endüstriyle üniversite öğrencilerini buluşturan en kıymetli platform olan Savunma Teknoloji Günleri (STG’21), 24-26 Mart 2021 tarihlerinde online olarak gerçekleştirilecek.
Hafif silah üretiminde Canik markasıyla dünya çapında başarılara imza atan Samsun Yurt Savunma, STG’21 çerçevesinde 25 Mart Perşembe günü Samsun’daki tesislerinde 1.5 saatlik canlı aktiflikte öğrencilerle buluşurken, UNIDEF ise birebir gün İstanbul’daki Unirobotics Ofisi’nde öğrencilere projelerini anlatacak.

Türkiye’de savunma sanayi ile üniversite öğrencileri ortasında en değerli köprü olan Savunma Teknolojileri Günleri (STG’21), 24-26 Mart 2021 tarihlerinde online (çevrimiçi) olarak gerçekleştirilecek.
Canik markasıyla Türkiye’nin önde gelen savunma sanayi şirketlerinden olan Samsun Yurt Savunma (SYS), ‘platin sponsor’ olarak bu özel aktifliği destekleyerek, üniversite öğrencilerinin savunma sanayi konusundaki farkındalıklarının artırılmasına katkı sağlamayı planlıyor. Savunma sanayi ile üniversiteler ortasındaki iş birliğine katkıda bulunmak gayesiyle 2008 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencileri tarafından kurulan Savunma Teknolojileri Kulübü’nün (SAVTEK) yıllardır istikrarla gerçekleştirdiği Savunma Teknoloji Günleri’nde savunma endüstrinin önde gelen şirketleriyle, akademi dünyası buluşuyor.

Öğrencilerle ‘canlı’ buluşma
Bu yıl pandemi nedeniyle online olarak gerçekleştirilecek aktiflikte, sponsor olan şirketlerin tesislerinden canlı yayınlar yapılacak.


SYS’nin ‘platin sponsor’, SYS’nin iştiraki UNIDEF’in ise ‘altın sponsor’ olarak takviye verdiği aktiflikte, her iki şirket 1.5 saatlik canlı yayınlar yaparak, öğrencilerle buluşacak. Bu buluşmalarda öğrencilere sunulan staj imkanlarından işe alım siyasetlerine geliştirilen teknolojilerden özel eserlere kadar birçok hususta bilgi verilecek. Canik markasıyla dünyanın en büyük hafif silah üreticilerinden biri olan Samsun Yurt Savunma’nın Samsun tesisindeki canlı aktifliği, 25 Mart Perşembe günü saat 10.00’da başlarken; UNIDEF Birleşik Savunma’nın canlı aktifliği ise tekrar 25 Mart Perşembe günü saat 14.00’te İstanbul’daki Unirobotics Ofisi’nde gerçekleştirilecek. SYS’nin canlı etkinliğinde, şirket ve projeleriyle ilgili bilgi verilirken, misyon tabanca ailesinin en değerli üyelerinden olan TP9 SUB Seçkine CAS’ın tanıtımı canlı atışlar eşliğinde yapılacak.

“Öğrencilerin farkındalığını artıracağız”
Mevzu ile ilgili bilgi veren Samsun Yurt Savunma Genel Müdürü Cahit Utku Aral, Türk savunma endüstrinin gelişimine katkı sağlamak için üniversite-sanayi iş birliğine kıymet verdiklerini söyledi.


Başta Samsun’daki üniversiteler olmak üzere tüm üniversitelerin her vakit yanında olduklarını belirten Aral, Savunma Teknoloji Günleri- STG’21 aktifliğine de dayanak vermekten büyük bir memnuniyet duyduklarını kelamlarına ekledi. İki şirketleriyle bu aktifliği desteklediklerinin altını çizen Aral, şunları söyledi: “Üniversitelerle her vakit yakın temas içindeyiz. Öğrencilere katıldıkları müsabakalarda gereç takviyesi sağlıyoruz.

Ar-Ge yapabilmeleri için onları teşvik ediyoruz. Şirketimizde staj yapabilmeleri için imkan sağlıyoruz. Kesimimizde bir mühendis de çalışabilir, fizikçi de… Bu yüzden öğrenciler daha öğrencilik yıllarında savunma endüstrinde ne yapabileceklerine yönelik baş yormalılar. Biz bunu teşvik etmek için sürekli öğrencilerimizin yanındayız.

Öğrencilerimizin savunma endüstriye yönelik farkındalıklarını artırmak istiyoruz. Uzun yıllardır dayanak verdiğimiz Savunma Teknoloji Günleri aktifliğine bu yıl da iki şirketimizle dayanak verdiğimiz için memnunuz.”

Aktifliğe üst seviye katılım
Samsun Yurt Savunma’nın, STG’21 (Savunma Teknolojileri Günleri) çerçevesinde gerçekleştireceği canlı aktifliğe şirketin üst idaresi ile birlikte, T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Lideri Prof. Dr. İsmail Demir, Savunma Sanayii Başkanlığı Deniz Araçları Daire Lideri Alper Köse, İnsansız ve Akıllı Sistemler Daire Lideri Gökhan Uçar, Uçak Daire Lideri Abdurrahman Erdem Can, Elektronik Harp ve Radar Sistemleri Daire Lideri Ahmet Akyol, Motor ve Güç Aktarma Sistemleri Daire Lideri Mesude Kılınç ve TUSAŞ Sistem Mühendisliği Müdürü Yasin Kaygusuz’un katılması bekleniyor.
Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Bitlis’te kar yağışı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI