Suriyeli Sığınmacılara Yardım

Pursaklar Belediyesi’nin Suriyeli sığınmacılar için düzenlediği ”İnsanlık Aç ve Üşüyor”yardım kampanyası kapsamında toplanan ikinci grup yardım malzemeleri, Şanlıurfa’ya gönderildi.

Hediye sipariş alışveriş ankara
21.03.2014
A+
A-

Pursaklar Belediyesi’nce Suriyeli sığınmacılar için düzenlenen  “İnsanlık Aç ve Üşüyor” yardım kampanyası kapsamında toplanan ikinci grup yardım malzemesi tırlarla Şanlıurfa’ya gönderildi.

Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, tırların yola çıkışı öncesinde Pursaklar Hicret Camisi önünde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Suriyeli sığınmacıların yardıma ihtiyacı olduğunu belirterek, “Oradaki kardeşlerimizin bu yardımlara ihtiyacı var. Burada bir hayır gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Bizim milletimiz, mazlumun yanında olan millettir” dedi.

Kampanya kapsamında bölgeye ocak ayında da 2 tır yardım gönderildiğini hatırlatan Çetin, ikinci aşamada da  3 tırla, gıda, giysi, temizlik maddelerinin bulunduğu yardım malzemesi gönderdiklerini, böylece bölgeye giden yardım tırlarının sayısının 5’e çıktığını  söyledi.

Çetin, yardım kampanyası ile Suriyeli sığınmacılara destek vermeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Daha sonra, yardım malzemelerinin bulunduğu  3 tır, Pursaklar İlçe Müftüsü Cemal Çıkrık’ın okuduğu duaların ardından hareket etti. – Ankara

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.