Sosyal medyada organize olup şehitler için kütüphane açıyorlar

Toplumsal medyada organize olan bir küme istekli, okullarda şehitlerin ismini taşıyan kütüphaneler açıyorlar.

Yaklaşık 4 yıl evvel şehitlerin …

Hediye sipariş alışveriş ankara
29.11.2020
A+
A-


Toplumsal medyada organize olan bir küme istekli, okullarda şehitlerin ismini taşıyan kütüphaneler açıyorlar.

Yaklaşık 4 yıl evvel şehitlerin ismini yaşatmak için toplumsal medyada bir ortaya gelen istekli küme, bu vakte kadar Türkiye genelinde 208 şehidin ismini taşıyan kütüphaneyi okullara kazandırdı. Gönüllülük aslına dayalı çalışan ve kitap dışında hiçbir bağış kabul etmeyen Şehit Kütüphaneleri Topluluğu, 23 kütüphanenin daha açılması için çalışmalarını sürdürüyor.

Bilhassa kütüphanesi olmayan köy okullarında kütüphane açılması için gayret gösterdiklerini söyleyen Şehit Kütüphaneleri İç Anadolu Bölge Koordinatörü Sercan Kürklü, “Tamamen istekli bir küme ile bu çalışmayı yapıyoruz. Yalnızca kitap kabul ediyoruz, diğer bir şey kabul etmiyoruz. Şehidimizin okuduğu okul öncelikli olmak üzere şehidimizin yaşadığı kentte Ulusal Eğitim’den müsaade aldıktan sonra toplumsal medyadan duyurarak kitap istiyoruz. Herkes toplumsal medyanın makûs tarafından bahsederken, biz şu anda toplumsal medyanın yeterli tarafındayız” dedi.

200’ün üzerinde kütüphane açtıklarını, 8 bine yakın beşerden kitap aldıklarını belirten Sercan Kürklü, “Şehit nedir, kimdir, nasıl şehit olmuş diye bir farkındalık oluşturuyoruz. Millet için, bayrak için, vatan için şehit olan birilerinin olduğunun farkındalığını oluşturuyoruz. Kütüphanelerimizin girişlerine şehidimizin özgeçmişini yazıyoruz. Bilhassa köy okullarında açmaya başladık, oralara çok önemli bir kitap akışı oluyor” diye konuştu.

Hediye sipariş alışveriş ankara
Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.