DOLAR

32,8991$% 0.22

EURO

35,3286% 0.51

STERLİN

41,7063£% 0.27

GRAM ALTIN

2.462,57%0,50

ÇEYREK ALTIN

4.032,00%-0,54

BİTCOİN

2040649฿%-3.4643

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

“Sosyal Adımlarla Büyük Umutlara Proje”sinin Tanıtımı Yapıldı

projeNallıhan Ayhan Sümer Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya İlçe Kaymakamımız Dr. İsmail Altan Demirayak,Garnizon Komutanı Vekili Jand.Başçv. Mehmet Türköz Nallıhan Belediye Başkanı İsmail Öntaş , Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Ankara Kalkınma Ajansı Proje Yetkilileri, Daire Amirleri, Siyasi Parti ve Sivil Toplum Örgütlerinin temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.
Bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan toplantının açılış konuşmasını yapan İlçe Kaymakamımız Dr.İsmail Altan Demirayak, Ankara Kalkınma Ajansı Mali Destek Programı kapsamında desteklenen ” Sosyal Adımlarla Büyük Umutlara Projesi’nin açılışını gerçekleştirmenin memnuniyeti ve kıvancını yaşadıklarını ifade ederek Nallıhan Halk Eğitimi Merkezi ile Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün ortakları olduğu Sosyal Adımlarla Büyük Umutlara Projesi’nin amaçlarının Nallıhan’da kadınlar ve çocuklar öncelikli olmak üzere ilçe halkının sosyalleşmesi , sosyal ortamlarda toplumlaşmaları, Fiziksel, bedensel, sportif, zihinsel ve sanatsal aktivitelerle kişisel gelişimlerinin sağlanması olduğunu kaydetti. Projenin sosyal boyutunun yanı sıra ekonomik bir boyutunun da bulunduğunun altını çizen Kaymakamımız Dr. İsmail Altan Demirayak, özellikle el sanatları bakımından konunun değerlendirildiğinde sanatsal aktivitelerle kadınların desteklenmesi sürecinin aynı zamanda ekonomik bir anlam taşıdığını ifade etti. Projenin iki fiziksel uygulama mekanının bulunduğunu belirten ve bunlardan birinin Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne ait olan Kapalı Spor Salonunda atıl vaziyette bulunan bir bölümün onarımının gerçekleştirilmesi suretiyle o mekana birtakım işlevlerin kazandırılmasının hedeflendiğini bu işlevlerin aynı zamanda Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün yürüteceği faaliyetlerle de birebir örtüştüğünü söyledi. Bu fiziksel mekan içerisinde bir spor fitnes salonu, çocuk oyun salonu ve zenginleştirilmiş kütüphane olmak üzere kapalı spor salonunun atıl bölümüne temel işlevi vermeyi ve halkın hizmetine sunmayı hedeflediklerini belirten Kaymakamımız, diğer önemli fiziksel mekanın ise ilçe merkezinde bulunan ve tarihi bir kültür taşınmazı olan Aymanlı Arif Ağa Konağı’nın restorasyonunun gerçekleştirilmesi suretiyle bu mekana da bir takım fonksiyonlar vermeyi planladıklarını , öncelikle bu mekanı bir nevi hanımlar lokali olarak değerlendirmeyi planladıklarını ifade etti. Kadınların bu mekanda el sanatları müzesi ve bir takım üretim atölyeleri oluşturulması suretiyle hem üretim yaptıkları hem sosyalleştikleri ve bir araya gelerek ürünlerini sergiledikleri bir merkez olarak Aymanlı Arif Ağa Konağı’nın değerlendirileceğini belirten İlçe Kaymakamımız Dr. İsmail Altan Demirayak, yine bu mekanda çocuk bilim müzesi oluşturulması suretiyle oraya gelen kadınların çocuklarının da bilimsel bir takım aktivitelerle zihinsel ve bilişsel faaliyetlerde bulunmak suretiyle gelişimlerini sağlamayı planladıklarını söyledi.
Bu projenin yerelde yürütülen diğer projelerden farklı olarak hiçbir şekilde aracı proje danışmanlık firması ve şirketine proje hazırlatılmadan yerelde kendi kamu görevlilerimiz tarafından projenin hazırlandığına dikkati çeken Kaymakamımız, danışmanlık firmaları tarafından hazırlanan projelerin daha projenin en az %10’undan az olmamak üzere proje bütçesi içerisindeki belli kalemlerin bu danışmanlık firmalarına yönelmesine sebep olduğunu belirtti. Projenin bu yönüyle de anlamlı ve önemli olduğunu ifade ederek Sosyal Adımlarla Büyük Umutlara Projesi’nin ilçeye önemli katkılarda bulunacağına inandıklarını belirten Kaymakamımız Dr. İsmail Altan Demirayak projenin açılış toplantısına katılımlarından dolayı herkese teşekkür etti.
Kaymakamımız Dr. İsmail Altan Demirayak’ın konuşmasının ardından Sosyal Adımlarla Büyük Umutlara Projesi Koordinatörü Melek Günindi Sosyal Yardımlaşma Vakfı çalışmaları ve projenin tanıtımı ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi. Sosyal Adımlarla Büyük Umutlara Projesi’nin açılış toplantısı ikram ile sona erdi.

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Bursa Caddesi’nde Yenileme Çalışmaları Başladı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI