Sel bölgesinde mağdur kalan vatandaşlar feribotla tahliye edildi

Sel afetinin yaşandığı Sinop’a vilayet dışından tatil hedefiyle gelen konuklar, karayolunda yaşanan ulaşım sorunu nedeniyle feribotla tahliye …

Hediye sipariş alışveriş ankara
17.08.2021
A+
A-

Sel afetinin yaşandığı Sinop’a vilayet dışından tatil hedefiyle gelen konuklar, karayolunda yaşanan ulaşım sorunu nedeniyle feribotla tahliye edilmeye başlandı. Birinci etapta 47 araç Sinop’tan alınarak İnebolu Limanı’na getirildi.

Sinop’a tatil emelli gelen çok sayıda vatandaş, 11 Ağustos’ta yaşanan sel afetinin akabinde Türkeli ve Ayancık ilçelerinde mağdur kaldı.

Sel afeti nedeniyle köprülerin yıkılması ve yollarda oluşan heyelan nedeniyle karayolunu kullanamayan çok sayıda vatandaş, feribotla alınarak İnebolu Limanı’na getirildi.

Çatalzeytin ve Abana Limanları’nın da sel afetinde hasar görmesinden ötürü İnebolu Limanı’na getirilen vatandaşlar, buradan karayolu ile meskenlerine geri dönecek. Feribotla tahliye edilen araçlar ortasında yurtdışından gelen konukların de olduğu görüldü.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Sel afetinden ötürü Sinop’ta mahsur kalan vatandaşların yardım talebinde bulunması üzerine Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun talimatlarıyla bölgeye feribot sevk edildi.

Sevk edilen feribotla birinci etapta 47 araç tahliye edildi.

Mahsur kalan vatandaşların araçlarıyla birlikte tahliye süreçlerinin devam edeceği öğrenildi.

Mahsur kalan vatandaşlar, devlete minnet olduklarını kaydetti.


Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.