Seben’de lastik tamircisi bayan

Hediye sipariş alışveriş ankara
15.03.2014
A+
A-

lastikcibayanSeben’de 2 çocuk annesi kadın, lastik tamirciliği yaparak eşine iş yerinde yardım ediyor Lastik tamircisi Mutluer: “İlk başladığımda zor geliyordu ama insan zamanla alışıyor”
Seben ilçesinde 2 çocuk annesi kadın, lastik tamirciliği yaparak eşine iş yerinde yardım ediyor.

Seben Sanayi Sitesi’nde eşine ait iş yerinde çalışan 47 yaşındaki Makbule Mutluer, 5 yıldır lastik tamir ediyor.

Lastik tamircisi Mutluer, lastik tamirciliğini genelde erkeklerin yaptığını söyledi.

Daha önce küçük yaştaki çocuklarının bakımıyla ilgilendiğini, çocukları büyüyünce evde sıkılmaya başladığını anlatan Mutluer, “İş aradım, ilçemiz küçük yer olduğu için iş sahası yok. Biraz araştırdım, bulamadım. Eşim de ‘Madem bu kadar çalışmak istiyorsun, gel, bana yardım et’ dedi. Ben de o vesileyle lastik tamirine başladım” diye konuştu.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Zamanla mesleğin inceliklerini öğrendiğini aktaran Mutluer, “İlk başlarda eşime yardım ediyordum. Daha sonra işi öğrendim. İlçede 5 senedir bu işi yapıyorum. İlk başladığımda zor geliyordu ama insan zamanla alışıyor. Büyük traktör lastiklerini tamir edemiyorum, çıkarıp takamıyorum. Onları eşim yapıyor. Küçük boy lastikleri gücüm yettiği kadar yapıyorum, halimden memnunum” ifadesini kullandı.

İlçe sakinlerinin ilk zamanlarda eşinin iş yerinde çalışmasını garip karşıladığını belirten Mutluer, “Senin erkek işinde ne işin var, evde oturamadın mı’ diye eleştiri yapıldı. Zamanla herkes alıştı, artık işe gelmediğim günlerde arıyorlar” şeklinde konuştu.

Mutluer, evde yalnız kaldıkları için bunalan kadınlara, “Çalışmak güzel şey. Araştırsınlar, kendilerine iş bulabilirler. Eşleri memur falan değilse eşlerine yardım edebilirler. Çalışmak isteyen kadınlar amaçlarına ulaşmak için her yolu denemeli” tavsiyesinde bulundu.

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER
ETİKETLER: , , , ,


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.