Sakarya Ortaokulunda Nevruz Bayramı

Hediye sipariş alışveriş ankara
26.03.2014
A+
A-

Baharın müjdecisi olarak bilinen Nevruz Bayramı İlçemizde coşkuyla kutlandı. Sakarya Ortaokulu tarafından Türk Dünyası ve Toplulukları Haftası kapsamında okul bahçesinde organize edilen programa Kaymakamımız İsmail Altan Demirayak, Garnizon Komutanı, Rıdvan Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, daire amirleri, okul müdürleri , öğretmenler öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programda günün anlam ve önemini ile ilgili bir konuşma Sakarya Ortaokulu Müdürü Erol Çetinkaya tarafından yapıldı. Öğrenciler tarafından şiirlerin okunması ve bayrak gösterisinin ardından İlçemiz Kaymakamımız İsmail Altan Demirayak nevruz ateşini yaktıktan sonra protokol üyeleri ile birlikte demir döverek yumurta tokuşturdular.
Öğrenciler tarafından sergilenen halk oyunları gösterisiyle devam eden programda okul bahçesinde nevruz gelenekleri yaşatıldı. Etkinlikler kapsamında Sakarya Ortaokulu öğrencileri geleneksel yoğurt yeme yarışı, çuval yarışı, halat çekme, yumurta yarışı yaptılar. Yarışmaların ardından program ikram ile sona erdi.
Hasan OLUM’a teşekkür ederiz

 

Hediye sipariş alışveriş ankara

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.