DOLAR

32,4065$% 0.31

EURO

34,8935% 0.06

STERLİN

41,2695£% 0.23

GRAM ALTIN

2.409,02%1,13

ÇEYREK ALTIN

3.914,00%-1,75

BİTCOİN

2263753฿%0.33408

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Sağlık ordusunun yeni neferleri BUÜ’den mezun oldu

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Tıp Fakültesi, düzenlediği 46. periyot mezuniyet merasimi ile 377 mezununu daha sıhhat ordusuna dâhil etti.
BUÜ Tıp Fakültesi 2020-2021 eğitim-öğretim devrini tamamladı.
Fakülte idaresi tarafından organize edilen 46. periyot diploma merasimi Görükle Kampusunda gerçekleştirildi. Merasime Bursa Valisi Yakup Canbolat, Yıldırım Belediye Lideri Oktay Yılmaz, BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ekrem, BUÜ Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Rıdvan Ali, Bursa Tabip Odası Lideri Doç. Dr. Alpaslan Türkkan, akademisyenler, mezun öğrenciler ve aileleri katıldı.
Tüm mezun öğrencilerin sahnedeki yerlerini almasının akabinde açılış konuşması yapan Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ekrem Kaya, pandeminin akabinde yüz yüze bir mezuniyet merasimi gerçekleştirmiş olmaktan ötürü memnunluk duyduklarını söyledi.
Türkiye ve dünya sıhhat ordusuna yaklaşık 377 doktor daha katacaklarını açıklayan Dekan Prof. Dr. Ekrem Kaya, “Mezunlarımızın ortasında 24 memleketler arası mezunumuz da bulunmaktadır. Ülkemizde her yıl tıp fakültesi sayısı artıyor. Ülkemizde hasta başına düşen tabip sayısı Avrupa Birliği ortalamasının altında olsa da bu açık her geçen yıl süratle kapanıyor ve birkaç yıl içerisinde bu ortalamaya ulaşacağız. 2023 yılında ülkemizde tabip sayısının 200 bini geçmesi hedeflenmektedir” halinde konuştu.
Yeni meslektaşlarına da vazifelerinde muvaffakiyetler dileyen Prof. Dr. Ekrem Kaya, “Eğitim süreçleri içerisinde ailelerin bizlere emanet ettiği öğrencilerimizin her birini kendi evladımız üzere gördük.
Bildiklerimizi esirgemeden aktardık. Onlara yalnızca mesleksel bilgi değil, hayatı, profesyonelliği, insanlığı, sorumluluğu ve vazife şuurunu elimizden geldiğince öğretmeye çalıştık.

Onları birinci gün huzurlarınızda giydirdiğimiz beyaz önlükler üzere lekesiz, pırıl pırıl bir biçimde işledik, yapılandırdık ve hayata hazırladık. Bugün onları aldığımızdan daha donanımlı bir halde sizlere teslim ediyoruz” dedi.
Kürsüye çıkan BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz ise konuşmasında; “Bizim kültürümüzde iki meslek direkt beşere dokunur.
Bunlardan biri ilahiyatçılar, oburu ise doktorlardır. Tabip sözünün Türkçemizdeki tam karşılığı bilge kişi demektir.

Bilge kişi her vakit adaletli olmak zorundadır. Bilen kişi fakat adil olur. Adil olan da bilgece iş yapmış olur. İşte o vakit yaşanabilir bir dünyaya kavuşuruz. Genç tabip kardeşlerimize sesleniyorum; 6 yılı tamamladınız, akabinde 4 yıl uzmanlık eğitimi, daha sonra 4 yıl yan kısım eğitimi.

Hayatınızın baharı gitmiş oluyor. Fakat bu fedakarlıklar, insan dediğimiz varlığa verilen pahanın karşılığıdır. Böylesine değerli bir misyonu ifa edeceksiniz. Sizleri bu donanımla yetiştiren hocalarımıza şükran borcumuz var. Değerli anneler ve babalar da çocukları ile ne kadar övünseler azdır.

İnşallah bu çocukların yapacakları her türlü uygunluk sizlere de yansıyacaktır. Hepinizin yolu açık olsun” diye konuştu.
Devir birincisinin evrakı Vali Canbolat’tan
Bursa Valisi Yakup Canbolat, BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ekrem Kaya, 46. devir birincisi olan Dr. Merve Ülker’e anı dokümanı ve armağanını teslim etti.

Merasim, 377 öğrencinin anı dokümanlarını almaları ve kep fırlatmalarının akabinde sona erdi.

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Okullarda ‘Cıvıl Cıvıl’ etkinliklerle 2 Temmuz’a kadar sürecek faaliyetler başladı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI