Saçlarınız hastalığınızı ele veriyor

Hediye sipariş alışveriş ankara
27.02.2014
A+
A-

Akademi Saç Terapi uzmanları, hangi tip saç kaybının hangi hastalıkların belirtisi olabileceğini anlattı…

ÖNLERDE SAÇ KAYBI: Kadınlarda ön saç çizgisinin sağ ve sol şakaklardan geriye doğru açılması kişide demir eksikliğine bağlı kansızlık olabileceğinin göstergesi.

TEPEDE SAÇ KAYBI: Ön saç çizgisinin korunup hemen arkasındaki ön bölgede saç kaybı olması genetik etkili kayıpların belirtisidir. Aynı şekilde ön orta saç ayrımının saç derisini gösterecek şekilde belirginleşmesi yine genetik etkili saç kayıplarını temsil eder.

Hediye sipariş alışveriş ankara

DERİ YAĞLI, SAÇLAR KURU: Saç derisi aşırı yağlanırken saçın dış kısımlarının belirgin şekilde kuru olması kişide hormonsal (özellikle seks hormonları) sorunlar olabileceğine işaret eder.

İNCELME: Saçta genel bir incelme, uzama hızında yavaşlık ve saç tellerinde belirgin bir kuruma hipotiroidi belirtisidir.

FARKLI BOYLARDA UZAMA: Belirgin saç dökülmesi olmaksızın yıllar içinde görülen genel azalma ve farklı boylarda uzayan saç görünümü, kişide insülin direnci ve ya şeker rahatsızlığı gibi sistemik dolaşımı olumsuz etkileyen veya diğer endokrin hormonlarla ilgili bazı sorunlar olabileceğini gösterir.

SÜREKLİ AZALMA: Uzun süreli kullanılan tansiyon ilaçlarının, kan sulandırıcıların, kolesterol ilaçlarının da saç büyümesini yavaşlattığı ve saçta azalmayı sürekli hale getirdiği biliniyor.

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.