Pursaklar’da sokak hayvanlarına sıcak yuva

Pursaklar Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılacak olan yeni, çağdaş ve hijyenik Veterinerlik Hizmet Binasının imal çalışmalarında sona …

Hediye sipariş alışveriş ankara
23.08.2021
A+
A-

Pursaklar Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılacak olan yeni, çağdaş ve hijyenik Veterinerlik Hizmet Binasının imal çalışmalarında sona gelindi.
Mimar Sinan Mahallesi’nde bulunan mevcut hayvan barınağının tekrar elden geçirilerek kapasitesinin artırılması ve daha çağdaş hale getirilmesinin akabinde Pursaklar Belediyesi, Saray Mahmudiye’de üretim çalışmalarında sona gelindiği tam donanımlı Veterinerlik Hizmet Binası’nın kısa bir mühlet içerisinde ilçeye kazandırmayı planlıyor.
İlçe genelinde yaralı ve hasta hayvanların tedavi ve bakımları, yüksek kapasiteli çağdaş ve hijyenik bir ortamda yapılması ismine çalışmalarını sürdüren Pursaklar Belediyesi, yüksek standartlara sahip olacak olan Veterinerlik Hizmet Binası’nda çağdaş ameliyathaneleri, ağır bakım üniteleri, müşahede odaları ile ameliyat sonrası bakım kısımları yer alacak. Bu kapsamda çalışmalarda sona gelinen çağdaş hayvan barınağında incelemelerde bulunan Pursaklar Belediye Lideri Ertuğrul Çetin, gelinen son nokta hakkında işçilerden bilgi aldı.

“Proje tamamlanma aşamasında”
Sokak hayvanlarının en âlâ koşullarda bakım ve tedavilerinin yapılabilmesi ismine çağdaş hayvan barınağı inşa ettiklerini belirten Lider Çetin, “Sokak hayvanlarının tedavisi, bakımı, kısırlaştırılması birebir vakitte da çocuklarımıza hayvan sevgisi ve merhamet aşılamak için yaptığımız proje tamamlanma evresinde.


Yeni çağdaş barınağın devreye girmesiyle can dostlarımıza daha uygun bir tedavi ve ömür ortamı sağlanmış olacağız” dedi.

Hediye sipariş alışveriş ankara


Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir.  Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.