DOLAR

32,7878$% 1.53

EURO

35,1602% 0.53

STERLİN

41,6058£% 0.85

GRAM ALTIN

2.456,52%2,76

ÇEYREK ALTIN

3.943,00%1,82

BİTCOİN

2179026฿%0.65213

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Pursaklar Belediyesi, Hayvanları Koruma Gününde çocukları sevimli dostlarıyla buluşturdu

Ankara Pursaklar Belediyesi, 4 Ekim Hayvanları Muhafaza Gününde çocukları hayvanlar ile buluşturdu. Pursaklar Belediye Lideri Ertuğrul Çetin, “Çocukları hayvanlarla buluşturmak için bir kadro tesisler yaptık” dedi.
4 Ekim Hayvanları Müdafaa Günü kapsamında, Pursaklar Belediyesi tarafından bir dizi aktiflik oluşturuldu.
Aktiflik bünyesinde, çocuklar hayvanlar ile aşikâr besleme noktalarında vakit geçirdi. Hayvanlar ile çocukları buluşturma noktasında yaşanılan en büyük sorunun çocukların hayvanlardan korkması olduğunu söyleyen Pursaklar Belediye Lideri Çetin, “Bizler hayvan sevgisini aşılamak istiyoruz lakin burada ailelere de çok iş düşüyor. Çocuklarla hayvanları buluşturacakları ortamları bizler oluşturacağız lakin aileler de getirecekler ve bu tanışmayı sağlayacaklar. Son iki yıl içinde üç farklı nokta yaptık. 70 adet besleme noktası yaparak besleme noktalarımızı arttırdık.

Merkezi yerlere 60 tane kulübe inşa ettik. 137 tane sahiplendirme yaptık. 13 bin mama dağıtımı yaptık” diye konuştu.
“Aynı fakat birbirinden çok farklı uçları, bir kentte yaşatmanın çabası içindeyiz“
Aktiflik kapsamında çocuklar ile birlikte belediyenin Evcil Hayvan Parkını gezen Çetin, “Burayı yaparken üç tane hedefimiz vardı.

Bir tanesi sokakta yaşayan hayvanların kısırlaştırılması tedavisi ve rehabilitasyonu için kliniklerimizi inşa ettik.

Yaklaşık 40 adet kanatlı kuş cinsini de burada sergiliyoruz. Çocuklar görebilsin ve tanıyabilsin diye. Daha kıymetlisi kuluçka tesisi kurduk. Bilhassa tabiata salabileceğimiz kuşların çoğalmasını istiyoruz ve bu çoğalan kuşları da ilçemizin parklarına ve yeşil alanlarına salıyoruz.

Hayvanseverlik sıkıntı bir başlık. Kent hayatı ve hayvanseverlik insanların hayatında çok bağdaştırılamadı. Bir tarafta çok derecede ilgi gösterenler öteki tarafta da değişik sebepler ile korkanlar var. Tıpkı lakin birbirinden çok farklı uçları bir kentte yaşatmanın uğraşı içindeyiz.

Bu bahiste hiçbir fırsatı kaçırmak istemiyoruz. Bütün imkanlarımızı bu ahenge ve birlikteliğe seferber etmek istiyoruz” tabirlerini kullandı.
“Burası Ankara’da bir ilk”
Ankara’ya ilişkin kuşağı tükenmekte olan Ankara Kedisi, Ankara Keçisi, Ankara Tavşanı üzere Ankara’ya ilişkin hayvan ve bitki cinslerini de içinde barındıran Endemik Vadi parkını da çocuklar ile birlikte gezen Çetin, “ Burası Ankara’da bir birinci, Ankara’dan ismini almış bitkileri ve Ankara’ya ilişkin hayvan tiplerini bir ortada görebileceğiniz bir vadi.

Ankara’da kaybolmaya yüz tutmuş 4 tane hayvan tipi var. Bunlar Ankara Kedisi, Ankara Keçisi, Ankara Tavşanı ve Ankara Güvercini. Biz bunları, bir taraftan farkındalığını arttırmak başka taraftan da soylarının devam etmesini sağlamak için bu türlü bir alanda yaşatıyoruz.

Ankara’dan ismini almış çiçek tiplerimiz var. Şimdilik 12 adedini burada tohumlandırıp fidan haline getirip hemşerilerimize dağıtmak istiyoruz” şeklide konuştu.

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Hayvanları Koruma Günü’nde sevgi dolu buluşma

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI