DOLAR

32,7878$% 1.53

EURO

35,1602% 0.53

STERLİN

41,6058£% 0.85

GRAM ALTIN

2.456,52%2,76

ÇEYREK ALTIN

3.943,00%1,82

BİTCOİN

2165597฿%-0.08366

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

“Posta Caddesi” ortak akılla yenilenecek

Posta Caddesi sağlamlaştırma ve cephe yenileme çalışmaları ATO üyelerinin katıldığı bir toplantıda istişare edildi.
Tarihi Ulus Kent Meydanı’nı civar cadde ve sokaklarla birlikte yenilemek üzere harekete geçen Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), Cumhuriyet tarihinin birinci iş merkezlerinden olan Posta Caddesi için yapılacak çalışmaları Ankara Ticaret Odası’nın mesken sahipliğinde, ATO Lideri Gürsel Baran, ATO Lider Yardımcısı ve Ankara Kent Kurulu (AKK) Lideri Halil İbrahim Yılmaz, ABB Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Lideri Bekir Ödemiş ile ATO’nun Posta Caddesi’nde bulunan üyelerinin katıldığı bir toplantıda istişare etti.

“Her bir yanı tarihle donanmış değerli bir yer”
ATO’nun Duatepe Hizmet Binası’nda yapılan toplantının açılışında konuşan ATO Lideri Baran, projenin ehemmiyetine dikkat çekerek, “Sokak sağlıklaştırma projeleri Ankara için çok değerli.


Ticareti ve turizmi canlandıracak değerli bir çalışma” dedi. Ulus’un Cumhuriyet öncesi vakitlerde bile ticaretin merkezi sayıldığını ve bu yüzden de Posta Caddesi’nin Ankara’nın en kıymetli caddelerinden biri olduğunu lisana getiren Baran, “Posta Caddesi, Ulus’un merkezi bölgesinde ve birçok caddenin de ortasında bulunan bir yer. Sobacılar Çarşısı’na, Çağdaş Çarşı’ya yahut Ankara Balık ve Sebze-Meyve Hali’ne gitmek için evvel Posta Caddesi’ni arşınlamanız gerekiyor. Pek çok esnafın ekmek teknesini barındıran Posta Caddesi’nde her bir yanı tarihle donanmış değerli bir yer” dedi.
Caddenin yenilenmesinin Ulus’taki işletmeler için olumlu sonuçlar doğuracağını kaydeden Baran, “Tarihi kent meydanları turizm için cazibeli alanlar.
Güzelleştirme çalışmaları ile birlikte burada da yerli ve yabancı turist sayısında artış olacaktır. Posta Caddesi’nin yenilenme çalışmasının akabinde artan farkındalığı ile birlikte hem esnaf rahat bir nefes alacak hem de ekonomik açıdan yarar sağlayacak” diye konuştu.

Posta Caddesi ticaretin kalbi olmaya devam edecek
Ankara Ticaret Odası İdare Heyeti Lider Yardımcısı ve Ankara Kent Kurulu Lideri Halil İbrahim Yılmaz da, Posta Caddesi için yapılan çalışmada kentin her kısmına kulak veren bir ortak akıl iradesi ortaya koyma çabasında olunduğunu söyledi.


“7’den fazla medeniyete mesken sahipliği yapmış, adeta bir açık hava müzesi görselinde olan Ankara’yı sadece tarihin değil ticaretin kalbi olarak anmaya devam etmek için daima birlikte karar almalı ve ardında durup uygulamaya koymalıyız” diyen Yılmaz, yenileme çalışmasının kentin kıssasına yeni bir iz oluşturarak, kentte kent aidiyetini güçlendireceğini söz etti.

Yenileme ortak çözümle
Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Tabiat Varlıkları Dairesi Lideri Bekir Ödemiş de toplantıda yaptığı konuşmada, Posta Caddesi sağlamlaştırma ve cephe yenileme çalışmalarına ait bilgi verdi.


1300’e yakın yapının bulunduğu, 185 hektarlık Ulus Tarihi Kent Merkezi Kentsel Sit Alanının çalışmalarını titizlikle sürdüreceklerini belirten Ödemiş, bugüne kadar yürütülen çalışmaları aktardı. İştirakçilerin görüş ve tekliflerini dinleyerek değerlendirmeye alacaklarına dikkat çeken Ödemiş, çalışmalarını ortak bir tahlil üzerinde yürüteceklerini söyledi.

ATO Duatepe Salonunda gerçekleşen toplantıya, Ankara Vilayet Kültür Turizm Müdürü Ali Ayvazoğlu, Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Lideri Mustafa Koç, Ankara Kent Kurulu Lider Yardımcısı Prof. Dr. Savaş Zafer Şahin ve çok sayıda ATO Meclis ve Komite Üyesi ile AKK Üyesi katıldı.


Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Türkiye-Macaristan Spor Tarihi Sergisi başkentlilerle buluştu

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI