Pandemi seyyar satıcıların sayısını arttırdı

Şanlıurfa’da korona virüs (Covid-19) salgını sürecinde hadiselerin artmasıyla kapalı alanlara istek azalırken, seyyar satıcıların da sayısı arttı …

Hediye sipariş alışveriş ankara
07.04.2021
A+
A-

Şanlıurfa’da korona virüs (Covid-19) salgını sürecinde hadiselerin artmasıyla kapalı alanlara istek azalırken, seyyar satıcıların da sayısı arttı.
Kentte korona virüs salgını sürecinde birçok kafe, restoran ve lokantalar üzere iş yerleri kapasitelerini düşürünce emekçiler de devayı seyyar satıcılıkta buldu.

Vatandaşların korona virüs nedeniyle kapalı alanların yerine açık alandakilerden alış veriş yaptıklarını belirten seyyar satıcı Bekir Aslan, “Pandemi periyodunda olduğumuzdan ötürü fazla bir yararımız yok.
Bizde girdiğimiz bu güçlü periyotta işler âlâ olmasa da yönetim edip geçiniyoruz. Korona virüsten ötürü vatandaşlarımızda kapalı alış veriş merkezlerine fazla girmiyor. Bizim işimiz açık havada olduğu için gelip bizlerden alışveriş yapıyorlar. Pandemi periyodunda birçok iş yeri kapalı olduğundan ötürü vatandaşlar seyyar tablacılık yaparak geçimini sağlıyor” dedi.

22 yıldır tablacılık yapıyor
Şanlıurfa’da 22 yıldır seyyar satıcılık yapan Mustafa Karakeçili de, “Bildiğimiz üzere pandemi bütün ülkeyi sardı.


Bundan ötürü birçok iş yeri ve fabrika kapandı. İşsizlik çoğaldı. Pandemi devrinde işi olmayan vatandaşlarımızda gelip tablacılık yaparak geçimini sağlıyor. Ben 22 yıldır seyyar tablacılık yapıyorum.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Sağolsun belediyemizde gayret gösterip bizi yönetim ediyor. Bilhassa turistik yerler hariç bizi başka yerlerde yönetim ediyorlar.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin işçileri bizleri yönetim ediyor. Bizi yönetim ettiklerinden ötürü Zeynel Abidin Beyazgül ve belediye işçilerine teşekkür ediyorum” biçiminde konuştu.

Seyyar satıcılardan alış veriş yapan Mahmut Dağ da, “Efendim pandemi sürecinde işinden ayrılmış yahut işini kaybetmiş vatandaşlarımız boş kalan vakitlerini seyyar tablacılık yaparak geçimini sağlıyor.
Bu süreçte işsizlik sayısı bira artış gösterdiği için vatandaşlarda seyyar tablacılık yaparak çocuklarına, konutuna ekmek götürüyor.

Ben bugün buraya gelerek seyyar tablacılardan çerez alıp alışveriş yapacağım” diye konuştu.

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.