Palandöken Kayak Merkezi yeni sezona hazır

Avrupa’nın en uzun ve dik pistleri ortasında yer alan Palandöken Kayak Merkezi, yapay karla birlikte yeni kayak dönemine hazır hale getirildi …

Hediye sipariş alışveriş ankara
02.12.2020
A+
A-


Avrupa’nın en uzun ve dik pistleri ortasında yer alan Palandöken Kayak Merkezi, yapay karla birlikte yeni kayak dönemine hazır hale getirildi.

Resmi açılış yapılmadan Palandöken Kayak Merkezi’nde kayak dönemi başladı. Şimdi kar yağışının olmadığı Palandöken’e, gece başlayıp sabahın birinci ışıklarına kadar pistlere yapay kar yağdırıldı. Yapay karla kayak merkezinde ki kar kalınlığı 10 santime ulaştı. Türkiye’de kayak döneminin en erken açıldığı Palandöken’e gelen kayak severler, yapay karla da olsa kayak yapmanın keyfini yaşadı.

Yapay karla pistlerin hazır hale getirildiği Palandöken Kayak Merkezi, farklı ülke ve Türkiye’nin değişik vilayetlerinden gelecek turistleri ağırlamak için gün sayıyor. Palandöken Kayak Merkezi 4 Aralık’ta pandemi önlemleri kapsamında resmi açılışını gerçekleştirecek.

“4 Aralık’ta resmi açılışımız var”

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Türkiye’de birinci defa gerçekleştirilen uygulamayı bu dönem Palandöken Kayak Merkezi’nde başlattı. Kış için depolanan 14 bin metreküplük kar, dönem için pistlere serildi.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Murat Altundağ, “Palandöken kayak merkezimizi her şeyiyle hazır. Mart ayında yeni bir uygulamayla kayak merkezimizde güneş bakısı olmayan, vadi kısmında karları sakladık. Yaklaşık 22 bin metreküp kar sakladık. Mevsim kurallarından ötürü 14 bin metreküp karı koruma edebildik. Pistimize serdik ve yapay karlama metodumuzu çalıştırarak pistimizi hazır hale getirildi. 4 Aralık’ta resmi açılışımız pandemi önlemleri kapsamına nazaran yapılacak” diye konuştu.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.