DOLAR

32,8248$% 0.04

EURO

35,2439% -0.18

STERLİN

41,7711£% -0.2

GRAM ALTIN

2.451,13%-1,53

ÇEYREK ALTIN

4.018,00%-0,32

BİTCOİN

2107454฿%-0.12779

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Özhan personeline evlilik okulu eğitimi

Bursa’nın birinci perakende eğitim merkezi olan Özhan Akademi, bir unsur imza attı. Özhan Marketler Zinciri’nin tüm çalışanı için Evlilik Okulu eğitimleri düzenleniyor.

Mağazalar zincirinin bünyesinde bulunan eğitim merkezinin düzenlediği eğitimler online kanaldan ilerliyor. Eğitimlerde; aile ve evlilik, kök aileler, bağlantıda sonlar, istikrar, ortak maksatlar, kültür farkları, sağlıklı aile, irtibat, farklılıkları çözme yolları, karar verme formülü, bağın canlı tutulması mevzuları ele alınıyor. Özhan Akademi Müdürü Irmak Sarel, “Personelimizin ferdî ve mesleksel gelişimleri için hazırladığımız gelişim programlarının dışında onların toplumsal hayatlarına yönelik eğitimler de planlıyoruz. Maksadımız tüm çalışanlarımızın başarılı ve keyifli olmaları. Müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, verimlilik ve kalite çalışmalarına ihtimam gösteren kurumumuz, bünyesine Özhan Akademi Müdürlüğü’nü ekledi. Özhan Akademi, 10 Temmuz 2020 tarihinde faaliyetlerine başladı. Gelişimin hayatımızın her alanında vazgeçilmez bir öge olduğu fikriyle çalışmalarını sürdürüyor. Özhan ailesi olarak uzun yıllar birlikte çalıştığımız yöneticilerimizin eğiticinin eğitimi kurs programlarını tamamlayarak iç eğitmenlerimizin vazife aldığı sürekliliği olan eğitimler düzenlemek, gelişim basamaklarını takip etmek ve hayat uzunluğu öğrenmeyi hedefleyen çalışmalarla yol almak hedefindeyiz” halinde konuştu.

Psikoloji Aile Danışmanı Uzm. Psk. Seden Çakır ise “Aile ve evlilik kurumu vakit içinde içerik ve boyut değiştirmesine ve kültürden kültüre farklılıklar içermesine karşın üniversaldir ve toplumun temel ünitesidir. İnsan hayatında değerli bir yere sahip olan aile ve evlilik kurumu, çağdaş hayat içerisinde değişen pahalar, beklentiler, ekonomik yapı, göçler, artan şiddet, çevresel tehlike ve tehditler, salgın hastalıklar ve belirsizlikler sebebiyle ortaya çıkan meseleler ile de baş etmek durumundadır. Evlilik içinde yaşanan sorunlar şahısların vücut ve ruh sıhhatini olumsuz tarafta etkilemekte, hayat doyumlarını azaltmakta iş yaşantılarına ve verimliliğini de etkilemektedir. Evlilikte yaşanan çatışmalar çocuk ve ergenlerin toplumsal ve akademik yaşantılarında da başarısızlıklara sebep olmaktadır. Evlilik okulu eğitimleri ile evlilik kararı alacak şahısların şuurlu bir formda eş seçimi yapmalarına, sağlıklı bir aile oluşturmalarına, aile ahenk maharetleri geliştirmelerine, hali hazırda evlilik yapmış şahısların ise daha yeterli bağlantı hünerleri geliştirerek çatışmalarını olumlu ve gelişime katkı sağlayacak formda yönetmelerine, bağ sorunları ile sağlıklı formda baş etmelerine, rol çatışmalarını çözümlemelerine, farklılıkları çözme yolları ve karar verme usullerini gözden geçirmelerine, alakanın canlı tutulabilmesi için gerekli usulleri öğrenmelerine imkan vermek hedefiyle düzenlenmiştir” dedi.

Son olarak kelam alan Özhan Akademi Kurumsal Gelişim Danışmanı Uzm. Psk. Pembegül Üner, “Evlilik içerisinde yaşanan çatışma ve alaka sorunları sonucunda alınan boşanma kararlarının tümünü engellemek elbet ki mümkün değildir. Fakat bu tip önleyici eğitim faaliyetleri ile gelecekte istenmeyen olay ve sonuçlar ile karşılaşmamak için evvelce kimi tedbirler almak ve toplum ruh sıhhatini muhafazaya katkıda bulunmak gereklidir. Ruh ve vücut sıhhati yeterli olan bireyler içinde bulundukların topluma daha çok katkı sağlayacak, verimliliği arttıracak ve daha fazla memnun ve doyumlu bir hayat süreceklerdir” diye konuştu.

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Sınır ötesine 3 tır yardım malzemesi dualarla gönderildi

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI