(ÖZEL) Organik turşuya talep arttı

Korona virüsten korunmak isteyen vatandaşlar Silivri Köy Pazarında satılan organik turşulara akın etti. Üreticiler son vakitlerde turşu …

Hediye sipariş alışveriş ankara
01.12.2020
A+
A-


Korona virüsten korunmak isteyen vatandaşlar Silivri Köy Pazarında satılan organik turşulara akın etti. Üreticiler son vakitlerde turşu satışlarındaki artışın her geçen gün arttığını belirtti.

Korona virüs gayrette bağışıklık sistemini güçlendirmesiyle bilinen turşuya vatandaşların talepleri arttı. Silivri Köy Pazarında satılan organik turşulara da talepler her geçen gün artmaya başladı. Gelen talepleri karşılamakta zorlandıklarını belirten köy pazarı esnafından Serkan Çalışkan, “Burada bahçemizde yetişen eserleri satıyoruz. Son vakitlerde turşularımıza önemli bir talep var. Talebin en büyük sebeplerinden biri büsbütün doğal olması ve doğal sirke ile yapılması. Hem antioksidan hem prebiyotik turşular, bağışıklık sistemini güçlendiriyor ve boğaz enfeksiyonlarına da önemli yararları var. Elma sirkelerimize de önemli talep var. Daha evvelce satışı yavaştı fakat son vakitlerde korona virüse uygun geldiğinin söylenmesi üzerine turşularımız şu anda yok satıyoruz üzere. Talep alıyoruz ve konutlarına gönderiyoruz” sözlerini kullandı.

Köy pazarı esnaflarından Ayten Coşkun ise, “Burada hem üretip hem satıyorum. Turşu satışlarımız iki katına çıktı. Atkısız doğal organik olan turşulardan bahsediyoruz, esirgeyici husus kullanılan turşuları asla tavsiye etmiyoruz. Hiç bir tesiri olmuyor zira, ben kimya mühendisiyim, bu işi bilerek yapıyorum. Bilhassa pancar turşusu ve acur turşusunun beyaz lahana turşusunun gargara yapıldığı vakit o boğazdaki teneffüs yolundaki ve yemek borusundaki ziyanlı mikropları kırdığı söyleniyor” dedi.

Pandemi devrinden beri turşu satışlarının daha da fazla arttığını belirten Filiz Efe, “Hem üretim açısından hem de satışımız açısından bayağı hoş bir devir yaşıyoruz. Büsbütün doğal olarak üretiyoruz. Sirkesini bile kendi yaptığımız sirkeden kullanıyoruz. Kaya tuzu kullanıyorum” diye konuştu.

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.