(Özel) Öğretmen ve öğrenciler evi yanan vatandaşın yardımına koştu

Van’ın Tuşba ilçesine bağlı Canik Çok Programlı Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, konutu yanan vatandaşın yardımına koştu. Canik Çok …

Hediye sipariş alışveriş ankara
30.09.2021
A+
A-

Van’ın Tuşba ilçesine bağlı Canik Çok Programlı Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, konutu yanan vatandaşın yardımına koştu.
Canik Çok Programlı Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Okul Müdürü Naim Ahmetoğlu öncülüğünde meskeni yanan vatandaşa yardımda bulundu.
Bir yandan boya temin eden öğretmen ve öğrenciler, daha sonra ellerine fırça ve boya alıp, yangında ziyan gören konutun duvarlarını boyadılar.
Mevzuyla ilgili açıklamada bulunan Okul Müdürü Naim Ahmetoğlu, Ulusal Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan ‘Meslek Lisesi Öğrencilerimiz Ailelerle Buluşuyor’ projesi kapsamında ellerinin ulaşabildiği her yere ulaşmaya çalıştıklarını söz etti.
Proje çerçevesinde yaklaşık 15 gün evvel mahallede konutu yanan bir vatandaşa yardımda bulunduklarını belirten Ahmetoğlu, “Bu yıl takvimimizi belirlerken okulumuzda nakliyecilik yapan bir sürücümüzün konutunun yandığını duyduk. Kendisini ziyaret ettiğimizde konutun iç ve dış cephesinin önemli manada boyaya gereksinim olduğunu tespit ettik. Kendi proje grubumuzla bunu paylaştıktan sonra yardımseverlerimize ulaşıp neler yapabileceğimiz planladık. Öğrencilerimizle birlikte 8 kova boya temin edip aileye teslim ettik.

Bunun yanında kendimizde elimizden geldiği kadar öğrencilerimizle birlikte meskeni yanan velimize yardımcı olduk” dedi.
Canik Çok Programlı Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Alan Şefi Filiz Tercanlı ise proje kapsamında etrafta olup bitenlere yardımcı olmaya çalıştıklarını lisana getirerek, “Müdürümüz de köyde yangını duymuş.
Bizde daha evvel yardımseverlerimiz aracılığıyla bize ulaşan boyalarımızdan buradaki aileye yardım ettik.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Meslek lisesi öğrencilerimizle aileye yardıma geldik. Boya temininin yanı sıra öğrencilerimiz boya badana yapmak olsun, eşya taşımak olsun ellerinden gelen yardımda bulundular” sözlerini kullandı.
‘Meslek Lisesi Öğrencilerimiz Ailelerle Buluşuyor’ projesinde yer almanın hoş bir his olduğunu söz eden Çiğdem Baran isimli öğrenci de, “İnsanlara yardım etmek, düzgünlük yapmak her manada hoş.

Bu türlü bir projede olduğum için memnunum. Kendim yaşamışçasına empati kurmaya çalıştım. Yaşanan her olay beşerler için güç olabiliyor.

Onlara elimden geldiğince yardım etmek istedim. Zira bu benim en başta insanlık görevim. Okul yalnızca matematik ya da Türkçe değildir. Birebir vakitte insani bedellerin öğretildiği bir yerdir.

Biz okulda aslında hayata atılıyoruz. Hayata dair her şeyi öğrenme fırsatını okulda bulabiliyoruz ve bir biçimde kendimizi böylelikle geliştirebiliyoruz” diye konuştu.
Onur Esici isimli öğrenci ise “Evi yanan kişi tıpkı vakitte bizim köylümüz.
Yardım etmek bizi ayrıyeten keyifli etti.

Yardımı yalnızca köylülerden beklemek zorunda değiliz. Ayrıyeten yanan konut, esasen bir öğrenci arkadaşımızın meskeni. Yardım etmek çok hoş bir duygu” dedi.
Konutu yanan Mahmut Ölgü isimli vatandaş ise öğretmen ve öğrencilerin gösterdiği hassaslığın takdire şayan olduğunu belirterek, “Okul müdürümüz, öğrencilerle birlikte çabucak yardımımıza koştu.

8 kova boya getirdiler. Ben çok sevindim. Daha evvel de taziye konutu ve camimizi boyamışlardı.

Allah onlardan razı olsun” halinde konuştu.

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.