(ÖZEL) İstanbul’da kurban hareketliliği başladı

Kurban Bayramı öncesinde İstanbul’daki kurban satış ve kesim alanlarında hareketlilik başladı. Bayramın birinci günü kurban kesmek isteyenler …

Hediye sipariş alışveriş ankara
24.06.2021
A+
A-

Kurban Bayramı öncesinde İstanbul’daki kurban satış ve kesim alanlarında hareketlilik başladı. Bayramın birinci günü kurban kesmek isteyenler vatandaşlar yoğunluk yaşanmaması için şimdiden sıraya alınarak listeleniyor.
Kurban Bayramı’na sayılı günler kala kurban satış ve kesim alanlarında da hareketlilik başladı.
Kemerburgaz’da bulunan kurban satış ve kesim yerinde satışlar hızlandı. Kurban bayramının birinci günü hayvanlarını kesmek isteyen vatandaşlar kurban satış yerlerine gelerek yer ayrıttı.
Kurban satış ve kesim alanına gelen vatandaşlar maske, aralık ve hijyen kurallarına uymaları konusunda uyarıldı.

Kurbanlıkların bulunduğun alanın daima temizlenerek korona virüs önlemlerine ehemmiyet verildiği görüldü.
Kurban pazarında 600 kilo civarında büyükbaş hayvanların 24 bin TL civarında, Küçükbaş hayvanların da bin 800 TL ila 4 bin 500 TL ortasında satışa çıkartıldı.

Hediye sipariş alışveriş ankara

“1 ay öncesinden hizmete girdik”
Kemerburgaz’da bulunan kurban satış ve kesim yerinde ziraat mühendisi olarak çalışan Ramazan Gürses, “Kurban Bayramı hazırlıklarımız başladı yaklaşık 1 ay öncesinden hizmete girdik.


600 adet büyükbaş ve 300 adet küçük baş hayvanımız satıldı.

Kurbanlarını erken alan vatandaşlarımız bayramın birinci gününe burada kestirebilmelerine imkan oluyor. Kesim dahil 600 kilo civarında büyükbaş hayvanlarımız 24 bin TL civarında satılıyor.

Bu sene geçen seneye oranla maliyetlerin yükselmesi ile birlikte kurban fiyatlarında bir ölçü artış bulunuyor. Küçükbaş hayvanlarda kesim dahil bin 800 TL den başlayıp 4 bin 500 TL fiyatına kadar çıkabiliyor” dedi.

“Fiyatlar çok uygun piyasanın altında olduğunu düşünüyorum”
Kurban satın almak için satış ve kesim alanında gezen Orhan Çağlar, “Kurban fiyatları öbür satış yerlerine nazaran çok uygun piyasanın altında olduğunu düşünüyorum.


Ekseriyetle her yıl kurbanımızı buradan alıyoruz.

Buradaki hayvanlar çok kaliteli, satın almadan evvel biz hayvanın kilosuna yaşına dişlerine kesinlikle bakıp denetim ediyoruz” diye konuştu.

“Fiyatlar geçen seneye oranla pahalı”
Kurban fiyatlarının geçen seneye oranla arttığını belirten Doğan Taşdemir, “ Geçen seneye oranla fiyatların biraz değerli olduğunu düşünüyorum.


Genelde daima buradan alışveriş yapıyoruz 7 pay ile büyükbaş kurban almak istiyoruz.

Güvendiğiniz yerden almak her vakit daha hoş.

Fiyatlar geçen seneye oranla pahalı” diye kelamlarını tamamladı.


Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.