(Özel Haber) Munzur Dağlarında dağ kayağı keyfi

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) başarılı operasyonlarıyla terörden arındırılan Munzur Dağları, adrenalin tutkunu dağ kayağı yapanların yeni …

Hediye sipariş alışveriş ankara
09.04.2021
A+
A-

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) başarılı operasyonlarıyla terörden arındırılan Munzur Dağları, adrenalin tutkunu dağ kayağı yapanların yeni beğenilen adresi oldu.
Erzincan ile Tunceli ortasında yer alan Munzur Dağları, dağ kayağı yapan vatandaşların ilgi odağı oldu.
Nisan ayında da karla kaplı olan Munzur’un Erzincan’a bakan yüzündeki yaklaşık 28 kilometrelik kısım hür dağ kayağı yapan atletlerin uğrak yeri.

Bölgeye kaymaya gelen emekli öğretim vazifelisi Yılmaz Ünal ile öğretim vazifelisi Alptekin Sanalan, Munzurların dağ kayağı için bulunmaz bir yer olduğunu belirtti.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Yılmaz Ünal, kayak yarışlarının yapılması açısından çok uygun bir yer olduğunu ve çok fazla tabiatın dokusuna ziyan vermeden, doğal hayatı etkilemeden Munzur Dağlarında faaliyetlerin yapılabileceğini söyledi.

Birebir vakitte Erzincan Dağcılık Kulübü idaresinde yer alan emekli öğretim vazifelisi Yılmaz Ünal, Munzurlarda kaya tırmanışı yaptıklarını ve bu sporlar için bulunmaz bir tabiata sahip olduklarını lisana getirdi.

Erzincan’dan Munzur Dağlarına çıkışta güzergah üzerinden bulunan Tatlısu köyünün Muhtarı Mustafa Köse’de, dağ kayağının tanınması ve yörenin gelişimine katkı sunmak istediklerini belirtti.


Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.