Esnafın dikkati sokak köpeğinin hayatını kurtardı

Zonguldak’ta esnaflık yapan Ali Doğan Germekaş, işyerinin bulunduğu binanın art bahçesinden gelen seslere yönelince mahsur kalan köpekle …

Hediye sipariş alışveriş ankara
16.12.2020
A+
A-


Zonguldak’ta esnaflık yapan Ali Doğan Germekaş, işyerinin bulunduğu binanın art bahçesinden gelen seslere yönelince mahsur kalan köpekle karşılaştı. Gencin dikkati sayesinde olay yerine çağrılan itfaiye grupları aç ve susuz kalan köpeği bulunduğu yerden kurtardı.

Terakki Mahallesi’nde esnaflık yapan 25 yaşındaki Ali Doğan Germekaş’ın bir mühlet evvel işyerinin bulunduğu binanın art bahçesinden berbat kokular gelmeye başladı. Olay yerine giden genç, duvarları yüksek bir bahçede mahsur kalıp ölen köpek cesedi ile karşılaştı. Yaşadıklarının şokunu üzerinden atamayan Germekaş, tıpkı bölgeden bu kere sesler duyunca yeniden bahçeye koştu.

Mahsur kalan köpekle karşılaşan genç, evvel köpeği kendi imkanları ile bulunduğu bölgeden çıkartamaya çalıştı. Fakat kâfi olamayınca durumu 112 acil davet merkezine bildirdi. Kısa müddette olay yerine itfaiye takımları sevk edildi. Aç ve susuz bir halde olduğu gözlemlenen ve yorgun haldeki sokak köpeği, kaygı dolu gözlerle bir mühlet grupları peşinden koşturdu. Çıktığı duvarın üzerinden ana yola çıkmayı cüret edemeyen köpek tekrar mahsur kaldığı yere kaçtı. İğne ile sakinleştirilen sokak köpeği, Germekaş’ın dikkati sayesinde kurtarıldı. Belediyeye ilişkin araca yüklenen sokak köpeği, bakımevine götürüldü.

Genç hayvansever yüksek duvarlar bahçenin bulunduğu alanın çitlerle kapatılması gerektiğini söyledi.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.