(ÖZEL) Esenyurt’ta donmaktan son anda kurtarılan yavru köpekten iyi haber geldi

Esenyurt’ta inşaat alanında donmak üzereyken araç klimasıyla ısıtılarak hayata döndürülen yavru köpekten güzel haber geldi. Hem anneyle, hem de …

Hediye sipariş alışveriş ankara
22.02.2021
A+
A-

Esenyurt’ta inşaat alanında donmak üzereyken araç klimasıyla ısıtılarak hayata döndürülen yavru köpekten güzel haber geldi. Hem anneyle, hem de yavru köpekle ilgilenen Begüm Boğtürk, “Orada istekli birinci müdahaleyi yapmamış olsaydı muhtemelen hayata tutunamayacaktı. Şu anda annesini emmeye başladı. Rastgele bir sıhhat sorunu yok vakitle daha âlâ olacaktır” dedi.

Esenyurt’un Güzelyurt Mahallesi’nde bulunan inşaat alanında 2 gün evvel bir köpek 8 yavru doğurdu. Karlar içinde doğum yapan anne köpeği ve yavruları etraftaki vatandaşlar battaniyelerle ısıtmaya çalıştı. Sıkıntı durumda olan hayvanların durumunu vatandaşlar toplumsal medyada paylaşınca hayvanseverler harekete geçti. Hayvanseverler karlar ortasında bulunan 8 yavrudan birinin durumunun uygun olmadığını fark etti. Donmak üzere olduğu kestirim edilen yavruyu dakikalarca ovan bir hayvansever yavru köpeği araç klimasında ısıtarak hayata döndürdü. Hayvanseverler durumu belediye takımlarına haber vererek dayanak istedi. Esenyurt Belediyesi’ne bağlı gruplar hayvanların bulunduğu yere gelerek anne köpeği ve yavruları hayvanseverlerin aracına taşıdı. Anne köpek ve 8 yavrusu araçla Arnavutköy’e götürülerek müdafaa altına alınmıştı. Sıhhat durumunun uygun olduğu öğrenilen yavru köpeğin tedavi süreci ise devam ediyor.

“Şu anda inançlı bir formda yavrularını büyütüyor”

Hayvanların bakımıyla istekli olarak ilgilenen Begüm Boğtürk, “Burada 250-300 civarında sahipsiz patili dostumuzun barınma gereksinimini karşılıyoruz. Bizim gönüllülerimizden birisi besleme esnasında bir inşaatta karşılaşıyor. Daha sonra anne çok korkmuş olduğu için yavrularını muhafazadan ötürü saldırma eğilimi oluyor. Daha sonra grup arkadaşlarıyla birlikte bu yavru ve anneyi buraya getiriyorlar. Bizde şu anda inançlı bir halde yavrularını büyütüyor. Veteriner geliyor buraya tertipli olarak veteriner denetiminde yavrularını emziriyor. Rastgele bir sıhhat meşakkati yok. Orada istekli birinci müdahaleyi yapmamış olsaydı muhtemelen hayata tutunamayacaktı. Şu anda annesini emmeye başladı. Rastgele bir sıhhat sorunu yok vakitle daha güzel olacaktır” dedi.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.