DOLAR

32,8121$% 0.04

EURO

35,2842% 0.03

STERLİN

41,8129£% 0.13

GRAM ALTIN

2.447,04%0,09

ÇEYREK ALTIN

3.922,00%0,15

BİTCOİN

2180883฿%-0.15076

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Öz İplik İş Sendikası 44’üncü kuruluş yıl dönümünü kutladı

Öz İplik İş Sendikası Genel Lideri Rafi Ay, “Öz İplik İş olarak dokuma işçilerinin hak çabasını kararlılıkla sürdürüyoruz, sürdürmeye de devam edeceğiz” dedi.
Öz İplik İş Sendikası, kuruluşunun 44’üncü yıldönümü nedeniyle bir otelde aktiflik düzenledi.
44. kuruluş yıldönümünü kutlamanın onurunu, heyecanını, haklı gurunu yaşadıklarını belirten Öz İplik İş Sendikası Genel Lideri Rafi Ay, Bildiğiniz üzere 7 Ağustos 1978 yılında kurulan sendikamız, emekçi hareketinin bugünlere kadar uzanan merkezlerinden biri oldu. Sendikamız, yüzlerce, binlerce emekçiyi birleştiren, bir emekçi hareketine dönüştü. Bu hareketin oluşması kolay olmadı, çok badireler atlatıldı. Çok çabalar verildi. 44’ncü yaş eşiğinde, bugünlere gelmemizde emeği geçen ve bu büyük uğraşın isimsiz kahramanlarına buradan teşekkür etmek istiyorum. Ahirete göçenlere de Allah’tan rahmet diliyorum’’ diye konuştu.
44 yıl evvel, alın teri için yola çıkanların izinde yılmadan uğraş ettiklerini aktaran Ay, “ Örgütlenme konusunda yaşadığımız zorluklara karşın, pandemi sürecindeki meşakkatlere karşın büyümeye de devam ediyoruz.1978 yılında, birlerle başlayan seyahatte, bugün 40 bine yakın Öz İplik İş ailemizle, 750 binlere yaklaşan büyük Hak İş ailesinin ferdi olmaktan onur ve gurur duyuyoruz.
Üyesi olduğumuz Hak İş Konfederasyonu ile Avrupa Sendikaları Federasyonu ve Tüm Sanayi Global Personel Sendikaları Federasyonu’nun saygın ve aktif bir üyesi olarak ulusal ve milletlerarası emek hareketine katkı veriyoruz. Çalışma hayatına ve insan hayatına dokunan; bayan, aile, liderlik, iş sıhhati ve güvenliği, dijitalleşme mevzularındaki proje ve eğitim faaliyetlerimizle öncü çalışmalar yapıyoruz’’ sözlerini kullandı.
Bilhassa salgın devrinde emekçinin sıhhatini, işini korumak ve yeni periyoda hazırlık için ağır efor harcadıklarına değinen Rafi Ay “ Üyelerimizin, işçilerin sıhhatini korumak için harekete geçtik, sorumluluk üstlendik vazife aldık.
Örgütlenme çalışmalarımızı sürdürürken, sendikamızda kurumsal kapasitemizi artırdık. Dijital dönüşüme ahenk için eğitim projeleri uygulayarak geleceğe odaklandık. Sürdürülebilirlik, dünyamızı korumak ismine inisiyatif aldık.

Öz İplik İş’te sürdürülebilirlik ünitesi kurduk. Değerli kültürel hizmet olarak gördüğümüz projeler hayata geçirdik. Yaşadığımız ve yaşamak durumunda kalacağımız bütün problemleri aşmanın bir yolu olduğuna inanıyoruz. O da sendikal örgütlenmedir. Biz çalışmalarımızda azimli ve kararlıyız. Bu özgün duruşumuz ve kararlılığımız sayesinde Konfederasyonumuz HAK-İŞ’le bir arada sendikamız da her geçen gün büyüyor.

2021 Temmuz datalarına nazaran işkolumuzda 1 milyon 260 bin 188 kişi çalışıyor. Sendikalı personel sayısı ise 106 bin 455 kişi. Kâfi mi elbette değil. Biz işkolumuzda çalışan personellerin çoğunluğunun sendikalı ve toplu kontrattan yararlanır hale getirmek için çabalıyoruz. İşkolumuz Türkiye’nin en kıymetli bölümlerinden biri.

Öz İplik İş olarak dokumacılık işçilerinin hak gayretini kararlılıkla sürdürüyoruz, sürdürmeye de devam edeceğiz” dedi.
Program sonunda Öz İplik İş Sendikası 44. yıldönümüne özel düzenlenen “Tekstil Kesiminde Emek” temalı Fotoğraf Yarışı ödül merasimi gerçekleşti.
Mükafatı kazanan şahıslar ise Rafi Ay’dan plaketlerini aldılar.

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Kırka Bor İşletme Müdürlüğü’nde yangın çıktı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI