DOLAR

32,1090$% -0.09

EURO

34,9956% 0

STERLİN

41,2521£% 0

GRAM ALTIN

2.425,06%-0,16

ÇEYREK ALTIN

3.950,00%1,18

BİTCOİN

2228534฿%0.94739

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

OMÜ Rektörü Prof. Dr. Ünal’dan ilk açıklama


OMÜ üzere esaslı bir üniversitede almış olduğu sorumluluğun farkında olduğunu, büyük memnunluk ve gurur yaşadığını söz eden Rektör Ünal, misyona gelmesinin akabinde üniversitenin gelişmiş üniversiteler sıralamasında hak ettiği yeri almasını sağlamak için yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi. Üniversitenin hak ettiği yere gelmesi için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını lisana getiren Prof. Dr. Yavuz Ünal, “Üniversitenin hak ettiği yere gelmesi, kente katkı sağlaması, kentin huzuruna, refahına, bilgi, kültür ve bilhassa ekonomik açıdan katkı sağlaması için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bütün paydaşlarımızı da sürece dahil edeceğiz. Çatışmayı, arbedeyi, huzursuzluğu değil, yönetişimi temel alacağız, mümkün olduğu kadar temsili ve geniş iştiraki sağlamayı önemsiyoruz. En kıymetli kıymetimiz olan akademik insan gücünü mümkün olduğu kadar sürece katmak istiyoruz. Kent ile üniversite ortasındaki arayı kaldırarak, AR-GE çalışmaları ile kente ufuk açacağız” dedi.

ARAŞTIRMA MERKEZLERİNİ AKTIF KILMAYI HEDEFLİYORUZ

OMÜ’nün sıhhat dalında geçiş noktası olması gerektiğine değinen Rektör Ünal, şunları söyledi:
“OMÜ güçlü takımı ve Karadeniz’in Anadolu’ya açılan kapısı olan Samsun’da yer alması hasebiyle kıymetli avantajlara sahiptir. Bu nedenle sıhhat bölümünde geçiş noktası olarak fonksiyon üstlenmelidir. Sorun yaşayan hastalarda direkt Ankara ve İstanbul akla gelmemelidir. Bunun için ‘güven’ sağlayan AR-GE çalışmaları ve teyit edilmiş başarılı operasyonlar kıymetlidir. Kentin jeopolitik durumunu dikkate aldığınızda iki tane değerli havzası var. Devletimizin desteklediği hayvancılık yaygın olarak geçim kaynağı olarak görülmektedir. Bunlar önemli imkan ve avantajlar sunmaktadır. Üniversitemizin öbür üniversitelerle rekabet edebilmesi, milletlerarası alanda aktif olabilmesi için baştan aşağıya eğitim stratejisinin gözden geçirilmesi gerekiyor. Eğitim siyasetinin gözden geçirilmesi gerekiyor. Yapılanmanın da buna nazaran tekrar planlanması gerekiyor. Yatay büyümek yerine dikey büyümenin öncellenmesi gerekiyor. AR-GE çalışmalarını önemsemek gerekiyor. Kurulmuş olan araştırma merkezlerini mümkün olduğu kadar faal kılmayı hedefliyoruz.”

Yeni OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, Pazartesi günü saat 10.00’daki dönem teslim merasiminin akabinde vazifesine başlayacak.

 

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

21 Eylül’de seyretilmiş eğitime kademeli geçiş böyle olacak

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI