Okul bahçesinde yetiştirip ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyorlar

Amasya’da öğrencilerine tarım ve hayvancılık alanında eğitim veren bir lisenin bahçesinde yetiştirilen organik eserler öğrenci velileri ile …

Hediye sipariş alışveriş ankara
02.09.2021
A+
A-

Amasya’da öğrencilerine tarım ve hayvancılık alanında eğitim veren bir lisenin bahçesinde yetiştirilen organik eserler öğrenci velileri ile gereksinim sahiplerine fiyatsız ulaştırılıyor.
Amasya Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğünce uygulanan “Üretiyoruz, paylaşıyoruz” isimli proje kapsamında Gökhöyük Şehit Cemalettin Özdemir Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi’nin öğretmen ve öğrencileri el emeği, göz ışığıyla yetiştirdikleri eserlerin hasadını da kendileri yaptı.
Sonra da bu eserler öğrenci velileri ve gereksinim sahipleriyle paylaşıldı.

Tarım alanı atölye öğretmeni Sultan Işık Kartı Arslan, verimli yere sahip okulda eğitim maksatlı üretilen zerzevat ve meyvelerden oluşturulan paketlere yetiştirdikleri tavukların yumurtalardan da eklediklerini belirtti.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Üzüm, elma çeşitleri ile zerzevat ve meyvelerde argümanlı olduklarını anlatan Arslan, “Kara üzüm, elma, domates, biber, patlıcan.

Eserlerimiz çok lezzetli. Hepsi büsbütün organik” dedi.

Okul müdürü Turan Köse de emeği geçen öğretmen ve öğrencilerine teşekkür ederek toplumsal sorumluluk projelerine devam edeceklerini söyledi.


Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.