Öksürük ve nefes darlığının doğal ilacı ‘kozalak turşusu’

Kayseri’de 46 yıldır turşuculuk yapan Bayram Ali Aydoğan, kozalak turşusunun yararları ile ilgili, “Kozalak turşusu suyu, astım, nefes darlığına …

Hediye sipariş alışveriş ankara
06.09.2021
A+
A-

Kayseri’de 46 yıldır turşuculuk yapan Bayram Ali Aydoğan, kozalak turşusunun yararları ile ilgili, “Kozalak turşusu suyu, astım, nefes darlığına ve öksürüğe yeterli geliyor” dedi.
Kayseri’de yumurta, muz, hamsi üzere 85 çeşit turşu ile hizmet veren turşucu Bayram Ali Aydoğan, “Şu anda dükkanımızda 85 çeşit turşu var.
En fazla istek gören eserlerimiz, acılı turşu suyu ve kozalak turşumuz. Kozalak turşusu suyu, astım, nefes darlığına ve öksürüğe uygun geliyor. Kozalak turşusu suyu koronavirüse yakalanan müşterilerimizin de tercih ettiği bir eser.

Zira öksürük, nefes darlığı, bunların hepsi koronavirüsün insanlara yaşattığı sorunlar. Turşu suyu çeşitlerimizde de vatandaşların farklı gördüğü yumurta, muz, kozalak turşuları.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Vatandaşlara teklifim hastalanmamak için turşu suyu içsinler. Bilhassa acılı turşu suyu hastalıklara âlâ geliyor” tabirlerini kullandı.

Kozalak turşusu suyunu birinci olarak kendilerinin denediklerini ve daha sonra müşterilerine tavsiye ettiklerini söyleyen turşucu Şerafettin Kaya da, “Koronavirüs periyodunda müşterilerimize yararlı olmak için çalışıyoruz.
Turşu suyunun akabinde kozalak turşusu suyu ve sarımsak turşusunun insanları rahatlattığı gördük.

Öksürüğü kozalak ile bitirip akabinde da turşu suyu ve sarımsak turşusu ile destekleyerek, vatandaşların hastalıklarını atlattıklarını gördük ve vatandaşlarımızdan da hoş dönüşler aldık. Bu durumda bizi çok memnun etti. Biz bütün turşularımızda olduğu üzere kozalak turşusunda da kendimiz birinci olarak tadına baktık, öksürüğümüz olduğunda içtiğimizde kozalak turşusu suyunun öksürüğümüzü kestiğini gördük ve sonra müşterilerimize bu eseri rahatlıkla tavsiye etmeye başladık.

Kozalak turşusu suyunu vatandaşlarımızın daha rahat alabilmesi için yarım kilosunu 15 TL’ye satıyoruz. Müşterilerimiz eserin kullanıp, hastalıları geçtikten sonra arkadaşlarına, eşlerine ve dostlarına da tavsiye ediyorlar.

Eserde çok tuz ve sirke yoktur o yüzden rastgele bir ziyanı da yoktur” dedi.

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir.  Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.