Öğretmenin kalp krizi geçirdiği okula ismi verildi

VAN (İHA) – Van’ın Erciş ilçesinde misyonu başında kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden Semra Kaş isimli öğretmenin ismi misyon yaptığı Çimen …

Hediye sipariş alışveriş ankara
25.09.2021
A+
A-

VAN (İHA) – Van’ın Erciş ilçesinde misyonu başında kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden Semra Kaş isimli öğretmenin ismi misyon yaptığı Çimen İlkokuluna verildi.
Misyonu başında kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden Semra Kaş’ın ismi misyon yaptığı Çimen İlkokuluna verilerek, Çimen Semra Kaş İlkokulu olarak değiştirildi.
İlçe Kaymakamlığı ve ulusal eğitim müdürlüğünün ortaklaşa restore ettiği okulun açılışında konuşan Erciş Kaymakamı ve Belediye Lider Vekili Dr. Nuri Mehmetbeyoğlu, “Bugün hem sevinç yaşıyoruz hem büyük bir hüzün içerisindeyiz.

Sevgili öğretmenimiz, Semra Hocamızı bu okulda kalp krizi sonucu kaybettik. Hem hocamıza karşı ahde vefamızı gösterebilmek hem onun ismini yaşatabilmek hem de yeni yaptığımız okulumuzun dizaynıyla birlikte Semra Hocamızın ismini vermenin memnunluğunu ve gururunu yaşıyoruz.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Sağ olsunlar kızımızın babası da Antalya’dan buraya geldiler, bizi yalnız bırakmadılar.

Bizler 2021-2022 eğitim öğretim yılının ülkemize, vatanımıza ve milletimize güzel uğurlu olmasını temenni ediyoruz.

Allah hocamızın yerini cennet eylesin inşallah” dedi.

Açılışta öğrenciler tarafından çeşitli oyunlar oynandı, şiirler okundu.

Programa, Erciş Kaymakamı Nuri Mehmetbeyoğlu, Erciş Jandarma Kumandanı Yarbay Mehmet Demir, Erciş İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Yakup Alhan, kurum amirleri ve hayatını kaybeden Semra Kaş’ın babası Az Kaş katıldı.


Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.