Öğrencilerle buluşan Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Çalışkan: “Herkes aşıyı güvenle yaptırabilir”

Sıhhat Bakanlığı Bilim Konseyi Üyesi Prof. Dr. Deniz Çalışkan, uzaktan eğitim gören öğrencilerle “Toplum Sağlığı” isimli aktiflikte buluştu …

Hediye sipariş alışveriş ankara
24.01.2021
A+
A-


Sıhhat Bakanlığı Bilim Konseyi Üyesi Prof. Dr. Deniz Çalışkan, uzaktan eğitim gören öğrencilerle “Toplum Sağlığı” isimli aktiflikte buluştu. Prof. Dr. Çalışkan, kendisinin aşı olduğunu ve herkesin aşıyı itimatla yaptırabileceğini söyledi.

Salgın sürecinde güç kurallar altında misyonlarını yerine getiren sıhhat çalışanlarına takviye olmak, toplum sıhhati konusunda çevreyi bilinçlendirmek ve içinde bulunulan salgına dikkat çekmek gayesiyle yola çıkan My Hero Health Worker etwinning Projesi okulların uzaktan eğitimde olmasına karşın tesirlerini muvaffakiyet ile yürütmeye devam ediyor. Sıhhat Bakanlığı Bilim Heyeti Üyesi ve Ankara Üniversitesi Halk Sıhhati Anabilim Kolu Öğretim Üyesi Prof. Dr. Deniz Çalışkan da, My Hero Health Worker etwinning Projesi çerçevesinde uzaktan eğitim gören öğrencilerle “Toplum Sağlığı” isimli aktiflikte buluştu. Yalova Altınova Fatih Sultan Mehmet İlkokulu 1. sınıf öğretmeni Hatice Yıldırım’ın da öğrencileri ile ortağı olduğu My Hero Health Worker Proje takımının canlı irtibat yoluyla düzenlediği aktiflikte Prof. Dr. Deniz Çalışkan halk sıhhati konusunda kısa bilgi verdi. Soru karşılık kısmında ise Prof. Dr. Deniz Çalışkan, öğretmenlerin, velilerin ve öğrencilerin sorularını cevapladı. Soruların daha çok aşı konusunda ağırlaştığı aktiflikte Bilim Heyeti Üyesi Prof. Dr. Deniz Çalışkan, kendisinin de aşı olduğunu ve herkesin aşıyı inançla yaptırabileceğini belirtti.

Aktiflik sonunda çocukların hazırladıkları teşekkür bildirilerini kameralara yansıtarak yaptıkları sürpriz Prof. Dr. Deniz Çalışkan’a hisli anlar yaşattı. Aktiflik bitiminde My Hero Health Worker Proje takımına teşekkürlerini ileten Prof. Dr. Deniz Çalışkan, toplum sıhhati çalışmalarında okulların ve öğrencilerin kendisi için farklı bir kıymeti olduğunu ve bu türlü bir aktiflik sayesinde çocuklarla buluştuğu için çok keyifli olduğunu lisana getirdi.

Hediye sipariş alışveriş ankara
Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.