Normalleşme süreciyle birlikte aşiret düğünleri başladı

Şırnak’ta olağanlaşma süreciyle birlikte aşiretlerin kır düğünleri başladı. Şırnak’ta pandemi nedeniyle uzun vakittir orta verilen düğün ve …

Hediye sipariş alışveriş ankara
10.06.2021
A+
A-

Şırnak’ta olağanlaşma süreciyle birlikte aşiretlerin kır düğünleri başladı.
Şırnak’ta pandemi nedeniyle uzun vakittir orta verilen düğün ve nikahlar olağanlaşma süreciyle pandemi kaidelerine uygun halde başladı.
Şırnak’ın Uludere ilçesine bağlı Hilal beldesinde olağanlaşma ile birlikte Goyan aşireti uzun vakittir erteledikleri düğünlerini yaptı. Uzun vakittir giyilmeyen yöresel kıyafetlerini giyen aşiret mensupları düğünde doyasıya eğlendi.

Goyan aşiretinin düğünleri 3 gece iki gün sürüyor, olağanlaşma sürecinin başlamasıyla evlenen birinci çift Ebubekir Benek ve Nurcan Benek oldu.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Aşiret düğününde gelin ile damada 40 bin Türk Lirası, 2 bin ABD doları ve onlarca tam Cumhuriyet altını takı olarak takıldı.

Normalleşmeyle yapılan birinci düğüne iştirak hayli fazlaydı.

Düğün Sahibi Abit Kara, “Uzun vakittir pandemi nedeniyle hiçbir toplu aktiflik yapılamıyordu.

Olağanlaşma sürecinin başlamasıyla birlikte tam olağanlaşma süreci olmasa da bir kısım etkinlikler pandemi kuralları çerçevesinde hür oldu.

Pandemi yasaklarından sonraki birinci düğün de bizlere nasip oldu.

Düğünlerimiz 3 gece 2 gün sürüyorlar biz Mirgan ailesiyis Goyan aşireti mensubuyuz, düğünlerimiz eş dostun çokluğundan kalabalık olur, fazla iştirak olur, biz de pandemi kuralları çerçevesinde düğünümüzü yaptık” dedi.


Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.