Nallıhan’ın Şehitleri

Hediye sipariş alışveriş ankara
18.03.2014
A+
A-

sehitlerimiz

18 mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma günü münasebetiyle Nallıhan.com olarak bütün şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.

İlçemiz askerlik şubesine kayıtlı olup, Osmanlı-Rus Savaşı (1877-1878), Osmanlı-Yunan Savaşı (1897), Trablusgarp Savaşı (1911), Balkan Savaşı (1912-1913), Birinci Dünya Harbi (1914-1918 Çanakkale, Şark-Kafkas, Filistin, Galiçya Cepheleri) ve İstiklal Savaşına (1919-1923) katılıp şehit ve gazi olan Nallıhanlıların isimlerini burada vermek istiyorum. Başta Ulusal Kurtuluş Savaşının önderi Cumhuriyetimizin kurucusu büyük devlet adamı Atatürk olmak üzere, onun yakın silah arkadaşları, şehitlerimiz, aramızdan ayrılan gazilerimiz, hepinize sonsuz saygılar.

Kore Savaşı, Kıbrıs Barış Harekatı, Terörle Mücadele

Hediye sipariş alışveriş ankara

Kore Savaşına ve Kıbrıs Barış Harekatına katılan askerlerimizle, Güneydoğu Anadolu Bölgemizdeki terörle mücadelede şehit ve gazi olanların adlarını da buraya yazmayı onlara gösterilmesi gereken bir saygı olarak düşünüyorum.

İlçemizden Kore Savaşına Katılanlar 

Merkez………  Mustafa Hacıoğlu
Alan …………   Celal Karataş
Güzelöz……..  Ali Akaya
Kabaca………  Mehmet Çelik
Nallıdere……  Ahmet İlgün
Sobran………  Mehmet Çoban
Sürüm ………  Hamdi Yılmaz
Uluhan………  Halim Geredelioğlu
Uluköy………  Celal Karataş
Y.Bağlıca……  İsmail Akcay

İlçemizden Kıbrıs Barış Harekatına Katılanlar 

Merkez……..     Ast. Sb. Ömer Karaağaç
Sobran………    Ahmet Kızık
Sobran ……..    Mustafa Balcı
Yeşilyurt……     Z.Abidin Akkaya
Akdere………    Er. Mehmet Çetin
Çive ………….   Osman Demiralp
Gökceöz…….    Veysel Yılmaz
Gökceöz…….    Mustafa Ünal
Kuzucular…….  Şükrü Ören
Ozan …………   Mehmet Çevik
Sarıyar ………   Fehmi Orhan
Soğukkuyu ….  Yunis Kaya
Yakapınar ….   Mehmet Gürses
Yenice ……….   Ali Günsel

Güneydoğu Anadolu Bölgemizdeki Terörle Mücadelede Şehit ve Gazi Olanlar

Köyü Rütbesi Adı Soyadı Tarih Şehit – Gazi
Beydili J. Er Sezai Meta 1962 – 1984 Şehit
Osmanköy P.Kom.Er Ömer Armağan 1965 – 1985 Şehit
Sobran Atgm. Mete Okutucu  04.09.1993 Gazi
Osmanköy P.Çvş. Abdullah Ören 1973 – 1994 Şehit
İslamalanı J.Kom.Er Vural Arıcı 1975 – 1996 Şehit
Eğri J.Ast. Sb Mehmet Gökbulut 1974 – 1997 Şehit
Kuruca P.Kom.Er Ömer Boztepe 1977 – 1998 Şehit
Tekke J.Onb. Yılmaz Çakır 1977 – 1998 Şehit
Çamalan J.Kom.Onb. Davut Gündoğdu 1978 – 1999 Şehit
Çamalan J.Ütgm. Hulki Beydili 1972 – 2005 Şehit

NALLIHANLI ŞEHİTLERİMİZ

Sıra No

Köyü Lakap

Baba Adı

Adı

Doğum Yılı

Savaş

Cephe

Ölüm
Tarihi

Ölüm
Yeri

01

Aksu Mehmet Nuri 1300 1.Dünya Irak 17.06.1916 Sakız

02

Aksu Çorbacıoğullarından Memiş Nuri 1301 1.Dünya 19.12.1916 Pınartepe

03

Aksu Mollaahmetoğullarından Ahmet Mehmet 1307 1.Dünya Filistin 14.09.1917 Gazze

04

Arkutça Mehmet Mustafa 1302 1.Dünya 12.06.1915 Z.List.

05

Arkutça Ölmezoğullarından Mehmet Ahmet 1306 1.Dünya

06

Arkutça Katırcıoğullarından Ahmet Mustafa 1306 1.Dünya

07

Atça Kurukovaoğullarından Mustafa Ömer 1311 1.Dünya Çanakkale 25.04.1916 Çataltepe

08

Atça İbrahimoğulları İbrahim İsmail 1315 İstiklal Garp 30.03.1921 II.İnönü

09

Aydoğmuş Kocaalioğullarından Mehmet Ali 1304 1.Dünya 10.09.1915 Meydan Har.

10

Aydoğmuş Kocaalioğullarından İsmail Ahmet 1309 İstikllal Garp 20.12.1921 İnönü

11

Aydoğmuş Eyüpoğullarından Mehmet Eyüp 1305 İstiklal Garp 20.12.1921

12

A.Bağdere Ahmet Mehmet 1306 1.Dünya Çanakkale 16.10.1915 Seddülbahir

13

A.Bağdere Kurutoğullarından Ahmet Mehmet 1306 1.Dünya Çanakkale 16.10.1915 Seddülbahir

14

A.Bağdere Musa Mustafa 1290 1.Dünya Galiçya 03.09.1916 Galiçya

15

A.Bağdere Karamehmetoğullları M.Tahsin Ahmet 1309 İstiklal Garp 20.12.1921 Tekke TM

16

Belenalan Ali Mustafa 1290 1.Dünya Galiçya 26.06.1916 Galiçya

17

Belenalan Sarıçobanoğulları Ömer Veli 1304 1.Dünya Irak 28.01.1916 Felahiye

18

Belenalan Burmalıoğullarından Ahmet Salim 1292 1.Dünya Çanakkale 10.10.1915

19

Belenalan Akçaoğullarından Ali Mehmet 1312 İstiklal Garp 24.08.1920 Gediz

20

Beyalan Sağıroğullarından Mehmet H.Hüseyin 1308 1.Dünya Çanakkale 06.02.1915 Çanakkale

21

Beydili Demircioğullarından Mehmet Nuri 1303 1.Dünya Irak 21.12.1915 Felahiye

22

Beydili Kuruoğullarından Ahmet Mustafa 1305 1.Dünya Irak 10.01.1916 Felahiye

23

Beydili Ethem Ali 1297 1.Dünya Romanya 20.09.1916 Yalarya Mu.

24

Beydili Dirhemoğullarından Halil Ali 1297 1.Dünya Galiçya 20.09.1916 Balacari

25

Beydili Ali Haşim 1311 1.Dünya Kafkas 10.05.1916 Kelkit Muh.

26

Beydili Atmacaoğullarından M.Ali Mehmet 1300 1.Dünya Kafkas 19.05.1915 Şehidan Köy.

27

Beydili H.Arif İzzet 1292 1.Dünya Çanakkale 27.05.1915 Düztepe

28

Beydili Külyaoğullarından Mehmet Ahmet 1300 1.Dünya Çanakkale 20.09.1915 Çanakkale

29

Beydili Veliağaoğullarından Mehmet Ahmet 1301 1.Dünya Çanakkale 13.09.1915 Sedülbhr

30

Beydili Kadı Mehmet Ali 1311 İstiklal Garp 10.01.1921 II. İnönü

31

Beydili Abdullah Abdullah Ahmet 1313 İstiklal Garp 21.11.1921 Konya M H

32

Beydili Abdullah Ahmet Abdullah 1313 İstikllal Garp 26.8.1922 Konya A.H

33

Beydili Mustafa Mustafa Abdullah 1313 İstiklal Garp 26.8.1922 Eskişehir H

34

Beydili Emir Reşit Süleyman 1316 İstiklal Garp 27.08.1922 MeydanHar.

35

Cendere Eyüp Salim 1300 İstiklal Garp 28.08.1921 Toydemir

36

Çulhalar Kocaahmetoğulları Ali Mehmet 1302 1.Dünya Çanakkale 25.05.1915 Seddülbahir

37

Çayırhan Mollaoğullarından Hasan Durmuş Ali 1308 1.Dünya Çanakkale 04.02.1915

38

Çayırhan H.Ahmet İbrahim 1293 1.Dünya Çanakkale 26.05.1915 Anafartalar

39

Çayırhan Mahmut İsmail 1293 1.Dünya Çanakkale 17.06.1915 Azmakdere

40

Çayırhan Uruşluoğulları İbrahim Mustafa 1302 1.Dünya Çanakkale 26.05.1915 Kemik.B.M.

41

Çayırhan Güzoğullarından M.Durmuş Hüseyin 1315 İstiklal

42

Davutoğlan Piroğullarından Mustafa Mehmet 1305 1.Dünya Çanakkale 11.09.1915 Kirte

43

Demirköy Ali Aziz 1303 İstiklal Garp 04.09.1921 Mahm.Hast.

44

Dereköy Hasanhüseyinoğullarınd Hasan Osman 1315 İstiklal Garp 10.01.1921 II. İnönü

45

Dereköy Ali Tahsin 1309 İstiklal Garp 10.01.1921 II. İnönü

46

Dereköy Pehlivan Mehmet Hüseyin 1303 İstiklal Garp 02.08.1921 Karakapı H.

47

Emre Karakaşoğulları Tahir Hasan 1312 1.Dünya 21.06.1916

48

Emre Ayvazoğullarınmdan Ali Hakkı 1299 1.Dünya Çanakkale 05.10.1915 kirte

49

Ericek Karaoğullarından Mehmet M. Emin 1306 1.Dünya Kafkas 12.07.1915 Erzurum H

50

Ericek Kayalıoğullarından Durmuş Hasan 1306 1.Dünya Çanakkale 29.09.1915 Kirte

51

Eymir Velibaşoğuılları Mehmet Hakkı 1307 1.Dünya Çanakkale 06.03.1915 Arıburnu

52

Eymir Hacıalioğulları Mehmet Ali 1304 1.Dünya Çanakkale 09.04.1915 Seddülbahir

53

Eymir İnceoğulları Ömer Hakkı 1295 1.Dünya Çanakkale 21.09.1915 Kurudere

54

Eymir Hacıyusufoğulları Durmuş Hüseyin 1302 1.Dünya Çanakkale 16.09.1915

55

Eymir Delibaşoğullarından Mehmet Hızır 1307 1.Dünya Çanakkale Arıburnu

56

Eymir Abdullahoğulları Arif Mehmet 1306 1.Dünya Çanakkale 04.03.1915 Gelibolu

57

Eymir İkizoğulları Mustafa Bekir 1290 1.Dünya Çanakkale 15.08.1915

58

Eymir Sarıoğulları İsmail Ahmet 1304 1.Dünya Çanakkale 14.03.1915 Arıburnu

59

Eymir Hacımustafaoğullarından Mustafa Bekir 1290 !.Dünya Çanakkale 08.09.1915 Seddülbahir

60

Eymir Karabaşoğullarından H.Hüseyin Osman 1314 1.Dünya Filistin 19.02.1917 Gazze

61

Eymir Sarımehmetoğulları Mustafa Hasan 1312 1.Dünya 26.06.1916

62

Eymir Cinoğulları Mehmet H.Hüseyin 1300 1.Dünya Kafkas 13.09.1917 Meydan Harb

63

Eymir Sarıoğulları Mustafa Ahmet 1304 1.Dünya Kafkas 14.06.1916 Cizre

64

Eymir İkizoğullarından H. Hasan Tahir 1306 1.Dünya

65

Eymir Çaloğulları Kerim Yakup 1306 1.Dünya Galiçya 24.02.1917

66

Eymir Hatipoğulları Hüseyin Nuri 1297 1.Dünya Irak 27.01.1916 Felahiye

67

Eymir Sarımehmetoğulları Hasan Vahid 1314 İstiklal Garp 01.08.1921 Polatlı

68

Güzelöz Hacıömeroğullarından Ömer Mehmet 1308 1.Dünya Çanakkale 14.11.1915

69

Gökçeöz Uzunhasanoğulları İbrahim Ali 1314 1.Dünya 13.09.1916

70

Hıdırlar Mehmet Hakkı 1305 1.Dünya Filistin 23.02.1917 Gazze

71

Hıdırlar Karahüseyinoğulları Hüseyin Osman 1309 1.Dünya Çanakkale 18.03.1916 Gelibolu

72

İslamalanı Karaosmanoğullarından Mehmet Emin 1305 1.Dünya Çanakkale 05.09.1915 Kirte

73

Kuzucular Gökoğullarından Aliosman Ali 1305 Balkan 00.00.1912

74

Kuzucular Gül Osman Ali 1307 İstiklal Garp 08.08.1922 Uşak Harbi

75

Kadıköy Arapoğullarından İbrahim Abdullah 1312 İstikllal Garp 27.10.1921 İnönü

76

Kadıköy Arap Mustafa Mehmet 1302 İstiklal Garp 28.08.1921 Toydemir

77

Karaköy Mehmet Ahmet 1315 1.Dünya Filistin 21.05.1917 Gazze

78

Karaköy Dedemoğullarından Mehmet Hüsnü 1308 1.Dünya Çanakkale 18.02.1915 Arıburnu

79

Karaköy Karahasan Recep Mehmet 1300 İstiklal Garp 29.08.1922 Meydan Harb

80

Karaköy M. Ali M. Ali 1294 1.Dünya Çanakkale 26.06.1915 Arıburnu

81

Karaköy Hasan Mustafa 0 1.Dünya Çanakkale 18.06.1915 B. H. Hast

82

K.Gölcük Hasan Mehmet 1301 İstiklal Garp 02.06.1921 Sakarya

83

Kulu Evmişoğullarından Hasan Hamza 1307 1.Dünya Kafkas 16.04.1915 Aktaştepe

84

Kulu Osman Mehmet 1299 1.Dünya Çanakkale 22.04.1915 Sığındere

85

Kulu Kahyaoğulları Mehmet İsmail 1307 İstiklal Garp 10.09.1921 Yanıktepe

86

Kuruca Ali İsmail 1308 1.Dünya Çanakkale 03.11.1915 H. A. Hast.

87

Kuruca Karamustafaoğulları Mehmet Ümmet 1300 İstiklal Garp 02.08.1921 Karakuyu

88

Kuruca Kavaklıoğulları İsmail İsmail 1302 İstiklal Garp 28.06.1921 Sakarya

89

Nallıdere Hasanhüseyinoğulları Hasan Osman 1314 1.Dünya 21.11.1917

90

Nallıdere Çakıroğullarından Ahmet Kasım 1305 1.Dünya Irak 31.10.1915 V. K. Muh.

91

Nallıdere Pehlivanoğulları Mahmut Hasan 1303 İstiklal Garp 02.04.1922

92

Osmanköy Solakoğullarından Hüseyin Yusuf 1305 1.Dünya Irak 31.10.1915 V. Kellal

93

Osmanköy Solakoğulları Ahmet Mustafa 1306 1.Dünya Irak 21.10.1915 V. K. Muh.

94

Osmanköy Tokatlıoğullarından Hasan Hüseyin 1300 1.Dünya Irak 21.10.1916 Evliyaköy

95

Osmanköy Başoğulları Mustafa Ali 1297 1.Dünya Çanakkale 26.09.1915 Meydan Harb

96

Osmanköy Hüseyin Mustafa 1294 1.Dünya Çanakkale 30.05.1915 A. Hast.

97

Osmanköy İbrahim Mehmet 1295 1.Dünya Çanakkale 20.08.1915 Ece Limanı

98

Osmanköy Hüseyin Hasan 1300 İstiklal Garp 28.08.1921 Toydemir Har

99

Ömerşeyh. Karakahyaoğulları Hasan Mustafa 1299 1.Dünya Kafkas 19.09.1915

100

Ömerşeyh. Arif Mehmet 1304 1.Dünya Irak 12.10.1915 51. Fırka

101

Ömerşeyh. Cerirtoğulları Arif Mehmet 1304 1.Dünya Irak 03.10.1915 Kutlu

102

Öşürler Aydınlıoğullarından Ahmet Hüseyin 1304 1.Dünya Çanakkale 19.06.1915 Soğanlıdere

103

Sarıkaya Velibeşoğullarından H.Hüseyin Osman 1314 1.Dünya 22.02.1917 Meydan Harb

104

Sarıkaya Karamehmetoğullarında Ramiz Şükrü 1295 1.Dünya Çanakkale 22.03.1915  

105

Sarıkaya Sancaroğullarından Mehmet İ.Hakkı 1308 1.Dünya Çanakkale 05.07.1915  

106

Sarıkaya   Mustafa Hasan 1290 1.Dünya Çanakkale 02.10.1915 İsmailoğlu T.

107

Sarıkaya   Mehmet Hakkı 1308 1.Dünya Çanakkale 08.04.1915 Seddülbahir

108

Sarıkaya Denizlioğulları Hüseyin Osman 1316 İstiklal Garp 29.08.1921 B. Çalış Harb

109

Sarıyar Garipoğullarından Mahmut Mehmet 1304 1.Dünya Çanakkale 08.05.1915 T. Hast.

110

Sobran   Mehmet Hasan 1294 1.Dünya Çanakkale 02.06.1915 Maltepe H.

111

Sobran   Veli Mehmet 1305 1.Dünya Çanakkale 18.07.1915 Selimiye H.

112

Sobran Karaalioğulları Mehmet İbrahim 1291 1.Dünya Çanakkale 04.09.1915 İ. Karyesi

113

Sobran Pakoğulları Ahmet Mehmet 1290 1.Dünya      

114

Soğukkuyu Hacı Osman Osman Mehmet 1302 1.Dünya Irak 17.06.1916 Sakız Mu.

115

Soğukkuyu Hacıosmanoğulları Mehmet Mehmet 1302 1.Dünya   17.06.1916 Bogan

116

Soğukkuyu   Tahir Osman 1305 1.Dünya Galiçya 19.07.1916 Meydan Har.

117

Subaşı Kaymakamoğulları Mehmet Mustafa 1300 1.Dünya Makedony 10.02.1917 Karkuyu

118

Subaşı Çırakoğullarından Ahmet Mehmet 1302 1.Dünya Çanakkale 29.08.1915 Seddülbahir

119

Subaşı Kabakçı Mehmet Mustafa 1300 İstiklal Garp 28.08.1821 Toydemir

120

Tekke Musaoğulları Ahmet Mehmet 1306 1.Dünya Kafkas 12.06.1916  

121

Tekke Aydınoğulları İsmail Arif 1303 1.Dünya   00.00.00  

122

Tekke   Tahir Habil 1304 İstiklal Garp 31.08.1922 Kaplantepe

123

Tekke Öksüzoğulları İsmail Ali 1312 İstiklal Garp 30.03.1921 İnönü

124

Tekirler Sakaroğullarından Arif Emin 1305 1.Dünya Çanakkale 29.02.1915 Soğanlıdere

125

Tepe Hacıoğullarından Mehmet Mustafa 1300 1.Dünya Çanakkale 04.09.1915  

126

Uluköy   Müslim Arif 1307 1.Dünya Çanakkale 26.04.1915 Ağadere

127

Uluköy Durmuşoğullarından Ali Durmuş 1310 1.Dünya Çanakkale 00.00.1915  

128

Uluköy Hatipoğullarından Hüseyin İbrahim 1309 1.Dünya Çanakkale 00.00.1915  

129

Yakapınar Esiroğullarından İsmail Yusuf 1295 1.Dünya Çanakkale 10.06.1915 Kanlıdere

130

Yakapınar   Mustafa Ahmet 1292 1.Dünya Çanakkale 26.05.1915 Conkbayırı

131

Yenice Kürtoğulları Ahmet Mehmet 1303 1.Dünya Çanakkale 19.05.1915 Taşkale Hast.

132

Yenice   Ahmet Mehmet 1313 1.Dünya Romanya 11.07.1917 Meydan Har.

133

Yenice Kocamanoğulları Ahmet Ali 1310 İstiklal Garp 26.08.1922 Sakarya

134

Yenice Topcu Mehmet Ali 1302 İstiklal Garp 28.08.1922 Sarıkavakta

135

Yenice   İsmail Mustafa 1313 İstiklal Garp 15.08.1921 2. Nolu Hast.

136

Yeşilyurt   Mustafa Hasan 1305 1.Dünya Çanakkale 02.07.1915 Hilaliahmer

137

Yeşilyurt Yabanaatlıoğullarından Mustafa Hüseyin 1301 1.Dünya Çanakkale 27.08.1915  

138

Yeşilyurt Gökmehmetoğullarından Recep Hüseyin 1297 1.Dünya Çanakkale 06.05.1915 Haydar P.H.

139

Yeşilyurt Mustafaoğullarından Mustafa Ali 1305 1.Dünya Çanakkale 02.07.1915 H. A. Hast.

140

Y.Bağdere Kara Memiş Mehmet Abdullah 1300 1.Dünya Çanakkale 04.07.1915  

141

Y.Bağdere Karamemişoğullarından Ali M.Tahsin 1309 1.Dünya      

142

  Eminoğullarından Mehmet Ahmet 1303 Balkan   11.02.1912  

143

  Ayanoviçoğullarından Yusuf Necip 1304 1.Dünya      

144

  Akçaoğullarından Mustafa Tahir 1305 1.Dünya   06.05.1917  

145

  Gökoğulları Osman Mehmet 1303 1.Dünya Romanya 10.08.1916  

146

  Kocamahmutoğulları Mehmet Abdurrahman 1300 1.Dünya Kafkas 08.05.1915 Erzurum

147

  Bozoğullarından Ali Mustafa 1297 1.Dünya Kafkas 16.04.1915 K. Tepe

148

  Halefioğullarından Salih Mehmet 0 1.Dünya Kafkas 10.04.1916 Meydan Har.

149

  Kahvecioğullarından Ahmet M. İsmail 1301 1.Dünya Kafkas   Kafkasya

150

  Haracıoğullarından Ali Ahmet 1306 1.Dünya Kafkas 00.00.1916  

151

  Kuruoğullarından Mehmet Süleyman 1300 1.Dünya Kafkas 06.06.1916  

152

  Köseoğullarından Osman Mehmet 1299 1.Dünya Kafkas 03.05.1917 Meydan H.

153

  Ömerkahyaoğullarından Mustafa M. Ali 1313 1.Dünya Kafkas 28.08.1918 Bakü

154

  Tellioğullarından Mehmet Mustafa 1297 1.Dünya Irak 08.11.1915 S. E. Muh.

155

  Otuzoğullarından Mehmet Mehmet 1306 1.Dünya Irak 12.10.1915 Kutlu

156

  Çırakoğullarından Halil Mehmet 1297 1.Dünya Irak 11.10.1915 H.Kale

157

  Akoğlanoğullarından Mehmet Ahmet 1303 1.Dünya Irak 24.12.1915 Kutlumare

158

  Bistooğullarından Ahmet Mehmet 1303 1.Dünya Irak 11.03.1916 Hast.

159

  Mahmutefendioğulları Ahmet Abdülkadir 1307 1.Dünya Filistin 02.03.1917  

160

  Rumelioğullarından Ali İbrahim 1304 1.Dünya Çanakkale 01.07.1915 Hast.

161

  Hacıahmetoğulları Hasan İbrahim 1293 1.Dünya Çanakkale 09.04.1915 Domuzdere

162

  Kemteroğullarından Mehmet Ahmet 1292 1.Dünya Çanakkale 15.09.1915  

163

  Bıyıkoğulları M. Bekir Ali 1312 1.Dünya Çanakkale 25.05.1916  

164

  Velioğullarından Mehmet Ahmet 1300 1.Dünya Çanakkale 31.08.1915 Seddülbahir

165

  Kethüdaoğulları İbrahim Durmuş 1293 1.Dünya Çanakkale 29.05.1915  

166

  Kürt Mustafa Durmuş 1297 1.Dünya Çanakkale 28.06.1915  

167

  Satıroğullarından M Arif Emin 1305 1.Dünya Çanakkale 00.02.1915 Seddülbahir

168

  Kocabekiroğulları Arif Ali 1300 1.Dünya Çanakkale 08.04.1915 Seddülbahir

169

  Hacıoğullarından Arif İzzet 1292 1.Dünya Çanakkale 17.05.1915 Arıburnu

170

  Hacımehmetoğulları Yusuf Ali 1303 1.Dünya Çanakkale 29.07.1915 Seddülbahir

171

  Tatarlıoğullarından Ahmet Salih 1292 1.Dünya Çanakkale 07.10.1915 Kirte

172

  Uzunhasanoğullarından Arif Mehmet 1292 1.Dünya Çanakkale 08.04.1915 Seddülbahir

173

  Osmanyaşaroğullarından Yakup Mehmet 1303 1.Dünya Çanakkale 30.02.1915 Kirte

174

  İsmailkethüdaoğulları Ali Mehmet 1307 1.Dünya Çanakkale 12.11.1915 H.B.Hast.

175

  Ekmekçioğulları Mehmet Mehmet 1302 1.Dünya Çanakkale 08.04.1915 Seddülbahir

176

  Mollasalihoğullarından Salih Mahmut 1304 1.Dünya Çanakkale 27.05.1915 Kirte

177

  Ayıbaldıroğulları İsmail Ali 1314 İstiklal Garp 24.08.1920 Gediz Muh.

178

  Hatipoğullarından Mehmet Ahmet 1312 İstiklal Garp 27.01.1921  

179

  Kozluoğullarından Mustafa Mehmet 1315 İstiklal Garp 15.05.1921 Kırmızı T.

180

  Hasan Hüseyin Abdullah Mahmut 1300 İstiklal Garp 26.08.1922 Meydan Har.

181

  Abdullah Emin Mehmet 1301 İstiklal Garp 30.06.1922 Meydan Har.

182

  Karahüseyin Hasan Mehmet 1316 İstiklal Garp 26.08.1922 Porsuktepe

183

  Cinhasanoğlu Ahmet Mahmut 1300 İstiklal Garp 20.06.1922  

184

    Hasan Tahir 1306 1.Dünya Çanakkale 12.06.1915 Seddülbahir

185

    Mehmet Mehmet 1293 1.Dünya Çanakkale 28.08.1915 15. F. Hast.

186

    Kara Ali İbrahim 1291 1.Dünya Çanakkale 04.09.1915 İ. Tepesi

187

    K.Hüseyin Osman 1309 1.Dünya Çanakkale 18.03.1915 Arıburnu

188

    Ali Memiş 1305 1.Dünya Çanakkale 20.02.1915 Seddülbahir

189

    Ali Adem 1308 1:Dünya Çanakkale 17.09.1915 Kireçtepe

190

    Ahmet Mehmet 1292 1.Dünya Çanakkale 15.09.1915 Hast.

191

    Halim Mehmet 1296 1.Dünya     Meydanı Har

192

    Hasan Mustafa 1298 1.Dünya Kafkas 25.04.1915 Ş. Köyü

193

    Mehmet Osman 1310 1.Dünya Filistin 30.07.1917 Kudüs Hast.

194

    Tahir Ahmet 1303 1.Dünya Galiçya 05.12.1916  

195

    Mehmet H.Hüseyin 1300 1.Dünya Filistin 14.09.1916 Gazze

196

    S.Ahmet Tahir 1306 1.Dünya Filistin 13.09.1917 Eşkiya Müsa.

197

    Mehmet Eyüp 1309 1.Dünya Irak 31.10.1915 VadiK. H.

198

    Ahmet Ali 1292 1.Dünya Romanya 15.11.1916 Edirne H.

199

    Ali Ahmet 1309 İstiklal Garp 26.08.1922  

200

    Hüseyin Mehmet 1314 İstiklal Garp 02.06.1921 Sakarya

201

    Mehmet Emin 1300 İstiklal Garp 28.08.1921 Toydemir H.

202

    İbrahim Halil 1315 İstiklal Garp 24.08.1921 Gediz

203

    Mehmet Halil 1312 İstiklal Garp 24.08.1920 Gediz

204

    Hüseyin Osman 1315 İstiklal Garp 10.01.1921 II. İnönü

205

    Mehmet Ahmet 1302 İstiklal Garp 10.09.1921  

206

    Ali Mehmet 1315 İstiklal Garp 26.08.1921 Sakarya

 

NALLIHANLI GAZİLERİMİZ

Sıra
No

Köy. Mah. Adı
Soyadı
Baba
Adı

Doğum
Tarihi

 

Sıra
No

Köy. Mah. Adı
Soyadı
Baba
Adı

Doğum
Tarihi

01

Aliağa Mah. Mehmet Olkun Halil

1307

 

62

Atça Ali Erol Mehmet

1316

02

Aliağa Mah. Hasan Bingöl A.rahman

1310

 

63

Aydoğmuş İsmail Uysal Mehmet

1316

03

Aliağa Mah. Safi Helvacı Mehmet

1315

 

64

Belenalan Abdullah İlhan Mehmet

1317

04

Aliağa Mah. H.Sabri Akkuzu Mustafa

1315

 

65

Beyalan Ahmet Er İsmail

1302

05

Aliağa Mah. Kadir Demir Tahir

1316

 

66

Beyalan Mustafa Üçer Hasan

1317

06

Aliağa Mah. İsmail Sezer Emin

1316

 

67

Beycik Raşit Ertan Mahmut

1304

07

Aliağa Mah. Y.Z.Attin Sezgin Abdullah

1317

 

68

Beydili Kamil Harman Abdullah

1316

08

Aliağa Mah. Memduh Yüksel İsmail

1318

69

Beydili Abdullah Harman M.Ali

1316

09

N.Paşa Mh. Şevket Şen Mustafa

1303

 

70

Beydili Ahmet Karabulut Mehmet

1316

10

N.Paşa Mh. Hüseyin Mutlu Mehmet

1307

 

71

Beydili İbrahim Beydili Hasan

1316

11

N.Paşa Mh. Mehmet Harmancı Ali

1309

 

72

Beydili Abdullah Bakül Bayram

1317

12

N.Paşa Mh. Ömer Demirci Mehmet

1310

 

73

Beydili Hüseyin Çevik Emin

1317

13

N.Paşa Mh. İbrahim Demirci Mehmet

1317

 

74

Bozyaka Mehmet Ali Salih

1309

14

N.Paşa Mh. Abdullah Ertürk Hüseyin

1317

 

75

Bozyaka Durmuş Ateş Mehmet

1312

15

N.Paşa Mh. Mustafa Koç Nuri

1317

 

76

Bozyaka Hüseyin Çiftçi Beşir

1316

16

N.Paşa Mh. Ali Onur M.Ali

1317

 

77

Bozyaka Hasan Çiftçi Beşir

1316

17

N.Paşa Mh. İsmail Öz Mehmet

1317

 

78

Cendere Ali Akça Mehmet

1315

18

Yazı Mah. Eyüp Karabulut Ahmet

1312

 

79

Cendere Mehmet Canan Hasan

1317

19

Yazı Mah. Mehmet Atasever İ.Hakkı

1317

 

80

Çalıcaalan Mustafa Karademir Mustafa

1314

20

Yazı Mah. Ahmet Tüzün İsmail

1317

 

81

Çamalan M.A.Demir Çelik Yusuf

1313

21

Akdere Abdullah Aydın Mustafa

1311

 

82

Çamalan Murat Taşdemir Hüseyin

1317

22

Akdere Mustafa Demir Cemal

1315

 

83

Çamalan Asım Bayındır Abbas

1317

23

Akdere Raşit Tombul İsmail

1315

 

84

Çamalan Zekeriya Taşdelen Ali

1317

24

Akdere Mehmet Aydın Mustafa

1316

 

85

Çamalan Hüseyin Esenkar Tahir

1317

25

Akdere Ahmet Harmancı Ali

1317

 

86

Çamalan Hasan Varol Tahir

1317

26

Akdere A.Rıza Karasu İbrahim

1317

 

87

Çamalan Servet Öztürk Ali

1317

27

Akdere Ahmet Erdoğan Mehmet

1317

 

88

Çayırhan İ.Değirmenci Mustafa

1317

28

Akdere Mehmet Biçer İsmail

1317

 

89

Çayırhan Mustafa Bıyıklı Bekir

1317

29

Aksu Hüsnü Davarcı Ahmet

1313

 

90

Çayırhan Osman Yücel Ali

1317

30

Aksu İsmail Bağcı Durmuş

1316

 

91

Çulhalar Ramazan Mutlu Hasan

1317

31

Aksu Durmuş Karakaya Arif

1317

 

92

Davutoğlan Mustafa Yüksel İbrahim

1295

32

Aksu Abdullah Başancı İsmail

1317

 

93

Davutoğlan Mehmet Çoban Ahmet

1311

33

Alan Hüseyin Koçak Mustafa

1317

 

94

Davutoğlan Mahmut Dizman Hasan

1315

34

Alan Mahmut Bakan Mustafa

1317

 

95

Doğandere Abdullah Çınar İsmail

1310

35

Alan Ali Öztürk Mehmet

1317

 

96

Doğandere Mehmet Yılmaz Hüseyin

1315

36

Alpagut Mustafa Akkaya Durmuş

1317

 

97

Döğmeci Kamil Çiftçi Ali

1316

37

Arkutca İhsan Güney Hüdaverdi

1317

 

98

Döğmeci Ahmet Sarıkaya Durmuş

1317

38

A.Bağlıca Raşit Gedik İsmail

1316

 

99

Eğri İbrahim Aktepe Mehmet

1317

39

A.Bağlıca Abdullah Yetişkul Mehmet

1317

 

100

Eğri Abdi Meşe Mustafa

1317

40

A.Bağlıca İsmail Taşkan Emin

1317

 

101

Emincik Kemal Ata Mustafa

1317

41

A.Bağlıca Mustafa Telli Ali

1317

 

102

Emincik Durmuş Eroğlu Ali

1317

42

Y.Bağlıca Mustafa Korkmaz Ahmet

1295

 

103

Emre Arif Koçak İsmail

1317

43

Y.Bağlıca Hasan Duvarcı Ahmet

1300

 

104

Epçeler Mustafa Arslan Emin

1316

44

Y.Bağlıca Ahmet Şengül İsmail

1301

 

105

Epçeler İdris Yorulmaz Sadık

1316

45

Y.Bağlıca M.Necati Gürkan Ali

1302

 

106

Ericek Abdullah Deliktaş Hasan

1316

46

Y.Bağlıca Hilmi Tezel Hüseyin

1317

 

107

Eymir Hüseyin Koçak Ali

1308

47

Y.Bağlıca Mehmet Gürkan Ahmet

1318

 

108

Eymir Mehmet Sezgin Mehmet

1310

48

A.Kavacık Mustafa Kutlu Tahir

1311

 

109

Eymir Ahmet Varol Hasan

1311

49

A.Kavacık Rıfat Öküzcü Mehmet

1316

 

110

Eymir Arif Gürcan Ahmet

1313

50

A.Kavacık Rasim Savaş Ömer

1317

 

111

Eymir Mehmet Pekşen Osman

1316

51

A.Kavacık Hakkı Kutlu Tahir

1317

 

112

Eymir Mehmet Yılmaz Hüseyin

1316

52

A.Kavacık Mehmet Avcı Emin

1317

 

113

Eymir Mahmut Eski Hasan

1316

53

Y.Kavacık Mehmet Karaoğlan Halil

1306

 

114

Eymir A.Altın Işık Mehmet

1316

54

Y.Kavacık Aziz Özdemir Bekir

1317

 

115

Eymir Ahmet Tosun İsmail

1316

55

Y.Kavacık Mustafa Sözlü Durmuş

1317

 

116

Eymir Ahmet Uçan Mehmet

1316

56

Y.Kavacık Aziz Karasu Tahir

1317

 

117

Eymir İzzet Kurultay M.Ramiz

1316

57

Atça Mehmet Ünsal Mustafa

1304

 

118

Eymir Mustafa Yıldız M.Ali

1317

58

Atça Mustafa Erol Hüseyin

1305

 

119

Eymir Osman Coşkun M.Emin

1317

59

Atça Mehmet Tunç Mustafa

1316

 

120

Eymir Ahmet Gündüz Feyzullah

1317

60

Atça Kamil Çevik İsmail

1316

 

121

Eymir Mehmet Ekici Hakkı

1317

61

Atça Mehmet Türkay İbrahim

1316

 

122

Eymir Nuri Sümer Mehmet

1317

 

123

Eymir Ahmet Sarıyüz

1317

 

185

Osmanköy Hasan Karatepe Eyüp

1317

124

Eymir A.Kadir Şahin Hasan

1317

 

186

Ozan Ahmet Tortum Davut

1315

125

Eymir Kazım Ozan İsmail

1317

 

187

Ömerşeyhler İsmail Balcı Mehmet

1311

126

Eymir Hüseyin Çimen Arif

1317

 

188

Ömerşeyhler Mustafa Dut Ahmet

1316

127

Gökçeöz Hasan Altındar Mehmet

1316

 

189

Ömerşeyhler Mehmet Orakçı Mustafa

1317

128

Gökçeöz Ahmet Kormaz Ali

1316

 

190

Öşürler Eşref Arabacı Mustafa

1316

129

Gökçeöz Mehmet Dombaycı Hüseyin

1317

 

191

Sarıkaya Süleyman M.Emin

1297

130

Gökçeöz Mehmet Çakır Hasan

1317

 

192

Sarıkaya Mehmet Çelik Ahmet

1313

131

H.hasanlar Ali Biçer Mehmet

1308

 

193

Sarıkaya Mehmet Kazan Mustafa

1317

132

H.hasanlar Yunus Durukan Mehmet

1318

 

194

Sarıkaya Mustafa Akkuzu İsmail

1316

133

Hıdırlar Mustafa Harmancı Ali

1317

 

195

Sarıkaya Durmuş Yıldız Mehmet

1317

134

Hıdırlar A.Şevki Olkun Ömer

1317

 

196

Sarılar Osman Ünsal Ahmet

1316

135

Hıdırlar Ahmet Girgin İbrahim

1317

 

197

Sarılar M.Tevfik Polat Hasan

1316

136

İslamalanı Mehmet Keskin Abdullah

1315

 

198

Sarılar İbrahim Koçak Ali

1317

137

İslamalanı Yunus çiftçi İsmail

1315

 

199

Sarılar Ahmet Yıldırım Hüseyin

1317

138

İslamalanı Yunus Öz Mehmet

1317

 

200

Sarılar Ali Er Abdullah

1317

139

İslamalanı Nuri Koç Mustafa

1317

 

201

Sarılar Hasan Üçer Hüseyin

1317

140

Kabaca Ahmet Baştürk Ali

1311

 

202

Sarıyar Mehmet Kon Tahir

1307

141

Kabaca Emin Ay Mustafa

1317

 

203

Sarıyar H.Zühtü Yücel Mehmet

1313

142

Kadıköy Abdullah Kaya Emin

1317

 

204

Sarıyar Halil Tali Mustafa

1316

143

Karacasu Mehmet Hüseyin

1302

 

205

Sarıyar M.Şahin Korman Hüseyin

1316

144

 Karacasu Mustafa Aydoğdu Ahmet

1304

 

206

Sarıyar Osman koçak Ahmet

1317

145

Karacasu Mustafa Gürkan Ahmet

1317

 

207

Sarıyar Hüseyin Tekin İsmail

1317

146

K.H.Gölcük Mehmet Turgut Hüseyin

1316

 

208

Sobran Salih Tüzün Hamza

1310

147

K.H.Gölcük Hüseyin Yüksel Mehmet

1317

 

209

Sobran Mustafa Yüksel Mehmet

1313

148

Karaköy İsmail Kalkan Mustafa

1301

 

210

Sobran Ömer Vurucu Hüseyin

1316

149

Karaköy Hilmi İlhan Ahmet

1311

 

211

Sobran Hüseyin Kaya Hakkı

1317

150

Karaköy Hüseyin Bacak İbrahim

1313

 

212

Sobran Abdullah Ünkazan Ahmet

1317

151

Karaköy Süleyman Oral Mehmet

1314

 

213

Soğukkuyu Hasan Sarıkaya Durmuş

1314

152

Karaköy Mehmet Tanışan Mehmet

1314

 

214

Soğukkuyu Ahmet Soysal Halit

1316

153

Karaköy İbrahim Semiz Hüseyin

1316

 

215

Subaşı Mehmet Kılıç İsmail

1311

154

Karaköy Abdullah Albayrak Ahmet

131 

 

216

Subaşı Mehmet Durmuş Hüseyin

1312

155

Karaköy Nebi Paşayiğit Hüseyin

1317

 

217

Subaşı Eyüp Meşe Mehmet

1316

156

Karaköy Mustafa Aykut Rıfat

1317

 

218

Subaşı Mehmet Sevim Ragıp

1316

157

Kavak Durmuş Esenkar Aşır

1314

 

219

Subaşı İsmail Karakoç Mehmet

1316

158

Kavak Hüseyin Gökbulut Mehmet

1316

 

220

Subaşı Emin Yılmaz Mustafa

1317

159

Kavak Hüseyin Meta İbrahim

1317

 

221

Tekke Mehmet Bora Selim

1304

160

Kuzucular Mehmet Şaban Mehmet

1304

 

222

Tekke Mehmet Sezgin Kadir

1317

161

Kızılöz Ali Kodlu Mehmet

1308

 

223

Tekke Ali Oğuz Mustafa

1317

162

Kızılöz İsmail Yıldırım İsmail

1316

 

224

Tekirler Ahmet Ayten Emin

1316

163

Kızılöz Mustafa Yıldırım İsmail

1317

 

225

Tekirler Mehmet Ersoy Ömer

1316

164

Kızılöz Hüseyin Güngör Mehmet

1317

 

226

Uzunöz Ahmet Kayman Mehmet

1305

165

Kuruca Ahmet Çelik Nuri

1310

 

227

Uluhan Mehmet Aydın İbrahim

1304

166

Kuruca Ahmet Gültekin Mehmet

1316

 

228

Uluhan Ali Aydın İbrahim

1309

167

M.Aliefe Hasan Sormaz Ahmet

1309

 

229

Uluhan Yusuf Oğuz Mehmet

1310

168

M.Aliefe İsmail Bayındır Emin

1316

 

230

Uluhan İdris Akyüz Mehmet

1313

169

M.Aliefe Emin Kaymaz Yusuf

1316

 

231

Uluhan Ali Akhan Süleyman

1317

170

M.Hacılar Halil İbrahim Emin

1303

 

232

Uluköy Ali Kaya Mehmet

1305

171

M.Hacılar Ali Gelmez Mehmet

1304

 

233

Uluköy Süleyman Yücel Hüseyin

1315

172

Nebioğlu Mehmet Işık İbrahim

1317

 

234

Uluköy Hasan Afacan Mehmet

1317

173

Nallıdere Hüseyin sağlam Ahmet

1312

 

235

Uluköy Hasan Uludağ Ali

1317

174

Nallıdere Raşit İlgün Ahmet

1317

 

236

Yakapınar Durmuş Savaşçı İsmail

1305

175

Nallıgölcük Hasan Yalçın Mehmet

1316

 

237

Yardibi İbrahim Bozkurt Habib

1317

176

Nallıgölcük H.Hüseyin Aymaz Mehmet

1317

 

238

Yenice Ali Karataş Abdullah

1317

177

Nallıgölcük Ahmet Cenan Mustafa

1317

 

239

Yenice Nuri Tandoğan Mehmet

1317

178

Nallıgölcük Tevfik Beğendi A.Osman

1317

 

240

Yenice Ali Karakaya Mustafa

1317

179

Nallıkozlu Rasim Çelik Ali

1317

 

241

Yeşilyurt Rıza Mülayim Nuri

1300

180

Osmanköy Emin Özdoğan Ali

1316

 

142

Yeşilyurt Emin Gürkan Ahmet

1316

181

Osmanköy Ali Armağan Mustafa

1317

 

243

Yeşilyurt İbrahim Akkaya Mehmet

1317

182

Osmanköy Osman Özyılmaz Ali

1317

 

244

Yeşilyurt İbrahim Çelik Ali

1317

183

Osmanköy Ali Ilgaz Hüseyin

1317

 

245

Y.Bağdere Nuri Eryücel Mustafa

1313

184

Osmanköy Fettah Sarıçam Hasan

1317

 

246

Y.Bağdere Mehmet Şaban Ali

1316

Sayın Mesut ŞENER’in internet sitesine teşekkür ederiz.

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER
ETİKETLER: , , ,


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.